RYO: Baldur's Gate II
header.jpg?t=1602875134

Baldur's Gate II Steam sayfası için tıklayın.
Baldur's Gate II resmî sitesi için tıklayın.

Geliştirici: BioWare
Yayıncı: Interplay Entertainment
Platformlar: Microsoft Windows, OS X, iOS, Android, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One
Çıkış Tarihi: 21 Eylül 2000

Baldur's Gate II, Forgotten Realms'te geçen ve Advanced Dungeons & Dragons 2nd Edition kurallarını baz alan bir rol yapma oyunudur. İzometrik bir bakış açısı ve duraklatılabilir bir gerçek zamanlı oynanış sunar. Oyuncu, boyutu altı karaktere kadar çıkabilen bir grubu yönetir, bunlardan biri oyuncunun yarattığı başkahramandır. Diğerleri ise oyuncunun oyun dünyasından yanına aldığı çeşitli karakterlerdir.

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel

Görsel
Görsel
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Efsane bir oyundu benim için. Hani bir film izlersiniz ve bir daha o filmi aynı zevk ile izleyemeyeceğinizi veya o yönetmenin buna benzer daha fazla filmi olmadığını anladığınızda üzülürsünüz ya, aynısı bunun için geçerliydi benim için. Bir daha bu zevkle Baldur's Gate oynayamayacağım için üzülmüştüm hala da üzülüyorum.

Evil olarak bitirmiştim oyunu yaklaşık 6 ay evvel. 1. oyunu bitirdikten hemen sonra başlasam da sindirmesi zor olmuştu benim için bu yüzden parça parça oynadım(eski versiyon bayağı yıpratıcı ancak eğlenceli). Özellikle kendine has görevleri ve hiçbir olayın tekrara geçmemesi benim için bu oyunu efsane yapan etkenlerden.

1. oyun ikinci oyundan kesinlikle daha kötü ama yine de diğer RPG oyunlarından daha zevkli benim için. Tüm RPG severlere öneririm Baldur's Gate serisini. Birinci oyunu sevmezseniz de bir süre oynadıktan sonra her şeyine alışıyorsunuz ve Baldur's Gate 2'ye geçtiğinizde iki kat zevk alıyosunuz.

Sağ alttaki resimdeki Ejder oyunda gördüğüm en zayıf ejderdi btw(Ve ikinci oyunun dlcsine ait(Dlc Enchanced Edition'da ana oyuna bağlı şekilde)).
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.