Forum Sohbet
Forum tasarımıyla ilgili birkaç bilgi ve öneri:

1. Sideboxlar Adblocker kullanıldığında gözükmüyor, ki çoğu ziyaretçi/kullanıcı için de gözükmeyecektir.

2. "Facebook" yazan satırın "Ana Forumlar" satırıyla aynı hizaya getirilmesi, yani sideboxun bir satır aşağıya çekilmesi çirkin görüntüyü ortadan kaldırabilir.

3. Sidebox yüzünden forum sola kayıyor, bu da kapatmamın sebeplerinden biriydi. Sağ ve solda iki tane işlevli sidebox (sola ne konulacağı düşünülebilir) forumu daha estetik ve güncel kılabilir.

İlgili ekran görüntüsü:

Görsel

4. "Dar/Geniş Forum" butonunun hala bir işlevi var mı, çünkü bende çalışmıyor?

İlgili ekran görüntüsü:

Görsel

5. "Tema Ayarları" butonu WIP halde sanırım, en soldaki olan varsayılan tema bembeyaz gözüküyor, edisyonlar da az WIP haliyle tabii.
G0kMNN.png
Ara
1. Ben de Adblock kullanıyorum (gerçi kendi sitemde aktif değildi ama denedim) Adblock eklentisi sideboxları bloke etmiyor, kullandığın Adblock eklentisini değiştirmeni öneririm, tüm bunların yanı sıra Hoş geldiniz sidebox'u da gözükmüyor sende.
2. Hoşgeldiniz sidebox'u ile birlikte Facebook sidebox'u Genel Forumların hizasında oluyor. Diğer dediğini ise yapmak mümkün değil forum tabları dolayısıyla.
3. Sidebox barındıran forumların çoğunda sidebox sağda bulunur, bazı çok istisnai forumlarda ise solda bulunur, hem solda hem sağda sidebox barındıran forum bu zamana kadar görmedim.
4. 1920 genişlikte forumun çok geniş olmasını engellemek adına dar/geniş seçeneklerinin önüne geçip forumu %70 genişlikte sabit tutuyoruz (normalde geniş %90)
5. En soldaki tema dediğin şey forumun görüntüsünü orijinal hale dönüştürüyor, o seçenek olmasa orada bir edisyon seçtikten sonra geri alamazdın. E o zaman forumun asıl görünüşü olsun orada demeden önce forumun farklı bölümlerde farklı görünüşü olduğunu hesaba katmak lazım.
1. :ok:
2. :ok:
3. :ok: (fakat yine de bi değerlendirilmeli)
4. O zaman buton kaldırılmalı...
5. O beyaz butonun orada olmasından değil, bembeyaz sanki tarayıcı tarafından resmi yüklenememiş buglu gibi durmasından bahsetmiştim, bir görüntü atanmalı beyazlık bir şey ifade etmiyor (üstüne mouse getirildiğinde de bir şey yazmıyor).
G0kMNN.png
Ara
4. Kaldırmak mümkün ancak sonrasında o kısımda sağa yatırılmış her şey için piksellik ayar yapmak gerekiyor.
5. Üstüne mouse getirildiğinde "Ana Görünüşe Geri Dön" yazısı ekledim.
Oyun Kütüphanesi bölümünde değişiklikler yaptık, artık oyun konularının ilk mesajında kullanılan belli bir şablon var, basit olarak oyunun bannerı, oyundan 1 satırlık jenerik bilgi, 1 satır konuya dair bilgi, çıkış veya erken erişim tarihi ve boyutlandırılmış -tercihen 8- ekran görüntüsü bulunuyor. Bu yeniliği hem yeni açılan bazı konularda hem de en çok ileti alan konularda görebilirsiniz, zaman içerisinde tüm oyun konularının ilk mesajını bu şekilde düzenleyeceğiz.

Bir diğer değişiklik olarak artık bir seri için tek bir konu açılmıyor, her oyun için ayrı konular açılıyor.
Eskiden bu oyunlardan etkinliklerin konu içerisinde yapılmasını teşvik ediyorduk, artık bu oyunlarla ilgili sorular gibi teknik sorunlarla ilgili mesajların oyun konusunda olacak, bu oyunlardan etkinlikler ise Oyun Teknik Destek'in yerini alan Oyun Etkinlikleri bölümünde bulunacak. Bu bölümde bazı eski etkinlik konularını görebilirsiniz:
https://forum.strategyturk.com/forum-oyun-etkinlikleri
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ryse, MWO, Apotheon konularını açarken aklımdan 'keşke tüm konular benim açtığım şekilde olsaydı' demiştim ben de Steammocking

Aynı olay Film & Dizi bölümünde de geçerli olursa forumun kalitesinin arttırılması adına çok büyük bir adım atılmış olur. Bunun için de açtığım Spartacus ve Açlık Oyunları konuları incelenebilir Steammocking

Tek sahip olduğu şeyin başlık ismi olduğu ve ilk iletisinin boş olduğu düzensiz konuların hiçbir anlamı yok. Bugüne kadarki en beğendiğim ve dikkat çekici köklü değişikliklerden biri olmuş :up:
G0kMNN.png
Ara
Slimg teknik bir sorun yaşıyor gibi gözüküyor (son zamanlarda sıkça kullandığım bir upload sitesiydi) umarım resimler kaybolmadan geri açılırlar.
Eğer toparlayamazlarsa bana sağlam bir mesai gözüktü demek.
(30-12-2016, 11:37)Duman : 2.6 Cladius'ta belirtilmek üzere forumda bir değişiklik yapıldı, esasen şimdilik 5 maddelik değişiklik var ancak bunlardan bir tanesi diğerlerine nazaran çok daha gözönünde olan, ancak yine de farkedilme olasılığının bir nebze düşük olduğunu düşündüğüm bir şey. Eğer Cladius için değişiklik konusu açılmadan önce bu değişikliği farkeden olursa 2 Imperium vereceğim. 

(02-02-2017, 04:24)Duman : - Kültür Forum ile Oyun Forum ikonları yer değiştirdi.

icon_394_on.png icon_76_on.png
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
3. Imperium Etkinliği bu akşam başlayacak.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Görsel
G0kMNN.png
Ara
Meşhur CK2 günlüğüyle boy ölçüşebilecek bir HoI4 günlüğü geldi, RIP.
Cities: Skylines - Paradox Interactive oyunu olmasına rağmen niye başlıklarda yok? Ayrımcılık mı yapıyoz. Çok severim ayrımcılığı.
Sic Parvis Magna
Ara
Görsel
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kültür Forum'da artık üyeler de konu açabiliyor. Açılabilecek çok sayıda konu var o bölümde fantastik evrenlerden sanatsal etkinliklere kadar.
Ortalama günlük yazılan yorumlar: 107.57 Bugün en çok yorum yazan: altnkurt , (49 Yorum)

bu iki değer gözlerimi yaşarttı tebrikler @altnkurt neredeyse yarısı

https://forum.strategyturk.com/stats.php
Ara
@altnkurt Sen gene çalışmaya başlamışsın ben son saate kadar bekletiyorum. xD
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-03-2017, 01:19)Cpt.MacMillan : ...
Ortalamanın yarısı olması o gün içerisinde atılanın yarısı olduğu anlamına gelmiyor, son 2 ay içerisinde sadece 2 gün oradaki ortalama olarak belirtilen rakamın altında ileti almışız.
Son 24 saat içerisinde atılan ileti sayısı 330, onla karşılaştırmak daha doğru olabilir.

Bunun yanı sıra mesela bir kişinin bir gün içerisinde 1 ileti girmesi dopdolu müthiş bir ileti girdiği anlamına gelmediği gibi bir kişinin günde 30 ileti girmiş olması iletilerinin bomboş olduğu anlamına da gelmez.
İleti ortalamasında sadece son 1 ayı kullanırsak ortalama 170, evet hala yeterli bulduğumuz seviyede değil ancak ilerleme olmadığını söylemek haksızlık olur.
(12-03-2017, 01:19)Cpt.MacMillan : Ortalama günlük yazılan yorumlar: 107.57   Bugün en çok yorum yazan: altnkurt , (49 Yorum)

bu iki değer gözlerimi yaşarttı tebrikler @altnkurt neredeyse yarısı

https://forum.strategyturk.com/stats.php

Kendi kendime konuşmadım herhalde. :smile: Duman'ın dediği gibi yani :smile:

(12-03-2017, 01:28)menars : @altnkurt Sen gene çalışmaya başlamışsın ben son saate kadar bekletiyorum. xD

Bu gidişle kalıcam. O yüzden mecburen çalışmaya başladım.

(12-03-2017, 02:02)Duman :
(12-03-2017, 01:19)Cpt.MacMillan : ...
Ortalamanın yarısı olması o gün içerisinde atılanın yarısı olduğu anlamına gelmiyor, son 2 ay içerisinde sadece 2 gün oradaki ortalama olarak belirtilen rakamın altında ileti almışız.
Son 24 saat içerisinde atılan ileti sayısı 330, onla karşılaştırmak daha doğru olabilir.

Bunun yanı sıra mesela bir kişinin bir gün içerisinde 1 ileti girmesi dopdolu müthiş bir ileti girdiği anlamına gelmediği gibi bir kişinin günde 30 ileti girmiş olması iletilerinin bomboş olduğu anlamına da gelmez.
İleti ortalamasında sadece son 1 ayı kullanırsak ortalama 170, evet hala yeterli bulduğumuz seviyede değil ancak ilerleme olmadığını söylemek haksızlık olur.

Son 24 saat içerisinde atılan ileti sayısını nerden görüyoruz?
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şimdilik sadece yönetim panelinde görünüyor.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.