EU4 - İmparatorluklarınız
7e75wre.png

nzfzs9q.png

lzutqfw.png

rm341nu.png

osmanlı ağabeye gücüm yetmediği için Stardust Crusaders başarımını alamadım :p 1.6m askeri vardı??
[+] 4 üye taylanhavertz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
j2552oh.png
[+] 5 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Odoyev-Rusya
Başlangıcı ve bitirişi zor ve yorucu bir oyun oldu. Oyun başında Moskova ile müttefik olup Ryazan ve Büyük Orda'ya saldırırken Litvanya ile ilişki geliştirip Moskova'yı satmaya hazırlık yaptım. Moskova'yı bitirince Rusya kurmaya odaklandım, arada isyancı çıkarıp Katolik oldum. HRE'ye girmekte biraz geç kaldım, imparator olduktan sonra Proclaim Erbkaisertum reformunu geçirip doğuya yöneldim. Ming'den yüksek gelişmişlikli Konfüçyus dinine sahip toprakları aldım. Bu sefer de isyancılarla Konfüçyus dinine geçtim (ülkem çok büyük olduğundan gelişmişliği düşük ve gereksiz vakit kaybettirecek kuzey topraklarında Client State Sibirya kurdum, ona rağmen süreç yaklaşık 40 yıl sürdü). Son olarak da Çin İmparatorluğu'nu Ming'den alıp oyunu tamamladım.
613xfmo.jpg
r58fksr.jpg
[+] 4 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ante Bellum modunda Francia oynadım. Normalde HRE'yi birleştirme ve görev ağacını tamamlama planım vardı ama aşırı sıkıldığımdan burada bırakıyorum. Ante Bellum dışında Xorme AI ve moda uyumlu yapan eklentisini kullandım. Britanya ve Bulgaristan PU.

2Z6TSvt.png
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Taungu (The First Toungoo Empire)
Neden Very Hard olarak nitelenmiş anlamadığım bir başarım oldu. Başlangıçta Ayutthaya, Lan Na ve Hsipaw ile müttefik olup bölgemi fethettim. Jaunpur ve Behmeniler'le müttefik olup Bengal'e saldırıp başarımı aldım.
ji6st7t.jpg
s212y6y.png
[+] 1 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
eayvn6k.png

9vu1lu4.png

4uxarnn.png
[+] 3 üye taylanhavertz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
re37qtq.png1z547s7.pnghvw5g64.png
Yapacaklar için aldığım idealar erken prusya gibi tank ordu verir size, Military Dictatorship aldım moral için birde 200 puan tam tuttu ilk kral 6 6 6 ydı ve 50 sene yaşadı şansıma. Londradan Galler deki kaleye kadar 5 toprağı alarak başlayın daha kolay olur. Oyun başında Şanssızdım Kastilya Portekiz ve İngiltereyi aynı anda savaştım lakin kalelerde perişan ettim ve 2 toprak alıp ittifak bozup para alıp çıktım. Kalan kısımda zaten oyunu biliyorsanız rahat bi gidişat olur
Onen i-estel elyë, ú-chebin estel anim.
[+] 2 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dahomey (Where the heart is)
jez3hcw.jpg
8cdazg9.png
[+] 2 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Air (Golden Wind)
2wxo3un.jpg
5qtnyu3.png
Ara
9bn57so.png

gfgb4ly.png

2z4nqs0.png

1co1bxy.png

9m01k0d.png

cdjdq5g.png
Ara
Manipur
mj2h31v.jpg
55841ow.jpg
[+] 3 üye Salomon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
j4x8lrj.png

71ukohm.png

24q87nh.png

jhgd0p5.png

1ih8f8s.png

jya55l4.png
Ara
e6agsmh.pngrnxv0cl.png
[+] 3 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aragon (The Reapers)
Kastilya'yı tek, Fransa'yı da Avusturya'yla birlikte tokatlayıp hızlıca başarımı alabiliyorsunuz.
2b86xte.jpg
g077aqm.png
Ara
New Providence (Yarr Harr a Pirate's Life For Me)
Custom Nation başladığım için The Freest Man in the World başarımını alamıyorum.
69kas1v.jpg
rdf0clh.png
Ara
8iktvuu.jpg

Repubblica Romana

Şu renge bak safi güzellik
[+] 4 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(17-09-2024, 22:46)Legnica : 8iktvuu.jpg

Repubblica Romana

Merhabalar, Osmanlı olmadan bu kadar kısa zamanda nasıl yaptınız acaba?
Ara
(18-09-2024, 12:03)HulkSpider03 :
(17-09-2024, 22:46)Legnica : 8iktvuu.jpg

Repubblica Romana

Merhabalar, Osmanlı olmadan bu kadar kısa zamanda nasıl yaptınız acaba?

bu oturumda infras diplo ve plutocratic idea setlerini aldım onun üstüne de qual çıktım ama ofans çıksam fetihlerim daha hızlı olurdu ayrıca Carthago Delenda Est başarımı için 11 yıl  tunusla savaşta kaldım 1600 yılından sonra da sadece farm yaptım çok sıkıldım yoksa daha erken Roma kurmak mümkün şuanda hedefim mare nostrum başarımını alıp bırakmak Venedik üzerinden hindistan fetihleri Ceneviz üzerinden yeni dünyanın fetihlerini içeren güzel görevler var ama bunaldım artık, işin  sırrı ise koalisyon dan kaçınmak için ilişki kasmak, her peace alacağınızda koalisyona girecek ülkeleri kontrol edip koalisyona girmeyecekleri eşiğe kadar ilişki kasmalısınız bu şekilde 1530 a kadar hiçbir koalisyon görmeden genişledim tech 12 ye ulaştıktan sonra koalisyondan korkmayın firei yüksek piyade  ve topu alıp inf combat ve fire damage bonuslu ordular ile koalisyon biçmek gerekiyor 54 inf 27 artiden oluşan 2 stack kuracak kadar bina ve dev basmalısın keza bu orduyu besleyecek kadar da manpower değerine ulaşmak için manpower binası basmalısın italyan görev ağac bonuslarını kullanıp  cumhuriyet reformlarından monarkın yaşam süresini artıran ve seçildikten sonra monark puanlarını 1 er artırıp seçimleri sadece hükümdar ölünce mümkün kılan reformları seçersen dev basman daha sürdürülebilir oluyor, fire ve inf combat ödüllerini alıp eventten 10 disiplini çekip 1530 dan sonra oluşan koalisyonu kritik bölgelerdeki kalelerinde mahvedebilirsin  savaşı sen açmalısın koalisyonu bekleme, şöyle izah edeyim ben 300 k asker kaybetmişken koalisyon 1.3 milyon kayıptaydı, ek olarak ispanyadaki admin eff ve gov cap eff veren monumenti kesinlikle fullemelisin en önemlisi de maltadaki monumenti hemen fullemelisin province War score cost (pwsc) veriyor reformation çağında reformed olup çağ bonusundan ve diplo ideadan da pwsc alıyorsun roman ambition görevini alırsan yüzde 10 daha indirim sağlıyor toplamda reformasyon çağında yüzde 70 pwsc değerine ulaşıyorsun bu değerle Castilyaya tek savaşta annex atabiliyorsun, savaş konusunda en önemlisi de sınırında truce'ın olmayan bir ülke kalmamalı asla boş beklememelisin sürekli savaşta olmalısın Avrupa'da koalisyon riski yüksekse ve sınırındaki tüm ülkelerle truceın varsa Afrika'da savaşmaya başlamalısın eğer koalisyon ile savaşacak güçte değilsen rival çekip çekip show strenge al toprak alma manpowerin 0 ı görmedikçe peace de kalma
Ara
ag8f4e3.pngqbobu4m.jpg
Angevin oynayın oynattırın. Aşırı eğlenceli. Birde bende mi bug oldu ya da patch mi geldi bilmiyorum İngiltere Fransa savaşında müttefik çağıramadığım için maine verip sonradan savaş açtım.
[+] 2 üye Tusalant nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-09-2024, 01:48)Tusalant : ag8f4e3.pngqbobu4m.jpg
Angevin oynayın oynattırın. Aşırı eğlenceli. Birde bende mi bug oldu ya da patch mi geldi bilmiyorum İngiltere Fransa savaşında müttefik çağıramadığım için maine verip sonradan savaş açtım.

güzel oyun olmuş. ben de başarım için denerken yanlışlıkla hre'yi dağıttığım için için başarımı alamamıştım :p nasıl hre imparatoru olduğunu anlatır mısın
[+] 2 üye taylanhavertz nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: Salomon, Tusalant, 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.