Vic3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Teşekkürler. Koloni iskanı bölgelerimize devlet binası yapmak gerekli mi?
Ara
Unincorporated bölgelerden tax alamadığımız için hükümet binası dikmeye gerek yok.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu mavi kırmızı oklar nedir? O kadar saattir oynuyorum ilk defa gördüm.

oz8wmx0.jpg
Ara
Sabitse bir anlamı olduğunu düşünmüyorum bende ilk defa gördüm.
Ara
Teşekkürler. Otomatik genişletme yararlı, mantıklı mı? Önerir misiniz?
Şu nedir tam olarak? Kanunu görüşmeye açmayı mı, kanunu geçirmeyi mi kastediyor?
hgyl2jm.jpg
Ara
Yeniden hükümet kurarkan birilerini hükümetten attığında radikalleşiyolar. Seçim bittiğinde bu hükümeti yeniden kurarken özgürce kurabiliyosun.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkür ederim.

İlk sorumu tekrarlayıp birkaç ek soru sormak istiyorum arkadaşlar.
-Otomatik genişletme yararlı, mantıklı mı? Önerir misiniz?
-Bir ülkeye nasıl yükümlülük yükleriz? Para yardımı yaparken oluyordu sanırım ama bir tanesine yüklemişim haberim yok. Oyunun orta kısımlarındayken komutan yollayıp ödemeyi teklif ettiklerinde fark ettim.
-Yükümlülüğümüzü kendimiz isteyerek ödeyebiliyor muyuz?
-Bir ülke borcumuzu ödediğinde ileride bizden ne gibi tavizler istiyor?
-Asker tabur sayımı nasıl artırabilirim? Barracks bastım olmadı.
-Asker alım merkezi basamıyorum, üstünde kum saati var. Başka save'lerimde kurabiliyordum.
-Protekya olunca başka ülkelere savaş açabiliyor muyuz? Protekyası olduğumuz devlete neler veriyoruz? Aynısını dominyon için de soruyorum.
Ara
-Otomatik geliştirmeyi çok fazla kullanmadığım için yorum yapmak istemiyorum. Denediğim kadarıyla oyunun ileri aşamalarına kadar kullanılmaması gereken bir özellik.
-Diplomatik krizlerde bazen yükümlülük teklif ettikleri oluyor. Onun dışında para yardımı yapmaya devam edersen haftalık belirli bir yüzde şansı ile elde edebilirsin.
-Henüz öyle bir seçenek görmedim.
-Borcunu ödediğinde sana karşı yükümlülük kazanıyor. Yükümlülükle çok zararlı şeyler istediklerini görmedim. Eventle komutanını falan isteyebiliyorlar ve diplomatik krizlerde tarafını değiştirme şansları var.
-Bastığın kışlaların her birisi bin asker kapasitesinde. Bin kişi işe alınmadan kışla tamamlanmış sayılmıyor. Askere alımlarda sıkıntı yaşıyorsan muhtemelen askerlere düşük maaş veriyorsundur. Bütçe kısmından arttırabilirsin.
-Askeri yasalarla alakalı.
-Dominyon %20 geliri veriyordu. Protectera yanlızca ülkenin marketine katılıyor. İki tipte kendi savaşlarını açabiliyor.
Ara
Karargah bende, komutan karargahta ama şöyle bir uyarı veriyor cepheye atama yapamıyorum;

lg00np9.PNG

6j1o0p8.PNG
Ara
Bilinen buglardan birisi naval invasion başlatırsan muhtemelen atama yapabileceksin. @cennaro
Ara
68. günlük niye çıkmadı arkadaşlar dün değilmiydi günü?
Ara
1 saat içerisinde gelir muhtemelen. @Semavi7
Ara
Serbest ticaret kanunu varken ticaret anlaşması yapmak bürokratik maliyet düşürmesi dışında ne getirisi var? Mesela karşı pazarda bize rekabet üstünlüğü veriyor mu? Birde sendikacıları arka çıkmaktan başka nasıl güçlendirebiliriz? İfade özgürlüğünü geçirince arka çıkamıyorum.
Ara
Herkese Merhaba 
Yeni gelen güncelleme ile Osmanlı oynayan var mı Ben oynadım tökezledim.Ayanlar çok fena güçlenmiş ve sanayiceler yokolmuş.çözüm arıyorum bulan varsa lütfen söylesin.
Şu durumda en çok işimize yarayan Profesyonel askerlik yasasının çıkması buda Ayanları yine güçlendirecek.
Valla bir iki hamle yapayım dedim ayanlar başkaldırdı üstelik 146k orduyla.yani çok hassas bir konu nasıl çözeceğiz bilmiyorum.

(02-12-2022, 10:44)Semavi7 : Serbest ticaret kanunu varken ticaret anlaşması yapmak bürokratik maliyet düşürmesi dışında ne getirisi var? Mesela karşı pazarda bize rekabet üstünlüğü veriyor mu? Birde sendikacıları arka çıkmaktan başka nasıl güçlendirebiliriz? İfade özgürlüğünü geçirince arka çıkamıyorum.
sendikacıları çok güçlendirme hatta yüzde 10 un üstüne çıkarmamaya çalış.başına bela olurlar.
Ara
(07-12-2022, 07:56)Songokturk : Herkese Merhaba 
Yeni gelen güncelleme ile Osmanlı oynayan var mı Ben oynadım tökezledim.Ayanlar çok fena güçlenmiş ve sanayiceler yokolmuş.çözüm arıyorum bulan varsa lütfen söylesin.
Şu durumda en çok işimize yarayan Profesyonel askerlik yasasının çıkması buda Ayanları yine güçlendirecek.
Valla bir iki hamle yapayım dedim ayanlar başkaldırdı üstelik 146k orduyla.yani çok hassas bir konu nasıl çözeceğiz bilmiyorum.

(02-12-2022, 10:44)Semavi7 : Serbest ticaret kanunu varken ticaret anlaşması yapmak bürokratik maliyet düşürmesi dışında ne getirisi var? Mesela karşı pazarda bize rekabet üstünlüğü veriyor mu? Birde sendikacıları arka çıkmaktan başka nasıl güçlendirebiliriz? İfade özgürlüğünü geçirince arka çıkamıyorum.
sendikacıları çok güçlendirme hatta yüzde 10 un üstüne çıkarmamaya çalış.başına bela olurlar.

Oyunun şuanki sürümünde çıkar gruplarıyla alakalı bug var.O yüzden sanayiciler yükselmiyor.
[+] 1 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Anlaşıldı biz yeni bir patch gelene kadar oynamayacağız :)),E arttık Knights of Honor 2'ye gün doğdu. Bakalım bu oyun nasıl olmuş :)).
Ara
İnterest group(İndustrialists) cloudunu nasıl hızlı bir şekilde arttırabilirim.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(10-12-2022, 14:08)korkusalan : İnterest group(İndustrialists) cloudunu nasıl hızlı bir şekilde arttırabilirim.
cloud?
Ara
(10-12-2022, 21:28)Enesrar :
(10-12-2022, 14:08)korkusalan : İnterest group(İndustrialists) cloudunu nasıl hızlı bir şekilde arttırabilirim.
cloud?
%5'in altında olunca marjinal olmasına neden olan oran
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
En etkili yöntem kapitalist sayısını arttırmak. Fabrika kurmaya devam ettiğin sürece güçleri artacaktır. Bunun dışında diğer interest gruplarına güç veren yasaları değiştirmekte fayda sağlayacaktır. Küçük detaylara gelirsek generallere dikkat etmelisin. İstemediğin interest gruplarında olan generalleri kovup yerine yenilerini almakta faydalı olacaktır. Fabrikaların çok karlı olması yine aynı şekilde kapitalistlerin gelir düzeyini arttıracağından politik güçlerini arttıracaktır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.