Altına Hücum
İyi korkusalan savaşmak istiyor demek ki. Her ne kadar maden açısından verimsiz ve değersiz ülkesi askerlerimizin akacak kanına değmeyecek olsa da savaşmak için bu kadar istekli olan birini kıracak halimiz yok.
Ara
Ayrıca o bir anlık öfke dediğiniz şeyin bile %20 ihtimalle Uyanış'ı gerçekleştirme ihtimali var.Böyle bit fırsatı kaçırnam mümkün değildir
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Alıntı:Tur Başı Altın= 482
Denizden 4 Altıgen Genişlendi= -200
1 Altıgen Genişlendi= -38
6 Yerli Atlı Okçu Olarak İstihdam Edildi= -210
Kalan Altın= 34

Görünen o ki adada savaş çanları çalmaya başlamış yeni üretmeye başladığımız Atlı Okçulara çoktan talipler çıkmaya başladı.
Ara
(11-07-2021, 13:17)korkusalan : Terlik han?İsyancının tekinden korkmanıza gerek yok savaştan sonra fişini çekeriz olur biter.
Terlik Han benim kardeşimdi. Onu ben yetiştirdim. Babamız önemli bir Noyandı.

Komutan İskender sizden paralı asker alacağız.

Atakan Bey biz Kanarya ile savaşa girdiğimizde arkadan korsanlar bizi vuracak. Bunu savaş konseyinde iyice tartışmalıyız.
Ara
(11-07-2021, 14:30)Takeda Akane :
(11-07-2021, 13:17)korkusalan : Terlik han?İsyancının tekinden korkmanıza gerek yok savaştan sonra fişini çekeriz olur biter.
Terlik Han benim kardeşimdi. Onu ben yetiştirdim. Babamız önemli bir Noyandı.

Komutan İskender sizden paralı asker alacağız.

Atakan Bey biz Kanarya ile savaşa girdiğimizde arkadan korsanlar bizi vuracak. Bunu savaş konseyinde iyice tartışmalıyız.
Korsanlar bize vurmayacak zirâ savaş o kadar da uzun sürmeyecek
Ara
Pirate.png
Uçan Çete

Adanın, yerlilerinin saldırılarından kıvrandığı sıradan bir günde Avrupalı bir ulağın adanıza ulaştığı ve Red Rose'u aradığı haberi veriliyor. Ulak bir şekilde Red Rose'a ulaşıp vermesi gereken mektubu veriyor. Mektubu verdikten sonra mektubun Aragon'dan geldiğini söyleyip senin mektubu okumanı bekliyor.

Mektubu açtığında mektupta tam olarak aşağıdakiler yazıyor;
Mektup İspanya krallığına ait olduğunu düşündüğün kırmızı bir mühürle sona eriyor. Ulak senin mektubu okumayı bitirdiğini anlayıp ne yanıt vereceğini soruyor.
Red Rose kısa bir not yazarak notu elçinin elinin içine sıkıştırıyor ve elçiye İspanya Krallığı'na selamlarımı söyleyin diyor. Bir süre sonra İspanyol Elçi uzaklaştığında İngiltere'ye mektup yazıyor ve elçi ile gönderiyor.
Filoyu hazırlayıp Kiralık Pleblerden kiraladığı paralı askerler ile filomuz İngiltere'ye ait olan gemilere saldırı düzenliyor.
İngiliz halkına zarar verilmiyor fakat İngiliz gemilerinde zayiat veriliyor ve ileride göndereceğimiz korsanlar için İngiltere'den daha iyi bir teklif bekliyoruz.   
4 Devlet arasında Rosalinda Ticaret Sözleşmesi imzalanıyor.

Alıntı:Altın:92 İnsan gücü:300 Tarla:3 Toprak:7 Ev:8

1 Tarla:-50 Altın -100 İnsan gücü
Kiralık Plebler Kiralık Ordusu:-42 Altın +3 Atlı Okçu
İngilizleri Yağmalama Görevi: -3 Atlı Okçu

Altın:0 İnsan gücü:200 Tarla:4 Toprak:7 Ev:8
@Onur34Kanarya Halk Cumhuriyeti Ticaret anlaşması yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz.

@CraetusVorteks Krallığı Ticaret anlaşması yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Kraliyet ailesini daha yakından tanımak istiyoruz. Red Rose gemisini hazırlayıp Vorteks Krallığı'na ziyarette bulunuyor ve ziyaretten sonra görevimize doğru yelken açıyoruz.

@LittleİskenderKiralık Plebler 42 Altın ödeyerek 3 birim Atlı Okçu asker için imzalar atıldı. Ticaret anlaşması yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Askerleri filolarımıza mürettebatımız ile yerleştiriyoruz. 

@korkusalanAtakanlılar Erlik Han, bizim adımızı kullanarak size suikast düzenlemiş hala anlayamadınız mı? İftiraları reddediyoruz ve sizi tekrar Erlik Han'a karşı önlem almaya davet ediyor ve geleceğinizin iyi olmasını umuyoruz. Devletinizin gücünü yabancı güçlerin kararlarıyla yönetilmesine izin vermeyin, Kukla devlet olmayın.

@Takeda AkaneErlik Han'ın Takipçileri Terlik Han'ın Takipçileri ülkenizdeki huzursuzluk yüzünden ortaya çıktı bunun sorumlusu sizsiniz, savaşlar daha fazla insan ölmesine, daha fazla insanın kaçmasına sebep olacaktır. Bizim adamızı hedef almak yerine ilk önce birbirlerini öldüren halkınızı hedef alınız.

giphy.gif
[+] 1 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-07-2021, 15:25)Dreamerscream :
Pirate.png
Uçan Çete

Adanın, yerlilerinin saldırılarından kıvrandığı sıradan bir günde Avrupalı bir ulağın adanıza ulaştığı ve Red Rose'u aradığı haberi veriliyor. Ulak bir şekilde Red Rose'a ulaşıp vermesi gereken mektubu veriyor. Mektubu verdikten sonra mektubun Aragon'dan geldiğini söyleyip senin mektubu okumanı bekliyor.

Mektubu açtığında mektupta tam olarak aşağıdakiler yazıyor;
Mektup İspanya krallığına ait olduğunu düşündüğün kırmızı bir mühürle sona eriyor. Ulak senin mektubu okumayı bitirdiğini anlayıp ne yanıt vereceğini soruyor.
Red Rose kısa bir not yazarak notu elçinin elinin içine sıkıştırıyor ve elçiye İspanya Krallığı'na selamlarımı söyleyin diyor. Bir süre sonra İspanyol Elçi uzaklaştığında İngiltere'ye mektup yazıyor ve elçi ile gönderiyor.
Filoyu hazırlayıp Kiralık Pleblerden kiraladığı paralı askerler ile filomuz İngiltere'ye ait olan gemilere saldırı düzenliyor.
İngiliz halkına zarar verilmiyor fakat İngiliz gemilerinde zayiat veriliyor ve ileride göndereceğimiz korsanlar için İngiltere'den daha iyi bir teklif bekliyoruz.   
4 Devlet arasında Rosalinda Ticaret Sözleşmesi imzalanıyor.

Alıntı:Altın:92 İnsan gücü:300 Tarla:3 Toprak:7 Ev:8

1 Tarla:-50 Altın -100 İnsan gücü
Kiralık Plebler Kiralık Ordusu:-42 Altın +3 Atlı Okçu
İngilizleri Yağmalama Görevi: -3 Atlı Okçu

Altın:0 İnsan gücü:200 Tarla:4 Toprak:7 Ev:8
@Onur34Kanarya Halk Cumhuriyeti Ticaret anlaşması yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz.

@CraetusVorteks Krallığı Ticaret anlaşması yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Kraliyet ailesini daha yakından tanımak istiyoruz. Red Rose gemisini hazırlayıp Vorteks Krallığı'na ziyarette bulunuyor ve ziyaretten sonra görevimize doğru yelken açıyoruz.

@LittleİskenderKiralık Plebler 42 Altın ödeyerek 3 birim Atlı Okçu asker için imzalar atıldı. Ticaret anlaşması yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Askerleri filolarımıza mürettebatımız ile yerleştiriyoruz. 

@korkusalanAtakanlılar Erlik Han, bizim adımızı kullanarak size suikast düzenlemiş hala anlayamadınız mı? İftiraları reddediyoruz ve sizi tekrar Erlik Han'a karşı önlem almaya davet ediyor ve geleceğinizin iyi olmasını umuyoruz. Devletinizin gücünü yabancı güçlerin kararlarıyla yönetilmesine izin vermeyin, Kukla devlet olmayın.

@Takeda AkaneErlik Han'ın Takipçileri Terlik Han'ın Takipçileri ülkenizdeki huzursuzluk yüzünden ortaya çıktı bunun sorumlusu sizsiniz, savaşlar daha fazla insan ölmesine, daha fazla insanın kaçmasına sebep olacaktır. Bizim adamızı hedef almak yerine ilk önce birbirlerini öldüren halkınızı hedef alınız.

Uçan Çete!Teklifinizi düşünebilirim ama bir şartla. Savaş ilan edildiği anda Kanarya Halk Cumhutiyetini ekonomisini çökerteceksiniz.Bunu başarırsanız öncekinden daha iyi bir ticaret ortağı elde edeceksiniz.

Subutay Bey!Kardeşiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Onu kılına bile zarar vermeden etkisizleştirebiliriz. Ama bunun için doğu topraklarınıza ve aylık gelirinizin %5'i gibi ufak bir miktar paraya ihtiyacımız var...
Ara
Arkadaşlar mesaj alıntılarken tüm iletiyi alıntılamazsanız iyi olur. Forum kuralları/etiğinde de yazdığı üzere bi üstünüzdeki mesajı alıntılamanıza gerek yok, eğer çok arkadalardaysa bile sadece ilgili kısmını alıntılayın. Adamın bayrağına kadar alıntıladığınız zaman sayfa çok kalabalık oluyor.
Space-Background.gif
Ara
(11-07-2021, 15:50)Yasin Ahmet : Arkadaşlar mesaj alıntılarken tüm iletiyi alıntılamazsanız iyi olur. Forum kuralları/etiğinde de yazdığı üzere bi üstünüzdeki mesajı alıntılamanıza gerek yok, eğer çok arkadalardaysa bile sadece ilgili kısmını alıntılayın. Adamın bayrağına kadar alıntıladığınız zaman sayfa çok kalabalık oluyor.
Tamam  :wink:
Ara
Atakan Bey'e neden yılan gönderiyim. Biz Bizanslı değil Moğoluz arkadan iş çevirmeyiz. Atakan Bey Kanarya'ya karşı nedemek Uçan Çete ile işbirliği? Son söylediklerin kolay iş.
Ara
(11-07-2021, 16:03)Takeda Akane : Atakan Bey'e neden yılan gönderiyim. Biz Bizanslı değil Moğoluz arkadan iş çevirmeyiz. Atakan Bey Kanarya'ya karşı nedemek Uçan Çete ile işbirliği? Son söylediklerin kolay iş.
Subutay bey gerçekten aptalsınız.Sizce Kanarya Cumhuriyeti şehirleri arasında bağlantıyı kaybederse ne olur? Ve bunu en iyi gerçekleştirebilecek kişi kim?Ayrıca yılanı sizin göndermediğinizi gayet iyi biliyorum.
Ara
Uçan Çete benim olduğum yerde neden bize destek olsun.
Ara
(11-07-2021, 17:02)Takeda Akane : Uçan Çete benim olduğum yerde neden bize destek olsun.
Sen sadece bana güven Subutay Bey.
Ara
Tamam o zaman sana güveniyorum. Korsanlar başımızı ağrıtmasın yeter.
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

Kanarya Halk Cumhuriyeti ile artık bir sınırımız var ve geçmişte elçilerimiz aracıyla anlaştığımız bir şekilde ticarete başlıyoruz.

Uçan Çete ile de ticaret yapmaya resmi olarak başladık.

Hamlem :3 altıgen karadan genişliyorum. (3*20= -60 altın)
2 altıgen denizden genişliyorum. (2*50= -100 altın)
1 Mızraklı kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
1 Süvari kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
1 Kılıçlı kışlası inşa ediyorum. (-80 altın)
2 ev inşa ediyorum yerliler için ve 2 kılıçlı asker gönderiyorum. (-2*30= -60 altın)
10 ev inşa ediyorum (10*15= -150 altın)
2 tarla (2*50= -100 altın)
-
Toplam = -810 altın.
Sahip olunan altın = 818 altın.
Tur sonu net altın = 818-810  = 8 altın

76561198034761601.png
Ara
Kaç turdur korsanları yok etmekten bahseden şahsiyetin tek seferde onlarla birlik olmaya çalışmasından kendisinin ne kadar dengesiz ve akla sığmayacak bir dış politika izlediği gayet açıktır. Kim olduğu bariz olan bu şahsiyetle diplomatik herhangi bir birliktelik içinde olan kişilerin buna dikkat etmesini öneririz.
Ara
Atakan Bey benim değerli müttefiğimdir lütfen.
Ara
(11-07-2021, 17:38)Onur34 : Kaç turdur korsanları yok etmekten bahseden şahsiyetin tek seferde onlarla birlik olmaya çalışmasından kendisinin ne kadar dengesiz ve akla sığmayacak bir dış politika izlediği gayet açıktır. Kim olduğu bariz olan bu şahsiyetle diplomatik herhangi bir birliktelik içinde olan kişilerin buna dikkat etmesini öneririz.
Yok etmeyeceğimi söyledim mi? Nereden biliyorsun?Belki korsanları donanmama çevirerek "yok edeceğim" .
Ara
Korsanların ticaret teklifini kabul ediyoruz.
Ara
Büyük ve acımasız komutan İskender, umarım korsanlarla ticaretiniz bizim paralı asker konusunu etkilemez.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.