MMO: Black Desert Online
Yaklaşık iki üç hafta Tamer (Avcı) ile oynadım uyanış sonrası ve kurduyla öne çıksa da alanının küçük olması ve oynanış zorluğu nedeniyle Mystic ile oynamaya başladım Avcıdan sonra çok kolay gelmeye başladı.
Ara
http://www.somethinglovely.net/bdo/ adresinden BDO haritasını detaylı bir şekilde Google Earth gibi kullanabilirsiniz.
Ara
Reddit'de bu oyun hakkinda surekli saatlerce grind yapmaktan yada birseyler elde etmek icin surekli farm yapmaktan bahsediyorlar. Sence bunlar ne kadar dogru? Casual takilarak bir yerlere gelinebilir mi?
Ara
Kısmen doğru tabikide. Sonuçta mmorpg. Casual takılarak da oyundan zevk alabilirsin. Ben birinci olmalıyım en üstlerde durmalıyım diye amaçlarsan imkansıza yakın sürekli oynaman gerek ama gördüğüm kadarıyla günde bir iki saatle bile oynayabiliyorsun ve zevk alıyorsun.
Ara
Rahatlatıcı bir mistik videosu:

Ara
23 Nisan sebebiyle tüm kanallarda saat 21:00'a kadar Altın Zil çalacak.
Ara
(15-04-2019, 23:07)Gurt : Kısmen doğru tabikide. Sonuçta mmorpg. Casual takılarak da oyundan zevk alabilirsin. Ben birinci olmalıyım en üstlerde durmalıyım diye amaçlarsan imkansıza yakın sürekli oynaman gerek ama gördüğüm kadarıyla günde bir iki saatle bile oynayabiliyorsun ve zevk alıyorsun.

Uzun süre önce başlamaya niyetlenip 2-3 saat Steam Server'inde oynamıştım.Sonra zamanım olmadığı için bulaşmak istemeyip silmiştim.
2-3 hafta önce GamezBDO diye ayrı bir Server'da başladım.İlk gün 30 sonraki günlerde de 57 levele kadar kastım.
Şu anda haritada geziniyorum ve görevlere odaklanıyorum.
3 tane ev aldım.Her yarım saatte de 80 inci verdiği için kıyafet ve yardımcı gibi eşyaları da alabiliyorum
Casual oyuncu için oyun çok uygun.Benim gibi çok vaktiniz yoksa GamezBDO da oynamanızı tavsiye ederim.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunun MENA sunucusu oyuncu kitlesi ve yönetimi olarak gerçekten çok kötü.MENA'da yöneticilerin buglar,botlar karşısında takındığı tavırlar bir çok oyuncunun oyunu bırakmasına yol açtı.Kalanlar da oyuna ciddi miktarda para yatırmış oldukları için oynuyorlar.Oyunu o kadar hardcore oynamayacaksanız gayet zevk alabilirsiniz ama ben mmorpg açlığı çekiyorum yazın deli gibi bu oyunu oynayacağım diyorsanız kesinlikle tavsiye etmiyorum.Casual takılacaksanız arkadaşın dediği gibi GamezBDO sizin için daha yararlı olacaktır.
Ara
normal oyun dururken private BDO nasil oluyor? Ana sirket dava filan acmiyor mu? Yoksa GamezBDO'nun yaptigi bir sekilde ana sirketle anlasarak kendi server hakkini mi kiraliyor?
Ara
(24-04-2019, 20:18)Sezar : normal oyun dururken private BDO nasil oluyor? Ana sirket dava filan acmiyor mu? Yoksa GamezBDO'nun yaptigi bir sekilde ana sirketle anlasarak kendi server hakkini mi kiraliyor?

Bilemiyorum ama harita oyuncu kaynıyor.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
[+] 1 üye KARTAL nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
GamezBDO'ya test server diyebiliriz. Normalde Türkiye serverında en yüksek seviye 62 iken orada 65 seviye insanlar mevcut.
Ara
Mena Serverinde oynuyorum ben bir süredir gayette güzel aslında oyuncu sayıda kötü sayılmaz. Oyuncuların çoğu arenadaki hile olayı yüzünden bırakmıştı ama kapattılar onuda şuanda bir ksıım oyuncu geri döndü diye biliyorum.

Mena serverinde oynayanlar varsa konuşabiliriz genel olarak crafter şeklinde oynasamda oyunu
Ara
Bende oynuyorum ama daha çok PVEye önem veriyor ve o şekilde build yapıyorum. 58 seviye mistiğim var.
Ara
(10-05-2019, 15:13)Gurt : Bende oynuyorum ama daha çok PVEye önem veriyor ve o şekilde build yapıyorum. 58 seviye mistiğim var.

55 Valkyrieim bende hatta 54ten 55e sadece crafting ile atladım nerdeyse.
Ara
56'da uyanış skillerin açılacak bilmiyorsan yardımcı olabilirim.
Ara
(10-05-2019, 17:07)Gurt : 56'da uyanış skillerin açılacak bilmiyorsan yardımcı olabilirim.

Yok yok biliyorum hatta itemim bile hazırda gerek görmedim. Zaten benim oyun içinde yaptığım ticaret, yemekvr benzeri şeylerle geçiyor genelde
Ara
Afk olarak iş yapıyorsan Grana'da balıkçılığı öneririm. Gayet fazla balık bulunuyor çıkan kadimler de bedavadan 1,5 m para.
Ara
Son iki haftadır grind yapmıyorum afk bile zor bırakıyorum. Mistik hesabım:

20190510172027_1.jpg
Ara
124 AP 210 dp yim bende

(10-05-2019, 17:15)Gurt : Afk olarak iş yapıyorsan Grana'da balıkçılığı öneririm. Gayet fazla balık bulunuyor çıkan kadimler de bedavadan 1,5 m para.

Yok afk değil afk olarakta varda kendim yapıyorum
Ara
DADU - MKIY - AFET kodunu kullanarak 7 günlük Da-Dum-Da-Dum Dalgıç kıyafet Seti'ni edinebilirsiniz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.