Altına Hücum
Adsz.png

Yerlilerden önceki davranışlarımız için özür dileriz. Halkımızı korumak için biraz aşırıya kaçtık. Elimizdeki yerli esir ve köleleri size iade ederek iyi niyetimizi sunuyoruz ve ittifak teklifinizi kabul ediyoruz. Bu karar bizim için çok zordu zira Vortex Krallığı ile de çok uzun bir geçmişimiz var. Kendileri savaşımızda bize açıkça destek olup askeri destek bile önermişlerdi. Eğer imkanlar el verseydi onlarla da ittifak kurmak isterdik. Umarız ki adadaki savaş çığırtkanları susturulduğunda tekrar barış zamanlarına dönebiliriz. Son olarak yerlileri daha fazla katletmeyeceğimiz için krizi atlatmaya yönelik daha barışçıl yöntemler arıyorum. Topraklarımızdaki yerlileri yatıştırmak için para, erzak hatta özel kültürel ayrıcalıklar sunabiliriz.  

Alıntı:Tur Başı Altın= 1085
4 Altıgen Genişlendi= -80
1 Altıgen su üstünden genişlendi= -50
6 tane tarla yapıyorum = -300
3  tane mancınık kuruyorum= -600
3 tane ev kuruyorum= -45
Kalan altın= 10

Saldırılarımıza devam ediyoruz. Topraklarımızı genişletmek için elimizden geleni yapacağız.
Ara
Vorteks Krallığı
Görsel

@Gurt, Roma Cumhuriyeti ile yaptığımız ticaret anlaşması sonucu elçilerimiz yurda neşeyle geliyorlar ve halk tarafından neşeyle karşılanıyorlar.

@Dreamerscream, Uçan Çete ile hâlâ iyi ilişkiler içindeyiz. Ancak umarım ters bir durumda ne kadar ciddi olduğumuzu görmüşlerdir. Ayrıca ticaret anlaşmasında diğer devletlerin sınırları içinden alıp işlettiğiniz altın madenlerinden elde edilen kâr bize paylaştırılıyor mu? Lütfen elçilerimiz ve vekilharçlarımız ile birlikte bunu değerlendiriniz ve bizim bu işletmeden kazandığımız payı bir açıklığa kavuşturunuz.

@Art3mis, Yerliler ile artık sınırımız bulunuyor, bu da ticaret avantajına sahip olduğumuz anlamına geliyor. Elçilerimiz ticaret teklifinde bulunmuşlardı hali hazırda. Yanıt bekliyoruz.

(15-07-2021, 16:20)korkusalan : @Craetus Vorteks krallığı tüm birlikleriniz için ne kadar istiyorsunuz?

@korkusalan, Atakanlılar, askerlerimiz satılık değildir.

Hamlem :5 altıgen karadan genişliyorum. (5*20= -100 altın)
3 Mızraklı kışlası inşa ediyorum. (3*80= -240 altın)
3 Süvari kışlası inşa ediyorum. (3*80= -240 altın)
4 Kılıçlı kışlası inşa ediyorum. (4*80= -320 altın)
1 Okçu kışlası inşa ediyorum. (1*80= -80 altın)
5 ev inşa ediyorum (5*15= -75 altın)
10 tarla (10*50= -500 altın)
-
Toplam = -1555 altın.
Sahip olunan altın = 1567 altın.
Tur sonu net altın = 1567-1555  = 12 altın

76561198034761601.png
Ara
(15-07-2021, 17:52)Onur34 : @korkusalan ve @Takeda Akane aşağıdaki haritada belirtilen topraklarını ülkemize teslim edip 500'er altın savaş tazminatı ödemezlerse savaş sürecek ve kendilerini büyük ihtimalle adadaki bütün güçlere yalvarırken rezil etmeye devam edecekler.

1 karış toprak dahi vermeyeceğim

@Craetus Vorteks krallığı! Askerlerinizi satın almak gibi bir amacımız yok
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Asker basıyorum.
Ara
@Craetus Vorteks krallığı bu savaşta bizi desteklerseniz Terlik han ve isyancılarını bastırmak dışında agresif hiç bir hareketimiz olmayacak
Ara
Evet hatta Roma'ya katılırız.
Ara
(15-07-2021, 21:42)Takeda Akane : Evet hatta Roma'ya katılırız.
...
Ara
Biraz New Vegas tarzı RP yapmak istedim; Lejyon ve Great Khans ilişkisi gibi.
Ara
(15-07-2021, 23:02)Takeda Akane : Biraz New Vegas tarzı RP yapmak istedim; Lejyon ve Great Khans ilişkisi gibi.
New Vegas?Orası hangi şehir oluyor?
Ara
Kıyamet sonrası Las Vegas şehri.
Ara
@Onur34 KHC Sizin içinde uygunsa beyaz barış teklif ediyorum.
Ara
Atakan Bey ben KHC ile savaşa girmeyelim demiştim.
Ara
(16-07-2021, 12:21)Takeda Akane : Atakan Bey ben KHC ile savaşa girmeyelim demiştim.
Genaralinin bu kadar kurnaz olabileceğini nereden bilebilirdim ki?Ama bu beyaz barışı kabul etmezse asıl o zaman biteriz...
Ara
Roma'ya katılırsak bitmeyiz ama kadınlarımız asker olamaz.
Ara
Sınırlarımı ihlal edip tarla ve evlere yatırabileceğim parayı askere harcamama neden oldunuz. Dediğim teklifi kabul edin ya da ikiniz de adadan atılana kadar savaşa devam edelim.
Ara
(16-07-2021, 13:27)Onur34 : Sınırlarımı ihlal edip tarla ve evlere yatırabileceğim parayı askere harcamama neden oldunuz. Dediğim teklifi kabul edin ya da ikiniz de adadan atılana kadar savaşa devam edelim.
Teklifi kabul edersekte halkımız bizi adadan atar. Her şeyi unutup 3 barışsever komşu olamaz mıyız?Hem bizde en az sizin kadar zarar gördük...
Ara
unknown.png
YERLİLER
Yerliler olarak her geçen gün daha da güçleniyoruz. Silahlarimizda yeni alaşımlar deneyerek gerçek savaş yeteneklerinizi uyabilecek silahlar üzerinde çalışıyoruz. Yerlesimcilerin bizi alt etmede kullandığı ve adına kale dedikleri yapıları kendimize öğretiyor ve tasarlıyoruz. 
Suikastcilerimiz ağır eğitimlerine devam ediyor. Şu ana kadar eğitimi başarıyla geçip son sınama için hazırlanan fedailer, çevre beylik, devlet ve kabilelerden bilgi, mühimmat çalıyor ve küçük suikastler gerçekleştiriyor. Bu kalpsiz savaş makineleri ileride devletimizin ve ordularimizin atardamarı olacak ve çok büyük işlere imza atacaklardır.
Yılın bu zamanında ise kutsal saydığımız ve savascilarimizin gücünü ondan aldığına inandığımız Ay, Dolunay yani en parlak zamanında.  Bu zamanlar halkımız için kutsal olup çeşitli törenler,  ayinler düzenleniyor ve savaşçılarımız bu zamanlarda en zorlu testlerle karşı karşıya geliyor. Bu testleri geçenler savaşlarda komutan ve rütbeleri koruyan "elit birlikler oluyorlar.
@Craetus teklifinizi uygun buluyor ve sizle ticaret yapmayı kabul ediyoruz. Birbirimizin sınır güvenliği konusunda sorun olmayacağını ve ileride daha büyük işler basaracagimizi belirtiyoruz.
@korkusalan İlk başta bize karşı şahlanıp şimdi dost gibi görünmeniz sizce de çelişmiyor mu ? Yoksa halkınız bu kadar kararsız bir lideri mi başa oturttu yoksa bu kadar ileriyi göremeyen ya da tarihinden habersiz? Şayet halkımıza asimile etmeye çalışarak siz çok büyük bir hata yaptınız. Bu hatayı ya kanınızla ya da bizden aldığınız topraklarınızla ödemeniz halkımın talebidir.
Hamlem :5 toprak alıyorum. (5*20=100)
3 tarla inşa ediyorum. (3*50=150)
1 general alıyorum. (400)
2 süvari kışlası inşa ediyorum. (2*100=200)
2 mizrakli kışlası inşa ediyorum. (2*100=200)
Toplam altın 1095
Kullanılan altın 1050
Kalan altın 45
(Yasin dünkü yaptığın hatayı da düzelterek bugün haritanın nasıl olması gerektiğini atıyorum)
Ara
@Art3mis Yerli lideri!Evet ilk başta size düşmanca davranmış olabilirim zirâ o zaman sizin varlığınız ve özelliklede topraklarınızda madenlerin bulunması çıkarlarımızla çelişiyordu ancak şu an böyle bir durum yok

(16-07-2021, 13:27)Onur34 : Sınırlarımı ihlal edip tarla ve evlere yatırabileceğim parayı askere harcamama neden oldunuz. Dediğim teklifi kabul edin ya da ikiniz de adadan atılana kadar savaşa devam edelim.
Beyaz barış istemiyorsanız başka bir yol da bulabiliriz. Örneğin toplam gelirimizin %20sini her ay size savaş tazminatı olarak öderiz bu ödeme benim ve ya Subutay Beyin devleti yıkılana kadar sürer. Ne dersiniz bu uygun mudur?
Ara
Teklifimizi yaptık. Kabul edin ya da zamanımızı harcamayı kesin
Ara
(16-07-2021, 16:42)Onur34 : Teklifimizi yaptık. Kabul edin ya da zamanımızı harcamayı kesin
Bu kadar sert olmayın lütfen.Hem biz kardeş sayılan 2 ırkın yöneticileriyiz birbirimizle iyi geçinmezsek halkımıza kötü örnek oluşturmuş olmaz mıyız?

En azından Atakanlılar 4000 insan gücüne sahip olana kadar ateşkes yapalım sonra son bir savaş daha yaparız olur mu,?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.