Golden Horde-Zayif ekonomi
Arkadaslar,Great Horde la baslayip Golden Horde kurdum.Bayagi yer almama ve developmentim 1000 i bulmasina ragmen (Osmanliya yakin) gelirim cok dusuk.Fortum yok,advisor yok,state limitine dayandim hep en fazla kar veren yerleri state yaptim,yine de cok dusuk bir gelirim var.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Development da 3.cuyum.

3B968DD56C4EF4BB46ED029A811976134B6C6355

Gelir siralamasi:27.ci

4D6AFD5B8C7D5EAFD03B64A2C09081D3521AD348
Ara
Uzun zamandır horde devletlerle oynamıyorum ama Corruption´ın bir hayli yüksek.Horde devletler estate olarak tribelara çok toprak veriyordu, oradan otonomin düşüyor birde 32 corruptionla da düşüyor.Enflasyon desen oda bir hayli yüksek.Bunlar ekonomini zayıflatmış olabilir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gerekli bölgeleri state yapmaya dikkat et.
Ara
Nomad ekonomisi doğal olarak aşırı çöp, ticarete odaklanmak bir çıkış noktası olabilir. Ayrıca ana ticari noktanı Persia bölgesine al, orası daha değerlidir. Hindistana açılıp Bengal ticaretine de girişirsen bir çıkış bulabilirsin. Idea olarak "Economic" idea grubu ile başlamak daha uygundur. Baktın hiç çıkış yok yönetimi reform eder sıradan bir devlet gibi oynamaya devam edersin. Ak koyunlu ile oynarken 3.5k development vardı ama toplam gelirim 175 civarı idi.

Tekrar söylüyorum nomad ekonomisi aşırı çöptür, toplamayı başarırsan ileriki oyunlarında ekonomi konusunda hiç bir devlet ile sıkıntı çekmezsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.