[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2016
@Redtay AU ve ya imparatorun özelliği fazla müttefiği olması.Fazla müttefik olmalı adam oy kasamıyor.Gift mi atsın bunu ayarlamanız lazım.
Ara
Sayın @fodunkiran son yazınız olduğunu belirttiğiniz için sorunuza cevap vermeyeceğim. Beni tanıyan tanır. Tanımayan da tanımaz bu kadar basit.
Ara
(04-08-2016, 22:25)PashaZade : Beni tanıyan tanır. Tanımayan da tanımaz bu kadar basit.

İdare eder.
[+] 2 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Leon ilk hafta avusturyadan macaristanı ayırmamı diyorsan avusturya savaşmadan anlaşma gönder dedi bende gönderdim kabul etti. Ayrıca oyun başı buna göz yumamazdım sizin bana yaptığınız ile bu ayrı bir olay benim isyanım fransanın ve avusturyanın ayrı ayrı savaş açması ikisi müttefik olmasına rağmen illa senide savaşa katacaklarsa avusturya savaşı açardı fransayıda çağırırdı. Ama niyetleri az toprak almak olmadığı için ayrı ayrı açtılar buna sinirlendim. Fransa savaş başı bütün ordusunu balkanlara size getirdi. Bu da beni parçalama tezini ortaya koyuyor normalde Fransa tunus toprağı için savaş açtığı için ordusunu afrikaya sürmesi gerekirdi ama size yardıma getirdi. Neyseki avusturya savaş sebebini yanlış seçtiği için scor kasamadınız. 1.5 saat benim+34-44 arası skor değişti bir ara +51 yaptım -4 stabilete yedi. Fransa oraya size yardıma gelmeyip kendi savaşına yoğunlaşsaydı sizinle olan savaş biticekti. Sende bunları anlıyorsun ama işine gelmiyor. Bana hala oyun başı macaristandan bahsediyorsun.

O yetmedi duman düştü düşer düşmez avusturya wp attı isveçle host oyunu durdurmadı wp atılınca durdurdu. Eğer dürüst savaştık diyorsan senin dürüstlüğünde de şüphe ederim.
Ara
O savaş sırasında hem bohemyayla hem fransayla hem ingiltereyle hem floransayla ayrı ayrı konuşuyordum. Yapacak birşey olmadığını görünce anlaşma gönder dedim. Her ne koşulda olsada benim düşen dostum olan polonyayı bana karşı savaşa 2 gp ile çağırdı arkadaşımız. Üzerine müttefikimde beni ona toprak vermediğim için sattı. O zaman bile bu kadar yaygara koparmadım ben.

Ayrıca elindeki o devletle 4v3 duruma adaletsiz deyip küfürler savurman apayrı bir konu. Ben yaptığımı savunmuyorum hatalıyım ama sizde sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz. Ayrıca leon'un dediği gibi 2 gp kuralı birazcık saçma kaçıyor. 1650 yılında 5 şehirlik cologne 105 dev diye gp den sayılıyor ama sınırsız genişleme kapasitesi olan osmanlı 2200 dev. Ayrıca imparator olarak 8 ilişki sınırım var ama bu bana oy kazandırmıyor bildiğin kaybettiriyor. Oy versin diye ittifak attığım ülkelerle ilerde bozunca o ilişkiyi sittin sene düzeltemiyorum. En azından bavaria bohemya ve saxonlarda böyle oldu.
Ara
@Poyraz ,
Ayrı ayrı savaşta bir sıkıntı yok , kural ihlali yok.CBler daha güzel olsaydı mesela Beç.Daha fazla uzatmayacağım Dota da maç geldi.Yeni bir mp açılsın.Redtay da AU nun cezasını geri çeksin isteğim bu.
Ara
O konuda ayrı deneyimsizlik yaptım. Sivil savaşın ordumun moralini bu kadar bitireceğini düşünmemiştim. Kazandığımız savaşlarda hep güçlü Fransayla olduğu için skor olarak çok geri kaldı.
Ara
Avusturya seni savaşa Fransa sokturdu işte bunu inkar etme bare olan oldu ben oyun başı senden macaristanı ayırmam normal eğer ayırmazsam osmanlı yok olur gider. Sizin dünkü yaptığınız etik değildi. Dediğim gibi benden fazla toprak almak için açtınız olmadı. Ben hiç bir oyunumda agresifçe milleti yıkarak büyümedim bu mp den zevk almak ve 1821 görmek isteseydiniz beni yıkmak için uğraşmazdınız zaten 1650 yılından sonra avrupanın askeri birlikleri Osmanlıdan daha iyi amaç yenmekse yine yenerdiniz . Leon beni 4. Mustafa ya benzetti. Ben osmanlıyı aldığımda naplesle savaşta 2 tane kredi borcu olan bir devleti aldım. Ayrıca Fransa ile peş peşe büyük savaşlar yaptım. Büyük savaşın birinde weak heir tahta geçti ülke isyan etti ben ne yapayım? Ondan sonrada gelenleri puanları iyi değildi yeniçeri düştükten hemen sonra 42 4 dulkadiroğlu hanedanı geldi o da 5 send yaşadı savaştayken reginye düştüm . Bunlara nasıl mani olacaktım şanssızlıklar hep yakamdaydı .
Ara
@Poyraz kişiliğini değil olanlardan dolayı IV.Mustafa dedim sana.(Hep isyan falan çıktı oynadığın süre zarfında bundan dolayı öyle dedim.)Osmanlıyı oynayanlar neden Offensive idea almadı bunu çok merak ediyorum ayrıca 2 ayrı savaş açarak işimizi kolaylaştırdık bence Avrupa devletleri olarak mantıklı bir hareketti.Macaristan'ı tabiki Avusturya ve ya Osmanlı almak zorunda fakat yaptığın gibi fazla gp ile değil normal bir şekilde alabilirdin.Neyse olan oldu hala konuşmaktayız hazır önümüzde yaklaşık 4 koca hafta var.Pazartesi-Çarşamba-Cuma-Pazar gibi haftanın 4 günü oynasak çok iyi olur diyorum.
Ara
(04-08-2016, 22:22)Leon : @Redtay AU  ve ya imparatorun özelliği fazla müttefiği olması.Fazla müttefik olmalı adam oy kasamıyor.Gift mi atsın bunu ayarlamanız lazım.

Elektörlerin +100 dev üzerine çıkmamasını sağlayabilir. 

(04-08-2016, 20:28)fodunkiran :
(04-08-2016, 18:07)Redtay : Barbarossa -  Sıradaki oyunda gp alamayacak.

barbarossa niye ?

Ülkesini terk etti.
Ara
Cezalar 'Avrupa'da GP alamayacak' şeklinde de olabilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
MP ye devam edelim , ben kimseyi kırmak istemiyorum Osmanlıya wp atacağım Avusturyayı yenecek gücü var halen böylelikle kimse zararlı çıkmaz.
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Ben avrupaya savaş açmadan avrupanın bana savaş açmamasını istiyorum. Çünkü çok yara aldım toparlanmam lazım. Bunuda kabul ediyorsanız ben devam ederim. Avusturya ile de isterse mevcut skordan anlaşma yapabiliriz. Yok ben kudüsü alırım devam edelim derse kendi bilir.
Ara
devam etmeliyiz mp ye bu olay yüzüne direkt silip atmak yanlış olur
[+] 1 üye fodunkiran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-08-2016, 13:23)fodunkiran : devam etmeliyiz mp ye bu olay yüzüne direkt silip atmak yanlış olur

Sizi bilmiyorum ama benim Ülke baya kötü durumda. Amerikayı büyük ihtimal kaybedeceğim 6k borcum var. ordum bitti. sömürgeler gidersede ekonomimde gider. çıkan isyanlar ve özerkliğin ülke genelinde %30lara çıkmasını söylemiyorum bile. Savaşta Osmanlı ile beraber çok yıprandık. Bana sorarsanız Bugün Ağustos multisine başlayalım haftada 4 gün olacak şekilde. Ve yahut savaştan önceki save'e alalım ve savaşı olmamış gibi devam edelim. ama ortak karara ne olursa olsun ben yinede uyacağım..
Ara
Bir dakika GBR de mi bitti ? breaking news ! Kaldırırdın hani sen onca savaşı benim bile sadece 2 borcum var biri zaten savaş öncesi.Naptın sen GBR ?
Ara
(05-08-2016, 15:29)Leon : Bir dakika GBR de mi bitti ? breaking news ! Kaldırırdın hani sen onca savaşı benim bile sadece 2 borcum var biri zaten savaş öncesi.Naptın sen GBR ?

Beni savaş bitirmedi savaşın uzamasıyla çıkan isyanlar bitirdi. Soyluların 60'lık isyanı bastırdım. aradan 5dk geçti bu sefer Köylüler isyan yaptı onları bastırmayı denedim ama bastıramadım ve talepleri kabul ettim. sonra Amerika'da benim yerli kabileden sömürge var. orada 15k İsyan çıktı onu bastırdım. tabi haliyle çok zaiyat verdim. balkanlarda ki 200klık savaşlar sonucu da manpower bitti. tabi manpower bitmesiyle paralı askerleri yöneldiğim için borç almaya başladım.. Zaten biz bu savaşı şimdilik istemiyorduk poyrazla. Ben Hindistan için filo ve sefer hazırlığındaydım zaten savaş başlamadan çok para harcamıştım. Biz daha size 5-10 yıl saldırmayı düşünmüyorduk. Olaylar birden gelişiince şahsen hazırlıksız yakalandık ama şunu söyleyim eğer duman olsaydı. savaştan çok karlı çıkacaktım orası ayrı mesele :)
Ara
(05-08-2016, 13:19)Poyraz : Ben avrupaya savaş açmadan avrupanın bana savaş açmamasını istiyorum. Çünkü çok yara aldım toparlanmam lazım. Bunuda kabul ediyorsanız ben devam ederim. Avusturya ile de isterse mevcut skordan anlaşma yapabiliriz. Yok ben kudüsü alırım devam edelim derse kendi bilir.

Viyana ve macaristandaki 3 toprağı verirsen seni ally ı alırım ondan sonra sana kimse savaş açmaz . Çok değil 50 dev kaybedeceksin ama Muhammed arkadaşımıza (lithum) oyunun başından beri 2 kez haksızlık yapıldı . Bırak alsın ondan sonra sen istediğin gibi Asyaya yayıl . Benden ve Avusturyadan tehlike göremezsin.
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
(05-08-2016, 17:01)Furkovic :
(05-08-2016, 13:19)Poyraz : Ben avrupaya savaş açmadan avrupanın bana savaş açmamasını istiyorum. Çünkü çok yara aldım toparlanmam lazım. Bunuda kabul ediyorsanız ben devam ederim. Avusturya ile de isterse mevcut skordan anlaşma yapabiliriz. Yok ben kudüsü alırım devam edelim derse kendi bilir.

Viyana ve macaristandaki 3 toprağı verirsen seni ally ı alırım ondan sonra sana kimse savaş açmaz . Çok değil 50 dev kaybedeceksin ama Muhammed arkadaşımıza (lithum) oyunun başından beri 2 kez haksızlık yapıldı . Bırak alsın ondan sonra sen istediğin gibi Asyaya yayıl . Benden ve Avusturyadan tehlike göremezsin.

E oynamanın mantıgı ne o zaman
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(04-08-2016, 01:28)Duman : bu aşamada tamir edilemez bir zihniyete sahip olduğun kanaatindeyim.

Oyun anlayışı olarak bizim istediğimizden çok farklı bir yerde Furkan.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.