Paradoxplaza'ya Türkçe Dil Desteği İçin Mesaj Attım
(17-05-2016, 19:41)kurtulus : ya bir fiyat alsanız

Ces6Zh2WsAAOZCS.jpg:large
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
ya onu çevireceğinize victoria II ck2 hoi3 eu4 cevir seydiniz daha iyi olurdu
Ara
Hangi oyunu çevirmemiz gerektiğini neye göre karar verdin anlatsana biraz?
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
o uzay oyunu bilim kurgu birde öbürleri daha iyi gerçi payı var vs
Ara
Bu yüzden mi yani, ciddi misin? Sende olmadığı için olmasın? Eğer biz yanlış bir karar verdiysek, Stellaris'in değil diğer Paradox oyunlarının Türkçe'ye çevrilmesi gerektiğini düşünüyorsan kendin de çevirebilirsin ;).
L31q2j.pngX4LzB7.png
Ara
23 Studios paradox oyunlarında çevirisinide yapmazmi
Ara
Bu efsane konu unutulmaya yüz tutmamalı.
Ara
Şu oyunun da düzgün bir Türkçe çevirisi çıkmadı gitti...
[+] 2 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunlar Türkiyede çok satmadıkça Türkçe dil desteği çıkartmazlar. Gerçi çok satsa bile çıkartmazlar.
Ara
CK2 oyuncularının %1'i, EU4 oyuncularının %3'ü Türk.

Bu oranın %7 %8'e çıkması lazım, o saatten sonra bile zor çünkü Türk oyuncu topluluğu diğer oyuncu topluluklarında görülmeyen anormalliklere sahip. O sebeple yüksek bir kitleye sahip olsa dahi, sesini duyuramama olasılığı çok yüksek.

Bu arada Stellaris için yukarıdaki oran %0.3 ve Hearts of Iron IV için %0.9, yani yeni oyunlarda Türk topluluğu güç kaybetmiş halde.

Açıkçası Total War: WARHAMMER'i oynayanların %0.3'ü Türk iken ben Total War oyununlarının da bir yerden sonra Türkçe çıkmayacağını düşünüyorum.
paradox oyunlarını epey oynayan türk steam benim profilm de de var 140 kişi eu4 sahip ck2 de 78 kişi
Ara
Paradox'un 4 oyunu için %0.3 %0.9 %1 ve %3'lük Türk oyuncu rakamları oyunun Türkçe çıkarılması için yeterli bir "epey oyuncu" seviyesinde değil gibi görünüyor.
Paradox hic yazdınızmı tr dil cıkması için birde oyunlar cok pahalı eu4 60 tl ana paketi sadece ancak indirimlerde ala biliyoruz
Ara
EU4 60 TL pahalı diyorsan 200 TL'lik Civilization'a ne diyeceksin? :D Oyunlar artık böyle malesef.

Biz Strategyturk olarak strateji topluluğunun sesini duyurmak için elimizden geleni yaparız ancak bunun için öncelikle Türk strateji topluluğu içerisindeki bazı sıkıntıları gidermek gerekiyor.
1$ ≠ 1₺
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
ne gibi sıkıntılar var
Ara
Google Translate eskisinden daha iyi çeviri yapıyor ama cümlelere göre kafasının karıştığı durumlar da oluyor. Ya onun mükemmelleşmesini bekleyeceğiz ya da çevirecek gönüllü birilerinin çıkmasını. :grinn:
Ara
desteklerinizi bekliyorum
http://steamcommunity.com/app/203770/dis...765715344/
Ara
Erken erişim yanlış olmamış mı?
G0kMNN.png
Ara
başka yerden kopyaldım
Ara

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.