Babürlere Türk Devleti Denebilir Mi?
Efenim malumunuz Babürler uzun yıllar boyunca Hindistan'da hint dediğimiz halklara hükmettiler. Benim merak ettiğim bu geçen zaman boyunca Türk kültürünü korudular mı?
Aut viam invemiam aut viam creo
Ara
(9 saat önce)Hanno barca : Efenim malumunuz Babürler uzun yıllar boyunca Hindistan'da hint dediğimiz halklara hükmettiler. Benim merak ettiğim bu geçen zaman boyunca Türk kültürünü korudular mı?

1. muradın savaş alanında şehid edilmesinden sonra şehzade yakup çelebiye aynı savaş alanında yapılan hakaret anadolu beyleri tarafından hoş karşılanmadı, yıldırım bayezid her nekadar bu hoşnutsuzluğu güç kullanarak bastırsa da timur ankara savaşı için geldiğinde kökü bu beyliklere dayanan osmanlı eyalet askerlerleri taraf değiştirdi osmanlı devleti de ankara savaşından sonra türkleri mürted ilan edip devşirmelere devlet hiyerarşisinde daha çok yer verdi yani bu örneğim ve özellikle de fatih döneminde türkmen çandarlı soylu ailesinin osmanlı yönetiminden izole edilmesiyle kademe kademe osmanlı devletinin türkmen devleti sıfatını yitirmesini göz önünde bulunduralım, osmanlının bile türk devleti oldugu durumu şaibeli hale geliyor safevi ve babür devletlerinin kimliğine de böyle derinlemesine bakılması gerekir diye düşünüyorum
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.