CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Monks and Mystics DLC'si ile konseyimde ki her görevli için yeni bir seçenek gelmiş acaba bunlar ne oluyor açıklayabilir misiniz ?  :pray:
Ara
Pasif görevler, o eklenti yokken her görev için harita üzerinde bir yer seçmen gerekiyor, onlar bir bakıma yer seçmenin gerekmediği, ülkeye genel bonus sağlayan şeyler.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(10-02-2019, 13:33)Duman : Pasif görevler, o eklenti yokken her görev için harita üzerinde bir yer seçmen gerekiyor, onlar bir bakıma yer seçmenin gerekmediği, ülkeye genel bonus sağlayan şeyler.

Cevabın için teşekkürler peki bu tarikatlara girmem için ne yapmam gerekiyor şuan sadece 2 tarikata girebiliyorum galiba.
Ara
Tarikata girmen gerekmiyor o bahsettiği pasif görevler için. Tarikatla bi alakası yok yani. Tarikat ayrı bir mekanik.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-02-2019, 13:45)SchrödingersCat :
(10-02-2019, 13:33)Duman : Pasif görevler, o eklenti yokken her görev için harita üzerinde bir yer seçmen gerekiyor, onlar bir bakıma yer seçmenin gerekmediği, ülkeye genel bonus sağlayan şeyler.

Cevabın için teşekkürler peki bu tarikatlara girmem için ne yapmam gerekiyor şuan sadece 2 tarikata girebiliyorum galiba.

Zaten tek bir tarikata girebiliyorsun, bir diğerine girmek için mevcut tarikattan çıkman gerekiyor.

Farklı tarikatların farklı giriş koşulları var örneğin satanist tarikatına girebilmek için hristiyanlıktaki günah traitlerinden birine sahip olman gerekiyor vs.
Bizans'ta strategos olarak bir oyun açtım. İmparatorluk için kendimi aday gösteremiyorum bunun sebebi nedir? Çocuğum yok, onun dışında olağandışı bir durumum yok. Bir de diğer strategosların beni desteklemesi için hangi hamleler yapılabilir?
Ara
Strategos isim değil ünvan. Hristiyanlıktaki dük, müslümanlıktaki Emir gibi.
Edit: Niyeyse Strategos olarak oyun açtım diyince Nikephoros olarak oyun açtım der gibi isim zannettin sandım. Garip.
Sic Parvis Magna
Ara
Günlükte şu tarz bir bilgi var.

Alıntı:Varisler: Bu veraset türünde adaylar İmparatorun çocukları ve yakın aile üyelerinden(eşin akrabaları dahil), tahtta hak iddiası olan karakterlerden, mevcut mareşalden ve imparatorun komutasındaki komutanlardan oluşuyor. Sakatlığı olan karakterler varis olamıyorlar. Bu durum tarihte Bizans'taki askeriyenin gücünü ve etkili komutanların imparator olabilmesini oyunda sağlıyor.

Mareşal olman veya claim elde etmen gerekiyor.
Satanist tarikatında ''Bir yönetici kurban et.'' şeklinde bir görev aldım acaba birini nasıl kurban edebiliyorum ?  
Ara
Zindanında olması lazım, ardından Sacrifice to Lucifer gibi bir seçenek olabilir.

Çok sık yaparsak dikkat çekebiliyoruz, dikkat etmek gerek. Kurban edilen bakireyse bonusu var.
Hapishanede attığın kişilere sağ tıkladığında sacrifise to satan/iblis tarzı bişey çıkar. İnsanları o şekilde kurban edebiliyorsun. Görevi yapmak için de bir lordu o şekilde kurban etmen lazım.
Sic Parvis Magna
Ara
Bir kont olarak oynuyorum bir lordu nasıl hapse attırabilirim ki ?    :gri:
Ara
Öncelikle kontluktan kurtulmanı öneririm. En kötü bir dük ol. Daha sonra illa ki önüne hapse attırabileceğin birileri çıkacaktır. Ama daha iyi bi önerim o görevi iptal et. Bir şey kaybetmezsin.
Sic Parvis Magna
Ara
(10-02-2019, 19:42)altnkurt : Öncelikle kontluktan kurtulmanı öneririm. En kötü bir dük ol. Daha sonra illa ki önüne hapse attırabileceğin birileri çıkacaktır. Ama daha iyi bi önerim o görevi iptal et. Bir şey kaybetmezsin.

Cevabın için teşekkürler peki dük olmam için beni yöneten kişi ile ilişkilerimi mi geliştirmem gerekiyor ?  
Ara
Hayır liegen yani üstün dük ise onu devirip onun yerine geçmen gerekiyor. Kral ise yeteri kadar toprak fethedip bir düklük kurman gerekiyor.
Sic Parvis Magna
Ara
(10-02-2019, 19:56)altnkurt : Hayır liegen yani üstün dük ise onu devirip onun yerine geçmen gerekiyor. Kral ise yeteri kadar toprak fethedip bir düklük kurman gerekiyor.

Liegem ile aynı tarikattayız   :sweatsmile: onu öldürürsem tarikatdan herhangi bir kesinti yaşar mıyım ? 
Ara
Yaşamazsın da onu öldürmek seni onun yerine de geçirmez muhtemelen. Bi varisi bişeyi vardır.
Sic Parvis Magna
Ara
Şehirlerde holding kurmanın mantığı nedir?Bana gereksiz para harcama gibi geliyor hemde çok pahalı?
Ara
Holdingler birer demesnedir. Ayrıca baron seviyesinde vassallara sahip olmanı sağlar. Baron vassallar asla sana karşı factiona girmezler. Tüccar cumhuriyetleri dışında sahip olabileceğin tek mayor vassal tipi de yine baron vassallardır. Küçük ve orta ölçekli ülkelerde temel gelir kaynağını bunlar oluşturur. Daha basit anlatımla EUIV'teki development gibi düşün holdingi. Daha çok holding = daha çok para ve daha çok retinue limiti.
CKII'de bina dikmek genelde çok karlı değil ve kendini amorti ettirmiyor fakat holdingler tam aksine dikebildiğiniz her yere dikmekte fayda var. Özellikle kendi topraklarınıza city dikmenizi öneririm. Yalnızca başkentinize castle dikin. Onu da barona vermeyin kendinizde tutun.
Sic Parvis Magna
Ara
(11-02-2019, 02:32)altnkurt : Holdingler birer demesnedir. Ayrıca baron seviyesinde vassallara sahip olmanı sağlar. Baron vassallar asla sana karşı factiona girmezler. Tüccar cumhuriyetleri dışında sahip olabileceğin tek mayor vassal tipi de yine baron vassallardır. Küçük ve orta ölçekli ülkelerde temel gelir kaynağını bunlar oluşturur. Daha basit anlatımla EUIV'teki development gibi düşün holdingi. Daha çok holding = daha çok para ve daha çok retinue limiti.
CKII'de bina dikmek genelde çok karlı değil ve kendini amorti ettirmiyor fakat holdingler tam aksine dikebildiğiniz her yere dikmekte fayda var. Özellikle kendi topraklarınıza city dikmenizi öneririm. Yalnızca başkentinize castle dikin. Onu da barona vermeyin kendinizde tutun.

Teşekkürler
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.