RYO: Baldur's Gate III
(26-07-2023, 12:41)Yohaynes : oyunu karmic dice açık mı oynamayı tercih edeceksiniz,yoksa kapatacak mısınız bu ayarı
O ne oluyor acaba ?
Ara
(26-07-2023, 14:26)Hopsin :
(26-07-2023, 12:41)Yohaynes : oyunu karmic dice açık mı oynamayı tercih edeceksiniz,yoksa kapatacak mısınız bu ayarı
O ne oluyor acaba ?

Hileli zar.Yani anlayacağın mesela sürekli düşmana vururken ya da dialoglarda başarısız olmanı önlüyor.Atıyorum bu ayar kapalıyken düşmana on kere vurdun onunda da başarısız olma ihtimalin var ama bu ayar açık olursa böyle bir ihtimal kalmıyor.Şansın artıyor.Ama aynı şeyler karşıdaki moblar için de geçerli düşük pleb mobların senin armor classından bağımsız olarak sana vurma ve hasar verme ihtimalleri artıyor.Bu yüzden bazı oyuncular bu durumdan rahatsız ve bu ayarın kapanması gerektiğini düşünüyorlar.AC kasmanın bir manası yok deniliyor.Ben böyle anlamıştım araştırınca daha iyi bilen biri yanlışım varsa düzeltsin.
Ara
Böyleyse açmak bence de uygun değil. Ben de kapılıyı tercih ederim.
Ara
(26-07-2023, 15:44)elefsar : Böyleyse açmak bence de uygun değil. Ben de kapılıyı tercih ederim.

Oyunda default olarak açık bu sanırsam oyuna başlamadan kapatmayı unutmayın o zaman.Ben de kapalı oynayacağım
[+] 1 üye Yohaynes nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şahsen bende kapalı oynamayı düşünüyorum. Oyunun ruhuna aykırı gibi geldi. Açıklama için teşekkürler.
[+] 1 üye Hopsin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Zar sistemini tam tersi aşırı sinir bozucu bulan oyuncularda var. Onları düşünerek eklemişler işte.
Ara
Cinayet bir sanattır...

https://twitter.com/larianstudios/status...qNFvQ&s=19
Ara
(28-07-2023, 15:38)Takeda Akane : Cinayet bir sanattır...

https://twitter.com/larianstudios/status...qNFvQ&s=19
Ara
Oyuna sayılı günler kala muhabbet yada içerikler paylaşılan bir Türk topluluğu var mı?( forum, discord vb.)
Ara
(29-07-2023, 01:10)Limbo : Oyuna sayılı günler kala muhabbet yada içerikler paylaşılan bir Türk topluluğu var mı?( forum, discord vb.)

Strategyturk var hocam.

Ara
Şaka olacak bir şey yok, paylaşım paylaşım doğurur. Forum kalıcı discord geçicidir. .d
Ara
Forumun adını strategyandrpgturk yapalım bence.
Ara
xap54hbjoydb1.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Espriler havada uçuşuyor forumda :joy: . Gerçekten hangi karakterlerle oynasam bilemedim.
Ara
(29-07-2023, 12:32)Limbo :
Espriler havada uçuşuyor forumda :joy: . Gerçekten hangi karakterlerle oynasam bilemedim.
Benim belli; Dark Urge. Rüyalarıma bile giriyorsa vardır bir hikmeti.
Ara
Ben oyunlarda birden fazla karakter kontrol etmeyi sevmiyorum. Dnd ve Baldur's Gate geçmişim de yok. Muhtemelen okçu ile başlayıp, zaman içinde büyücü, necro, rogue ile 4 farklı oyun deneyeceğim.

Aslında sınıf, ırk vs rehberleri olsa çok güzel olurdu. Forumdaki BG duayenlerinin sorumluluk almalarını bekliyoruz :)
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Keşke eski oyunlardaki alignment sistemini kaldırmasalardı.
Ara
Benim takımda wizard kesin olacak da diğerlerini bilmiyorum.
Ara
(29-07-2023, 14:55)elefsar : Ben oyunlarda birden fazla karakter kontrol etmeyi sevmiyorum.

Bu konudan ben de muzdaribim. Klasik kafadaki RPG'lerin neredeyse tamamı böyle maalesef.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-07-2023, 17:47)Bambukavak : Benim takımda wizard kesin olacak da diğerlerinini bilmiyorum.

Oyunun origin karakterlerinden "Gale" var wizard kendisini takımına onu dahil edebilirsin.
[+] 1 üye Limbo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 18 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.