MMO: Conqueror's Blade
header_turkish.jpg?t=1608827812

Conqueror's Blade Steam sayfası için tıklayın.

Conqueror's Blade resmî sitesi için tıklayın.

Geliştirici: Booming Games
Yayıncı: MY.GAMES
Platformlar: Microsoft Windows
Çıkış Tarihi: 30 Mayıs 2019

Conqueror's Blade, Orta Çağ medeniyetlerinden esinlenerek geliştirilen bir oynaması ücretsiz açık dünya MMO aksiyon oyunudur. Kuşatma muharebeleri, birimleri gerçek zamanlı olarak yönetmek ve online muharebelerde diğer oyunculardan toprak ele geçirmek etrafında döner.

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ekran_Goruntusu_240.png

Havaya fırlatılan bozuk parayı vurabilecek kadar yetenekli yeniçerilerim.
IbnE9P2.gif
Ara
unknown.png

Son zamanlarda çıkan teknik aksaklıklardan dolayı özür mahiyetinde birkaç hediye vermişler.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
 Ekran_Goruntusu_69.png

Rare silah parşömeninden legendary silah ürettim demircide. Fazlasıyla düşük bir ihtimaldi, şu an bir kısa yaycının oyunda sahip olabileceği en iyi ikinci silah.
Ne kadar fark ediyor onu da söyleyeyim. Bir kuşatma muharebesinde ortalama 80 asker öldürürken, az önceki oyunda 150 küsür idi :) 
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Maşallah, legendary craftlamışsın bir de. Bizde de schematics var ama daha kaynak bulamıyoruz millet legendary silah craftlıyor.

Ekran_Goruntusu_253.png
IbnE9P2.gif
Ara
Açıkçası şemadan sonra bulması en zor olan şey gümüş tozu. Diğerler çok daha rahat bulunuyor. Taktiği veriyorum: atçı abimize gidiyorsun ve oradan en ucuz (400 bronz) olan at ekipmanından alıyorsun bir düzine. Sonra demirciye gidip tanesi 200 bronzdan tek seferde 6 adet olmak üzere malzemeleri ayrıştırıyorsun. Gümüş tozu dahi çıkıyor. Diğerlerini de çok rahat düşürürsün.
Oyunda maalesef eşyalar bağlanıyor (bond) ve satamıyorsun bunları. Ancak para kazanmak için işleyip satabilirsin. Çarşıdan gümüş üzerinden odun alıp işleyip kereste olarak satabiliyorsun. Vergi vs de düşünce az da olsa kar ediyorsun.
Epic şematik sanırım hiç düşmüyor ve aşırı pahalıya satılıyor. Öğrendiğim kadarıyla değmiyormuş zaten, zira silahlar zamanla bozuluyor ve yenileyince aynısı çıkmama ihtimali var. Dolayısıyla epic şemaya verilecek para çok daha iyi yerlerde harcanabilir.
Ara
unknown.png

Nick ile rolün mükemmel uyumu.
IbnE9P2.gif
Ara
Oyuna bugün bir göz attım. Karakter diyalogları ve savaş alanın baş ağrıtan gürültüsü dışında rahatsız olduğum bir şey yok.
Ara
Evet savaş alanı özellikle yakın mesafeli savaşçılar için tam bir kaos. Özellikle kapı ve koridorlarda kimin kılıcı kimin böğründe belli değil. Şahsen sağa sola koşturan düşman askeri ise oyuncular için leziz avlara dönüştüğünü düşünüyorum. Ben de ele geçirme bölgesi olmadığı sürece kalabalıklardan mümkün olduğunca uzakta durmaya çalışıyorum.
Ara
@elefsar'la birkaç maç attık. Hepsi kuşatmaydı. Oyunun inceliklerini öğrenmemin yanında özellikle savunan taraf olduğumuz son maçta oldukça eğlenedim. Tüfek ya da yay sınıfından ikinci bir çar açmayı düşünüyorum ilerleyen zamanlarda. Son olarak oyunun Çince dublajının olmaması yüzünden hayal kırıklığına uğradım.
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Youtube'da reklamı çıkınca rise of kingdoms reklamları gibi dandik bi oyunun fake reklamı sanmıştım ama baya kapsamlı bir şeymiş heralde. Yeterli bi bilgisayarım olduğunda oynamak isterim. Düşük ayarlarda 20 fps falan alarak traininge baktım biraz dövüş mekanikleri biraz abartılı ama eğlenceli gibi duruyordu.
Ara
Dün mızrak oynamak için yeni karakter açayım dedim. Ama öğrendim ki yeni karakter açmak hiç mi hiç gerekli seğilmiş ve tam tersi yanlış bir şeymiş. 
Nitelikler sıfırlanabiliyor. Yeni silahınız eski buildinize uymuyorsa kırmızı bir kitapla tüm niteliklerinizi sıfırlayabilirsiniz.
Beceriler tamamen silaha ait ve yeni başlamak ile, zaten var olan bir karakter ile beceri puanı kasmak arasında fark yok.

En iyi yönü ise kastığınız askerlerinizi kaybetmemiş oluyorsunuz. Silah değiştirmek isteyenler için ufak bi açıklama yapmış olayım.
[+] 2 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tüm silahların açılabileceğini öğrendikten sonra nitelikleri sıfırlamaya gerek kalmadan uygun diğer silahları da deneyeyim dedim. Agility fullediğim için delme hasarım çok yüksek. Oyunda delme hasarı olan dört silah var. Kısayay, yay, misket tüfeği ve mızrak. Dün hepsini denedim. Mızrak farklı bir alan ama menzilli silahlar arasında net bir karşılaştırma yapabilme fırsatım oldu.

Şahsi görüşlerime göre açık ara kısayay daha iyi. Misket tüfeğinin de kendine göre artıları var, özellikle orta ağırlıkta zırh takması ve alan saldırıları kayda değer farklılıklar sunuyor. Ama yay (uzun yay yani) kısayay yanında çok değersiz. Her atış dayanıklılığınızdan götürüyor ve zaten seri atış yapamıyorsunuz ona rağmen 4-5 atışta bir bekleyip dayanıklılık dolduruyorsunuz. Yetenekleri fena değil ama onlar da dayanıklılık tükettiği için sinir bozucu bir hale dönüyor. 
Misket tüfeği kullanırken eğlendim ama uzun yay tam bir işkenceydi. Nihayetinde arada misket t. oynasam da asıl silahım baştaki doğru seçimim üzerine kısayay olacak.
Ara
Musket deniyordum, zevkli bir savaştı ama bitirme ekranı beni ayrıca bi eğlendirdi. Güzel olan şey takımdaki herkesin S alması :)

Ekran_Goruntusu_88.png
Ara
Nodachi skin'ini Osmanlı yatağını yaparsan nasıl gözükür adlı çalışma.

Görsel

Bu arkadaş da kuşatma toplarını farklı bir teknikle kullanmaya karar vermiş :)

Görsel
Ara
lvI6AA.jpg
Bu oyunları eskiden beri oynuyorum. Steamde ilk çin kültürü üzerinden bir oyun çıkmıştı sonra Total War: Arena buna benzer savaş-yönetimi ile çıkmıştı onu da oynadım ve bu oyun için söyleyebilirim ki cidden çok zevkli bana göre. Oynamak isteyen varsa şu an levelim 17.
Ara
Arkadaşların da ısrarıyla bugün tekrardan indirmeye karar verdim. Geçtiğimiz sonbahar çıkan maul classının çok kırık olduğunu söylüyorlar. Ayrıca 2 aydır falan da Avrupa serverları çok kötü durumdaymış. Umarım düzeltmişlerdir. Piyasada bu kalitede bir alternatifi olmadığı için geliştiriciler suistimal ediyor olabilirler. Forumdan oynayan olursa da etkinlik açabiliriz.
Ara
Oyuna rün sistemi gelmiş. Silahlara eklediğimiz bufflar diyebilirim. Doktrinlerin silah versiyonları. Ve kasma sorunu gerçekmiş. Hem fps düşük hem de geri atmalar falan olabiliyor. Eski karakterler ilk girdiğiniz servera taşınıyor sonrasında diğerlerine girince gözükmüyorlar, o yüzden dikkatli seçmek gerekli.
Ara
İndirip tekrar oynayayım dedim, launcher'ının dünyanın en dandik launcher'ı olduğu gerçeğini unutmuşum.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçmişte Steam versiyonunda sorun çıktığı için Steam harici oynamıştım. Steam dışı hesabı Steam'e aktarabiliyor muyuz?
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.