[HS] Medieval 2 - Feudal Wars Hotseat (CCM2)
küçük emrah a döndüm giden vuruyor gelen vuruyor :)
Ara
10. tura geldiğimizde Tur-RP konusunun ilk mesajındaki Harita Geçmişi kısmına 5. turun haritasını ekleyeceğim.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@Duman

Kuralları tekrar okudupumda Bribe yapılan birimlerin haraket etirilmesi yasaklanmış.

2. turda Doge Domenico ile kaybettiğim savaşta ve Ardından yapılan Bologna kuşatmasında bu birimler kullanılmıştır. Venedikten getirdiğim birimi gemi ile bologna üzerinden Prensin ordusuna katmadan bologna kusatmasını kıramıyordum. Bu birimlerin fazla olması sebebiyle Venedikten gelen birimin movepointi bitmiş, fortun içinden cıkamamakta. dolayısıyla mecburen o fortu tutmak durumunda kaldım. akabinde o fortu da kaybettim. o bribelanan askerlerle hem fazla asker kaybettim hemde ilk doge ile yaptıgım ksuatma kırılmış oldu.

Gerekli cezai işlemlerin yapılmasını ve magduriyetimin giderilmsini talep ediyorum.
Ara
@Duman

Bribelanan iki birim peasant archer birimidir. Hatırladığım kadarıyla 60 birimde yoktu unit card'da. 60'tan eksikti. Kuşatma yaptığım 300 kişilik ordunun üstüne eklemiştim. Kurala dikkat etmemişim. Ücretlerinin iki katı tarafımdan tahsil edilebilir.

Ceza verilecekken bribelanan birimlerin gücü göz önüne alınırsa sevinirim. Zira savaş oranını değiştirmeyecek kadar önemsiz birimler diye düşünüyorum. Bribelarken 4 birim bribelamama ve ona göre para vermeme rağmen, mercenary'lerin ( 2birim ) yok olmasını da göz önüne almanızı rica ediyorum.
Ara
Aslen olması gereken şu durumda tur tekrarıdır. Ama üzerinden çok zaman geçtiği için, bribe yapılan birimlerin milandan silinmesi en adil olacaktır. Parayla bribe yapıldığı için geri Venedik e birim eklenmesi çok saçma olur. Benim görüşüm bu. Zamanında farketsrydiniz daha kolay çözülür. Dikkat edelim bi dahakine
Ara
Bribelanan birimlerin yarısı kendiliğinden yokolmuş olsa da daha önceki muharebelerde faydalanılmış, aslında oldukça geniş 'kural ihlalleri durumunda' kısmı var ilk mesajda ve hareket ettirilmemesi gereken bir ordu hareket ettirilmişse ordunun yarısı terhis edilir diyor, öte yandan Brkrs zaten ordunun yarısını kaybetmiş. Dolayısıyla mesele admin inisiyatifine kalıyor gibi görünüyor.

Merco'nun dediği gibi savaşlardan önce farkedilebilse daha temiz bir karar alınabilirdi diye düşünüyorum. Şu anlık fikrim Milan'daki bribe ile alınan birimleri silip bir miktar florin cezası uygulamak, florin cezası benzer kural ihlallerinde katlanarak artabilir. Düşüncelerinizi yazın gerekli işlemi yaparım sıra Milan'a geldiğinde.
Boynumuz kıldan ince :smile:. Bribelanan birimden geriye pek bir şey kalmadı, kalanlar disband edilebilir. Florin cezası da ekstra olarak verilebilir. Kabulümdür.

@Duman

@w.k

Erkan reyiz sen oyna sıranı. Zaman kaybı olmasın. Sıra bana geldiğinde verilir ceza.
Ara
(06-02-2017, 20:07)brkrs : Boynumuz kıldan ince :smile:. Bribelanan birimden geriye pek bir şey kalmadı, kalanlar disband edilebilir. Florin cezası da ekstra olarak verilebilir. Kabulümdür.

@Duman

@w.k

Erkan reyiz sen oyna sıranı. Zaman kaybı olmasın. Sıra bana geldiğinde verilir ceza.

Senin gibi cezasını kabul eden 2 kişi daha olsun wc yaparız Knk :)
Ara
@brkrs

Orduyu kimden bribeladın?
Bizim gözümüz WC'de değil be reyiz. İtalya'yı kuralım bir Kont Cavour olalım. Bir Vittorio Emanuel olalım, bize yeter...

@etzel
Ara
Kuzey italya kiminse italyanın sahibi odur benim gözümde
@brkrs iç savaşlar güzel oluyor erken bitmesi üzücü @W.K ilk tehlikeyi atlattı.Bu saatten sonra yıkılmaz Macari da budapeşteye gönderirse sıkıntı büyük
En güzelini zender yaptı
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
para cezası yerine birim silinmesini istiyorum. beni çok zarara uğrattı. bir şekilde telefi edilemsini istiyorum.
Ara
@Duman

Alınan birimler tam sayıda olmayan peasant, silinmesi istenenler militia. Göz önüne alırsanız sevinirim. Bu gece oynamıyorum turu. Cezayı verin, sabaha oynayayım :D

Edit: Orduyu, Venedik fortunu bribelayarak aldım. 4 birim vardı. 2 mercenary. 2 peasant. Bribeladıktan sonra mercenaryler kayboldu. Elde o 2 peasant kaldı. Onu da Bologna kuşatmasına kattım. Kuşatma yarıldı.
Ara
Bribe ile alınan 2 peasant archer birimini sildim, Milan fiilen savaş halinde olduğu için olası bir askeri işlemin direkt olarak savaşın kaderine etki edebileceği riskini gözönünde bulundurup birim silmek istemedim, onun yerine Milan'a 1000 gold para cezası verildi.

Bundan sonraki ihlallerde ihlale maruz kalan oyuncular bunu daha erken bir şekilde farkedebilirse direkt olarak ilk mesajda belirtilmiş ihlaller durumunda yapılacaklar maddelerine göre hareket edebiliriz, açıkçası bu yaptırımların direkt olarak admin inisiyatifine kalması pek sağlıklı değil.

İyi oyunlar.
çok hafi bir ceza olmus. 1 birim bile çok önemliyken bukadar hafif cezayla kurtulmasını yadırgadım açıkçası. neyse sağlık olsun..
Ara
Şşşş ağlamak yok reyiz ahahaha :D

İşin geyiği bir yana, samimi bir şekilde söylüyorum maximum verilecek ceza seviyesinde bir cezaydı bence. Sen olayın biraz stratejik tarafından yaklaştırıp ağır bir yaptırım uygulatmak istiyorsun kural ihlali olduğu için doğal olarak ama samimi olalım 300 kişilik orduya gelen 50 60 peasant win rate i dahi değiştirecek bir güce sahip değil. Ki o kuşatmayı da kırdın. Yani sana pek bir zararı dokunduğunu düşünmüyorum.
Ara
İngiltere fena çarpmış :D
[+] 1 üye JanissaryArcher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-02-2017, 22:02)JanissaryArcher : İngiltere fena çarpmış :D

Erken sevinmemek lazım
[+] 1 üye etzel nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Kızılderili ajanın giriş oranı gerekiyor, ajanın kapıyı açma oranı değil.
Ara
Fransa fena çarpmış :D
[+] 2 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.