[HS] Medieval 2 - Grand Campaign Hotseat (Retrofit)
Bana da ulaştı, bu gece geçeceğim.
Aytaç'ın save'ine girdiğimde Save game version : 1.05 kırmızıyla yazıyor.
Daha önce geçtiğim Emevi'nin turunda Save game version : 1.52 ve yeşil.

Bilgilendirmede bulunayım dedim, turu geçiyorum.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Sıkıntı yok onda Merconun versiyon 1.52 benimki 1.05 sorun olmuyor yani
Ara
Aynı save'in farklı versiyonlarda oynanması nasıl sorun yaratmıyor ilginç :grinn:
G0kMNN.png
Ara
Üzümünü ye bağını sorma devam :)
Ara
1.05 Kingdoms'un ilaçlı yaması. 1.52 ile steam güncellemesiyle 1.05 e eşitlenen yama. İsimleri farklı olmasına rağmen ikisi de birbirinin aynısı. 1.52 olanlar steamden girenler, 1.05 olan steamden girmeyenler.
Ara
Samet hocam ai den para ile şehir alma ilgili birşey belirtilmemiş bu şekilde mi devam ediyoruz
Ara
Oooovvv böyle birşey yapan mı oldu ? Kurallarda belirttik mi hatırlamıyorum ama AI ile ticaret ve harita bilgileri dışında diplomasi yapmak yasak. Şehir alış verişi para alışverişi gibi.
Ara
Ben bi 700 florin aldım :) krizi fırsata çevirmek gibi oldu ama k bakmayın o arada sormayı unuttum
800 de olabilir
Ara
Millet dolar bozdururken dolar alan tipler kendini burda da belli ediyor :P Şaka yapıyorum tabi ki.
Ara
Biz çinde kriz fırsat demek anlayışıyla hareket ediyorduk
Dolar ölü yatırım şuan :)
Ara
Bu modda save konusunda sıkıntı yaşayanlar var mı benim gibi. Save ediyorum lakin ne save'in dosya boyutu değişiyor ne de başkasının bilgisayarında kendi turu görünüyor. Yani ben turumu geçip save edip adama yolluyorum, adam hala benim turum olarak göründüğünü söylüyor. Her turu 3-4 kez oynamak zorunda kalıyorum, sürekli reset atıyorum bilgisayara
Ara
kaydedince farklı isimle kaydet. Tur numarasını sonuna eklemeyi unutma. Tur numarası olmayınca karışır.
Ara
Reyiz karışma falan değil ya. Bildiğin save olmuyor. Kendi bilgisayarımda save oluyor, başkasının bilgisayarinda olmuyor. Tek save dosyası olsa bile dosya icinde yine olmuyor. Sonra bilgisayara reset falan atıyorum duzeliyor.
Ara
İlginç bir hata kardeşim, yüzeysel değilmiş gibi duruyor. Oyun orijinal değilse kurulumunu değiştirmeni, orijinal ise silip kurmanı öneririm.
G0kMNN.png
Ara
Yeniden yükledim düzeldi gibi... Emin olamadım :D
Ara
Orjinalse korsan yükle :D
Ara
(20-12-2016, 18:14)brkrs : Hüseyin cenaze hasebiyle aramızda olamayacak bir kaç gün. Haberiniz olsun dostlar. Durumu idare edersiniz veyahut tur ile ilgili bir karar alırsınız.

Karar sizin.
Diğer oyunculardan farklı olarak Hammurabi turunun nasıl oynanması gerektiğini anlatmadığı için kafasındaki plana farklı hareket etmemek için save'ine dokunmadan geçtim. Ondan sonra gelen oyuncu Aytaç'ın ülkesini AI'e verdim. Hammurabi'ye yeni şifresini özelden atıyorum.
Teşekkürler Duman. İyi yapmışsın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.