Civilization VII - Roma
Civilizations_Rome_Desktop.png

ROMA
Kültürel, Askerî

Birçok kişi için Antik Çağ dendiğinde akla Roma gelir. Mütevazı bir başlangıçtan üç kıtaya yayılan bir imparatorluğa dönüşen Roma, fethettikleri yerlerin zenginliklerini ve kültürlerini kendine katmayı başardı. Cumhuriyet döneminin kendine has devlet adamlığı anlayışı ve meritokrasisi imparatorluğun profesyonel askeriyesi ve bürokrasisini beraberinde getirdi. Çatlaklar yavaş yavaş uçurumlara dönüştü ve bitmek bilmeyen istilalar Roma'nın çöküşüne sebep oldu.

Özel Yetenek
  • On İki Levha: Başkent ve kasabalardaki Districtlere Kültür ekler.
Sivil İlerlemeler
Exercitus Romanus
  • 1. Kademe: Jupiter Tapınağı özel altyapısını açar, Auxilia geleneğini açar.
  • Auxilia Geleneği: Her kasaba başına Başkent bölgesinde Askeri Birimlere Üretim sağlar.
  • 2. Kademe: Legatus özel birimi Bulwark terfisini ücretsiz bir şekilde edinir.
Civis Romanus
  • 1. Kademe: Basilica özel altyapısını açar, Cursus Honorum geleneğini açar.
  • Cursus Honorum Geleneği: Piyade üretmek, birimin üretim maliyetinin belli bir miktarı kadar kültür sağlar.
  • 2. Kademe: Her kasaba başına Başkent bölgesinde altın artışı sağlar.
Legatus Pro Praetore
  • 1. Kademe: Yeni kurulan Yerleşimlerde ücretsiz Piyade birimi sağlar. Yerleşim limitini arttırır. Latinitas geleneğini açar.
  • Latinitas Geleneği: Specialization sahibi kasabalarda fazladan yemek, altın ve kültür sağlar.
Senatus Populusque Romanus
  • 1. Kademe: Fazladan sosyal politika bölmesi sağlar. Yerleşim limitini arttırır. Princeps Civitatis geleneğini ve Colosseum harikasını açar.
  • Princeps Civitatis Geleneği: Başkentteki Quarterlere üretim ekler.
Özel Altyapılar
  • Forum (Quarter): Hükümetteki her Roma geleneği için fazladan kültür ve altın sağlar.
  • Jupiter Tapınağı: Mutluluk tabanlıdır, mutluluk binalarıyla komşu olduğunda kültür sağlar.
  • Vihara: Altın tabanlıdır, kültür binalarıyla komşu olduğunda nüfuz sağlar.
Özel Birimler
  • Legatus: Ordu Komutanı, belli sayıda terfi sonrasında yeni yerleşim kurma özelliği kazanabilir.
  • Legion: 2. kademe piyade birimi, Hükümetteki her Roma Geleneği başına Muharebe Gücü kazanır.
İlişkili Harika
  • Colosseum: Kültür sağlar, şehirdeki Quarterların mutluluğunu arttırır, bir District'e komşu inşa edilmelidir.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
District ve binaların komşu olması. Yani civ 6 daki bina sistemi aynen devam
Ara
Bana sadece bazı özel binalar ve harikalar gibi geldi o sistemi kullanan. Her bina için geçerli değil sanırım.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.