RYO: Starfield
Ben acımasız bir uzay korsanı rp'si yapayım yeter beklentim çok yok. Sadece galaksiyi terörize etmek istiyorum. War for fun and profit.  :fire:
Ara
F5HmYudWYAAbgZb?format=jpg&name=large
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunda 11 saati devirdim. Bazı izlenimlerimi aktarmak isterim.

İyi yönleri:

- Atmosfer ve müzikler çok iyi özellikle uzayda ve gezegenlerdeki atmosfer size bir space fiction izlenimini verdirmekte başarılı. Aynı şeyi şehirler için söyleyemeceğim maalesef.
- Yapılacak çok şey olması. Ben Into the Unknowndan sonra Vanguard factionına girip oradaki görevlerden devam ettim şimdilik ve oldukça sardı. Plot twistler ve görevler ilgi çekici. Bildiğin şuan ana görevi bırakmış yan görev yapıyorum. Daha gemi tasarımı ve uzay keşfi ve üs kurma gibi şeylere hiç gelemedim bile.
- Gezegen tasarımlarını beğendim, Mars Mars gibi hissettiriyor. NMS'den en önemli farkı kendine has gezegenler ve iyi bir narrative'e sahip olması.

Kötü yönleri:
- Berbat inventory yönetimi
- NPCler çok kötü, hem yaniniza aldiklariniz hem combatta sirasinda savaştıklarınızın tepkisi iyi değil, piyasadaki her shooterda olan lean olayi yani mevzilenme bile yok, şehrin ortasında kocaman silahla yürüyoruz tepki veren yok örneğin ideal olmaktan uzak Cyberpunk'ta bile siviller kaçışmaya başlardı. Güvenlik güçlerinin yanında ateş açıyorum zerrre tepki yok ancak onları bizzat vurduğunda bi zahmet tepki veriyorlar.
- Çok fazla loading screen ve fast travel olayı immersionı bozmuş gibi gözüküyor.

İlk çıkış için bunlar kolaylıkla düzeltilebilecek şeyler gibi geliyor. Bu zamanda çoğu oyunun yarım yamalak çıktığı göz önünde bulundurulursa gömülecek bir oyun kesinlikle değil, bence ortalamanın üstünde bir oyun. İlerde çok daha iyi bir hale gelecektir. Kesinlikle goty olacak bir durumda değil. Bir elden rings bir Baldur's gate mükemmelliğinde ve pürüzsüzlüğünde değil. İlerledikçe ekstra yorumlar gerekirse girerim. Uzayı seviyorsanız bence şans verilmesi gerekiyor.
[+] 5 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende 9 saat oynadım

Eğer Skyrim/Fallout gibi oyunlarla kıyaslayacak olursam güzel olmuş.

-Outpost building fallouttan daha iyi fakat zorunlu kılınmamış istersen yapıyorsun.
-Factionlar fena değil. UC( Bürokratik Starship Troopers), Freestar Collective ( Uzay kovboyları) ve Crimson Fleet (Korsanlar).
-Şehirler büyük gerçek boyutta gibi eskisi gibi küçücük yerler değil tabi. Yolda yürürken random görev alıyorsun. Skyrimdeki gibi şehirler yapay olarak loading screen ile bölünmüş bu sonradan modla kaldırılır kesin.
-Uzay gemisini olayları güzel hem inşaa hem combat

Ama güncel oyunlarla kıyaslayacak olursan ( Baldur's gate 3/Hatta bazı yerlerde No Mans Sky/...) Baya outdated kalıyor

-Grafikler 2016 senesinden kalma. Manzara güzel duruyor fakat ayrıntıya girdikçe kötüleşiyor. Oblivionda Npcler sana dönüp nasıl konuşuyorsa hala öyle konuşuyorlar. Cutscene ile oynanışı harmanlayan yeni nesil oyunlarla kıyaslayınca çok göze batıyor.
-AI kötü. Bg3te yere çömeldiğin vakit npcler seni görüyor ve laf edebiliyorlar. Bunda istediğin kadar sneak at skyrim kadar bile yok. Sadece bir şey çalarsan o zaman tepki verebiliyorlar. Düşmanla çatışıyorum bombalar atıyorum 5 bir sonraki odadaki düşmanlar tepki vermiyo çünkü başka bölge sayılmış beni görmüyor sayılmışlar.
-İş loading screen gaminge dönmeye zorluyor bi yerden sonra. Ben roleplay etmek için gezegenlere hep gemimle iniş/kalkış yapmaya güneş sistemleri arasında atlamaya çalışıyorum. İlk bir gezegene gittiğinizde iniş animasyonunu kesin görüyorsunuz sıkıntı yok. Fakat bir hub gezegen sürekli geldiğiniz bi yere iniş animasyonunu bir daha göremiyorsunuz. New Atlantise spaceporta bile tıklasam direkt aşağıya ışınlıyor (bir yolu varsa da daha bulamadım)
-1000 gezegen olunca bi yerden sonra recycled content olması kesin gibi bir şey fakat. Bi yerden sonra aynı outpost birebir kopyalanmış şeklinde bir video gördüm daha denk gelmeden tadım kaçtı. Düşmanların lokasyonundan atış pozisyonlarına hepsi birebir kullanılmış varyason konulmamış. Ana görevde gördüğünüz bi yerin birebir kopyasını açık dünyada görmek can sıkıcı olabilir.
-Uzay gemisi bazı yerlerde uzayda mıhlanmış hissiyatı verebiliyor gemiyle küçük bir kutunun içinde keşif yapabiliyorsun sadece.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 4 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzay RPG'si olarak pazarlanan bir oyunda aslında uzay olmaması çok devasa bir eksi bence. Böyle şeylerin dlcle vs. düzeleceğini sanmıyorum. Onun dışında gezegenler vs. Bethesda oyunundan beklemeyeceğim kadar iyi duruyor, combatta ID Software'den destek almaları da çok iyi olmuş. Umarım 1-2 ayda sıkılırım da senelik game pass almadığıma pişman olmam. :D
[+] 6 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(04-09-2023, 14:50)Voidian : Uzay RPG'si olarak pazarlanan bir oyunda aslında uzay olmaması çok devasa bir eksi bence. Böyle şeylerin dlcle vs. düzeleceğini sanmıyorum. Onun dışında gezegenler vs. Bethesda oyunundan beklemeyeceğim kadar iyi duruyor, combatta ID Software'den destek almaları da çok iyi olmuş. Umarım 1-2 ayda sıkılırım da senelik game pass almadığıma pişman olmam. :D

Uzay nasıl yok? Istersen olmayabilir sürekli fast travel yaparsan. Ama görevleri bırakıp keşife çıkıp korsanlarla savaşıp onların motorlarını patlattıktan sonra deck yapıp içindeki adamları bile öldürüp gemilerine el koyabiliyorsun. Onun dışında random encounterlar da bayağı var.
Ara
Loading screenlerin arasında random encounter triggerlanabilen dolanabildiğin "ufak" bi kutu var. Uzay neredeyse sadece gezegenler arasında geçiş yapmak için menüden ışınlanacağın yeri seçtiğin geçiş alanı gibi bir şey olmuş. No Man's Sky kadar olmasını beklemezdim zaten ama bence en azından daha geniş alanlarda seyahat edebilmemiz lazımdı.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun artısıyla eksisiyle kendini oynattırıyor arkadaşlar. Evet UI kötü evet eleştrilecek çok yeri var ama şu atmosferi de iyi be aga.

image.png

image.png
[+] 5 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Skyrim etkisi.
Ara
gamepass e geldi mi oyun ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
(05-09-2023, 20:23)Grindelwald : gamepass e geldi mi oyun ?

Evet
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
hm.PNG
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Completionist bayağı uzunmuş. Hikaye de önceki oyunlara kıyasla bakınca bayağı uzun.
WhaW8Am.gif
Ara
Completionist için yapman gerekenler kendini tekrar eden recylced content. Kopyala yapıştır mekanlar. Yapılmaz.

Cyberpunkla skyrimle kıyaslarsan kötülüğü belli olmaz tabi de bg3 bunun 2 katı büyüklüğünde bi oyun. Starfield uzayda geçen büyük bir oyun olacaktı bide.

Ana+yan hikayeyi oynayıp çıkmak lazım oyundan fazlası can sıkar.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
modcuların 1 günde çözdükleri sorunları bethesda nasıl oyunu çıkartmadan çözemiyor?????
[+] 1 üye taylanhavertz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu anlık oyun için önerebileceğiniz modlar var mı?
Ara
Ben Star Wars modu bekliyorum açıkcası. Total conversion olarak.
Ara
Bu oyun çok garip çıkmadan önce bekliyordum oynamak için ama çıkıpta oynayınca dedim ki bu oyunu mu beklemişim. :3
[+] 2 üye SkyWolf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(07-09-2023, 11:48)SkyWolf : Bu oyun çok garip çıkmadan önce bekliyordum oynamak için ama çıkıpta oynayınca dedim ki bu oyunu mu beklemişim. :3

Baldur's Gate'den sonra attan inip eşşeğe binme hissi veriyor harbiden
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Xbox s için mod veya yama yapılabiliyor mu ?
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.