Eu4 İstanbul fethi sonrası?
Selamlar herkese.
Ben genelde istanbul fethiden sonra başlıyorum. Direk kafayı venedik fethine yoğunlaşıyorum.
Tabi macar sırp ve memlükler rahat bırakmıyorlar. Sırp macar vs bunlar benimle uğraşmaktan venediğe saldırmak aşırı zorlaşıyor.
Bir yerde doğru yapmıyorum farkındayım. Bi alışamadım bu tarz strateji oyunlara..
Önceden e3 oynardım. ck2 bide. İnşallah gömmeden taktikleri söylersiniz.
Kendinize iyi bakın. :)
Ara
Bu tarz oyunlarda sadece bir tane doğru yol olmadığını belirterek yapabileceklerini yazayım.

1453´te başlayıp direk Venedik´e saldırıyorsan donanma olarak zayıf olabilirsin. Direk saldırmak yerine Venedik´ten daha güçlü bir donanma kurup saldırabilirsin. Eğer Venedik, Macarlar ve Memlüklerle ittifak oluyorsa bu durumda direk bu güçleri karşına almak yerine daha küçük devletleri yutup güçlenebilirsin. Bu ittifaklardan daha güçlü olduğun durumda 2 tarafla da rahatça savaşabilirsin.

Bana kalırsa direk Venedik´e saldırmak yerine etrafındaki küçük devletleri yiyip ekonomik ve askeri olarak güçlendikten sonra Venedik´e saldırman daha iyi olacaktır. Bu yol diğerine göre daha uzun olsa da başarı oranı daha yüksek.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.