Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede]
@TR Ace bizden de Menars yazmadı ama yapacak birşey yok sanırsami yeni tur gelsin 1 tur atlatalım bari bugün.
Ara
Bekliyoruz biraz daha bakalım...
Ara
Ah @Menars ah napolyon bi gelseler hemen
Ara
napolyon bir komutaya izin vermiyorum yazacaksın be bilader bu kadar zor mu?
Ara
ben kararımı verdim, sen hakaret eden arkadaşına mani bile olmuyorsun gelip burada oyunu terk ederim diyorsun. Kusura kalmayın biz yolumuzdan devam edeceğiz. Bunun önce bir oyun olduğunu hatırlayın!
Ara
Bizim @Menars da gelse keşke :D
Ara
Ben sana hakaret içerikli mesajlar mı yazdım. Adama neden mani olayım bu sizin aranızda benim değil. Kararın kesin mi tamam olacakların sorumlusu değilim.
Ara
Adamı komuta yapalım diyen sensin belli ki tanıyorsun. Kalkıp adamın yersiz hakaretlerine seyirci kalıyorsun? Bu oyunu fazla ciddiye alıyor, ortamı geriyorsunuz. Fakat madem bu kadar ciddiye aldın, bu turluk seçmem gereken seçeneği sana bırakıyorum ki gönlün kalmasın.
Ara
Aha proyu sevmediğimi herkes bilir. Şuan yeni yeni alışmaya başladım proya. Ahmete de soeabilirsin o da bilirdi sevmediğimi
Ara
Neyse ki ettiği laflar yanına kâr kalmadı ve 1 hafta uzaklaştırıldı.
Ara
bir de proyla iletişime geçmek zorunda değilsin. Benimle irtibatı kesme ama.
Ara
Menarsda bi gelse artık :D

O zaman probangın hangi şıkkı seçtiği muallak oluyo biz göremiyoruz
Ara
Ben planı yolladım...(D şıkkı)
Ara
Sir_Winston_S_Churchill.jpg
Churchille sunulan plan herkes tarafından zor meşakatli ama olur oyu aldı. Churchill eğer bu plan başarılı olursa herkese nişan takacağını söyledi ve basın toplantısı düzenleyerek şu sözleri sarf etti:

"Bizler asırlardır yenilmez yıkılmaz ve hala da statüsünü korduğumuz Güneşi batmayan imparatorluk sıfatının yegane sahibiyiz. Size temenni ederim sayın yurttaşlarım. Mustafa Kemalin aynı bu durumda bizim için kullandığı "Geldikleri gibi giderler" lafını aynı şekilde buradan Almanlara söylüyorum: "Geldiğiniz gibi bu rıhtımdan gideceksiniz. Gittiğinizde o deli efendinize şu sözlerimi iletin 'Londra'nın 5 çayı meşhurdur. Eğer isterse esaretinde misafirim olabilir' "
Ara
Tüm İngiliz generallerii kaybetmeden önce teslim olmaya davet ederük.

giphy.gif
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Churchill:

"Biz bu lafları asırlardık çok duyduk ve Türkler dışı herkese de cevabını verdik. Yine vereceğiz ama şunu unutmayın, kaybetsek dahi londra alınsa dahi kalan ingilizler bizden sonraliler ya gelecek nesiller sizin yönetiminize her zaman başkaldıracak ve boyun eğmeyecektir. Bu sonumuz dahi olsa kurtuluş mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Lakin kaybetmeyeceğiz!"
Ara
Muhtemel ileriki Reischsmarschal'ı olarak cevaplayayım, SANIRSAM İngiltere'ye Yahudi tipi sıcacık ekmek fırınları, ve tertemiz yapan banyolar getirmek lazım.

Prisoners_in_the_concentration_camp_at_S...ection.jpg
Ara
Churchill:

"Bu ağır ithamlara daha fazla karşılık verilmeyecektir eğer ki bir sözünüz varsa ER MEYDANINA GELİNİZ LAF CAMBAZINA DEĞİL!"
Ara
Bazıları o gün şehri hayaletler kapladı bazıları ise bulutlar yere indi dedi.Şehrin batısı tarihinde hiç görmediği bir saçmalığa bürünecekti.İlk hareketi yapan feldmerschalin birlikleri köprüyü tamamlamak üzereyken batıda yok edilmeyen düşman birlikleri üstlerine yürüdü.Tümenin tamamının burada olmaması sayısı az bile olsa İngiliz birliklerinin tehlike oluşturmasına sebep olunca Luftwaffe hemen bölgeye yardıma geldi.Savaş boyunca luftwaffe sol kanadı hiç terketmeden can yakacaktı.Ve saldırının ardından ingiliz birlikleri sis bombaları atmaya başladılar.Kendileri sisin içinde yere yatıp düşmanı taramaya çalışırken bilmedikleri birşey vardı düşmanda karşıya geçebilmek için bölgeye sis bombası atmaya çalışıyordu... 

İki tarafta sisin içinde attığı rastgele ateşlerle arada bir şansa isabet alırken Alman birlikleri nehri geçmeyi başardı.(Başarsalar bile sisten farkedemediler bir süre )sis kalktığında ise yerde yatan binlerce ingiliz askeriyle karşılaştılar.İngilizler toparlanıp hemen düşmanı yeniden atmaya çalışsada sis perdesinin geçmediği süre o kadar kalındırki Batıdaki Alman birliklerinin yarısı geçmeyi başarmıştır bile.(Evet nasıl oluyor diyorsanız çok basit Hulkspider03 sis açıldıkça sis bombası atıyor bölgeye sonra aynısını Feldmerschall'da yapıyor) Birlikler merkeze doğru yeniden kaçışmaya başlar.

Sağ Kanatta ise Probang'ın birlikleri önce geri çekilir ve sonra şehrin içine ilerler(açık ovada görünüyorlar zaten...)PashaZade Menars'ı uyarsada Şehir merkezine ilerlemeye çalışan birliklerin çoğu yanlarından açılan ateşlerle sıkışır.Aynı şekilde haberi alan bölgedeki Panzer 4'ler ise Crusader'ları karşılamaya gelmiştir.Ama bu merkeze olan saldırının şimdilik son bulmasıda demektir.Yorgun Alman birlikleri zayiatlar verip şehrin merkezinden bir kaç adım geriye çekilmek zorunda kalır.Batıdaki görevini tamamlayan Luftwaffe ise Tank Avına yeniden çıkmak istesede 1.Armorued Division bile sis bombaları kullanmaya başlamış değil dostu müttefiği ayırt etmek (ki uçaklar ayırt edemezdi genelde ) nerede birlik olduğunu dahi anlayamaz hale gelmişlerdir.Ama kısa süre sonra Sübaşı kolay bir çözüm bulur."Sisin içinde duruyorlarsa sisi vurun" 

18.Artillery Division ise hayla sağ kanattayken 1.Armorued Divisondaki piyadeleri vurmayı tercih etmişti.Ancak onlarda merkeze yönelince ateş konusunda hedef olarak merkezi seçtiler.Binaların arasında isabet ettirmesi normalde dahada zor olsada düşmanın nerdeyse bütün askerleri şehirde toplanınca isabet ettirememek zorlaşır hale gelmişti.(Bknz binayı bile vursan bina adamın üstüne düşecek :D ) PashaZade durumu Berlin'e bildirdiğinde ise Hitler sevinçten çılgına dönecektir."Yapabileceğini biliyordum diğer bölgelerden birine gönderilecek olan 3.SS Panzer Tümeni " Totempkof" u sizin yanınıza gönderiyorum burası bitince ilk hedefiniz Londra... 

Not:İngilizlerde birlik alacaktı ama ilk turdaki şık olayı var tabi bu bir kere yanlış seçti hayatınız kaydı şeklinde değil ama şehirdek isavaşı beraberliğe yada en azından şehirden başarıyla geri çekilmeye çekerseniz sizede 3 Yeni Milis Tümeni katılacak.Almanlarada ona göre tümen eklenecek sonradan.

Süper Dandik Bir Harita Ekliyorum HulkSpider03 çok sordu artık sormaz...
P0nqlQ.png

Şık Yok bu sefer.Herkes istediğini yapmakta serbest ama tek bir hareket olmalı o harekette detaya gidebilirsiniz.Örnek pozisyonunu savunmak bir hareket ama nasıl savunacağını detaylandırabilirsin istersen.

En Ağır Zayiatları Menars verdi...
Feldmarschall 2.SS Panzer Division " Das Reich"     5500 Piyade 100 Panzer 4 120 Panzer 3 
Sübaşı  Luftwaffe Air Forces                        95 Fighter 170 Close Air Support
Zenderx 1.naval infantry Division                   7100 Denizci 
Pashazade 18.artillery Division                     3200 Bin Piyade 52 Wespe 28 Grille 
Menars 1.Light Division                             4000  Motorize Piyade 42 Panzer 2 

HulkSpider03' 1.Infantry Division            11 300 Piyade
Probang 1.Armored Division                   7800  Piyade 335 Crusader MK VI
Napolyon94 1.antiair division                4800  Piyade 460 Vickers model 1931 
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Generallerimiz bize plan önerisinde bulunabilirler *Steam-Discord-Forumpm.*

Onun dışında planda değişikliğe gidilecektir.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 15 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.