Anakart ve RAM önerisi
Bilgisayarımı parça parça yeniliyorum, yeni bir m.2 ssd aldım lakin anakartı ve ramleri de değiştirmeyi düşünüyorum, DDR5 ram almanın mantığı var mı? Varsa uygun bir anakart tavsiyesi, gerek değilse DDR4 destekleyen ve mümkünse 2 tane m.2 slotu olan bir anakart önermenizi istiyorum. Bunun dışında RAM marka ve model önerilerinize de açığım, kasanın pavyon gibi rengarenk olması gerekmiyor ama beyaz tercihimdir. Fiyat önemli değil.
WhaW8Am.gif
Ara
Yeni pc kuruyorsan DDR5 sistemi kurmak mantıklı. Sadece ikinci m.2 SSD'yi takabilmek için 3-4 bin liraya yeni DDR4 anakartı almak pek mantıklı gelmiyor. Yine de DDR4 anakartı ve ekstra 16 gb ram'i 4600 lira civarına alabilirsin. DDR5 sisteminde anakartı, AMD 7600 işlemciyi ve 32gb ram'i 15.600 lira civarına alabilirsin.

7600, 5600'den %30 daha iyi. Yeni DDR5 sistemi almak fazladan 11 bin liraya değer mi o senin kararın. DDR5'e vereceğin parayı RTX 5000 serisi için ayırsan daha iyi olabilir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.