Plan Z [Forum Oyunu Başladı Almanlar İngilterede]
Savaşın Son Saati...
Yenilgisini anlayan ingiliz birlikleri şehiri terk etmeyi en doğru seçenek olarak görmüş ve Londradan gelecek yeni birliklerle bölgeyi koruyabileceğini düşünüyordur.Ama bunun için önce şehirin güvenle terk edilmesi gerekir.HulkSpider'ın bu konuda bir düşüncesi olsada Napolyon ile bu konuda çok tartışacaktır.

Napolyon94:Bunu Yapamayız onlarda insan.
HulkSpider03:Yarın kazanabilmek için bugün birşeylerden vazgeçmemiz gerekiyor.
Napolyon94:Birşeylerden kastın binlerce askerin yaşamı mı ?
HulkSpider03:Eğer Nazilere karşı kazanabileceksek evet... 

3.SS Panzer Division Totempkof düşmanı kovalarken 5.Bin İngiliz askeri üstlerine doğru karşı hücum yapmaya çalışır.Amaçları kazanmak yada düşmanı itmek değildi.Amaçları sadece düşmanı bir süre burada tutmaktı birkaç dakika içinde hepsi ölecek olsa bile emire göre geri dönüp savaşmaktan başka çareleri yoktu.Alman birlikleri ise bu konuda kesin bir emir vermişti Tank Tümenleri ne olursa olsun makinalı ve uçaksavarları ortadan kaldıracak piyadelerin önündeki engelleri kaldırıp düşmanın peşinde koşmaya devam edecekti.İngilizlerin planlarını biliyormuşcasına verilen bu emir 5bin ingilizin boşu boşuna ölmüş olmasına sebep olacaktı.

Doğudaki Alman birlikleride ingilizlerin peşine düşmek istesede can harbiyle kaçan İngilizleri piyadelerin yakalaması mümkün değildi.İngilizler şehirden ayrılmadan önce Menars'ın motorize birlikleri napolyon'un tümenini bir ara sıkıştırsada onlarda şehiri  büyük zayiatlar ilede olsa terk etmeyi başardı.

Sonuç:İki Tarafta büyük zayiatlara rağmen Almanlar kazandı bundan sonra büyük bir savaş olana dek şıklar gelecek.

Haber:İngilizler bölgeye halktan toplanıp oluşturulmuş 4 yeni milis tümeni gönderdi.(Bölgeye diyorum ama dover düştü bundan sonraki bölge Londra ile Dover arasındaki açık bir ova olacak savaş orada olacak en azından şuan İngilizler o ovaya geri çekildi Almanlar şehirde ) 

Alman Generallere Ortak Şık 

A)Tümenindeki zayiatları yenile (Bunu seçtiğiniz her tur artacak) 
B)Askerlere bölgede temel işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir karargah kurdurtmaya başla (Tek seferde olmayacak çok kişi veya uzun zaman isteyecek ama Tankları tamir etmeniz vs. mümkün olacak) 
C)Şehri korumak için ağır tahkimatlara başla (Olurda ovada kaybederseniz diye buda yaptığınız seviyeye göre değişecek) 
D)Tümeninin bir üst seviyeye taşınmasını iste (Genel Amaç maksimum asker yada tank sayısını arttırmak tümenin)

İngiliz Generallere Ortak Şık

A)Zayiatların yerine yeni birimler iste
B)Burdaki savaşın önemini londraya belirt ve durum raporu ver
C)Arazide savunma hazırlıklarına başla
D)Arazide mayın döşemeye başla 
E)Londradan Anti Tank iste...

Feldmarschall 2.SS Panzer Division " Das Reich"     4700 Piyade 90 Panzer 4 120 Panzer 3 
Sübaşı  Luftwaffe Air Forces                        95 Fighter 150 Close Air Support
Zenderx 1.naval infantry Division                   6000 Denizci 
Pashazade 18.artillery Division                     2300 Piyade 52 Wespe 28 Grille 
Menars 1.Light Division                             3700  Motorize Piyade 37 Panzer 2 
3.SS Panzer Division "Totempkof"                    6000 Piyade 330 Panzer 4 

HulkSpider03' 1.Infantry Division            4600 Piyade
Probang 1.Armored Division                   5600  Piyade 210 Crusader MK VI
Napolyon94 1.antiair division                3100  Piyade 260 Vickers model 1931 
Ara
A şıkkı.
Ara
Tümeni geliştirince asker gelmiyor değil mi @TR Ace Bir de ben Reichsmarschalıığı istiyorum.
Ara
(23-03-2017, 20:46)PashaZade : Tümeni geliştirince asker gelmiyor değil mi @TR Ace Bir de ben Reichsmarschalıığı istiyorum.

Gelir ama daha az gelir onun asıl amacı tümendeki tank yada top gibi şeylerin sayısını arttırmak (yada sadece piyadenin tabi ne istiyorsan )
Ara
(23-03-2017, 20:47)TR Ace :
(23-03-2017, 20:46)PashaZade : Tümeni geliştirince asker gelmiyor değil mi @TR Ace Bir de ben Reichsmarschalıığı istiyorum.

Gelir ama daha az gelir onun asıl amacı tümendeki tank yada top gibi şeylerin sayısını arttırmak (yada sadece piyadenin tabi ne istiyorsan )

Sübaşı havada ama birşey yapabilecek değil mi ? Bir de ben marschal olarak Totempkoflara da görevde yardım etmelerini istiyorum. Biraz yardımcı olsunlar yeter xd.
Ara
B)Askerlere bölgede temel işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir karargah kurdurtmaya başla
Ara
7535-004-99D14F9B.jpg
Soğuk ve sessizlik... İngiltere halkı Dover'da kurtulan tüm askerler için dua ediyordu ama ayrıyeten Dover düştü diye de tedirgindiler. Herkes sokakta herkes korku ve dehşete kapılmış bir şekilde nihai sonlarının ne olacaklarına dair üstlerden bir umut ya da karamsarlıkla ilgili sözler duymak istiyorlardı... Alacaklardı da.

Wiston Churchill çoktan basını getirtmişti. Camdan bakarken sigarasından son bir nefes alıp arkasını döndüğü sırada yaveri içeri girip şu sözleri söyledi:

"Halk açıklama bekler, ne yapacaksınız?"

Churchill yine kızmadı ama karamsarlık içinde şu sözleri sarf etti:

"İstediklerini yine vereceğim"

Churcill'in Halka Konuşması:
"Yüce İngiltere halkı, yaşadağımız zor günler gelip geçecek günlerdir. Hatırlarsınız Türkler 1.İnönü de geri çekildikleri halde bizi püskürttü ve biz kaybedişlerinden ders alan bir milletiz. Bu yüzden düştüğümüz bu derin ve karamsarlı çukurdan elbet yine bizim kendi azmimiz ve gayretimizle çıkacağız. Londraya gelemeyecekler ve onları geldikleri denizden tekrar oraya göndereceğiz. GOD SAVE THE ENGLAND"
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türkler İngilizleri nasıl yenmişlerse unutamıyorlar herhalde xd.
Ara
(23-03-2017, 20:49)PashaZade :
(23-03-2017, 20:47)TR Ace :

Sübaşı havada ama birşey yapabilecek değil mi ? Bir de ben marschal olarak Totempkoflara da görevde yardım etmelerini istiyorum. Biraz yardımcı olsunlar yeter xd.

Sübaşıda yapabilir evet duruma göre Fallschrimjager'leri katabilir yanına yada Uçak sayısını 2 ye 3 e katlayabilir seçeceği şıklara bağlı...
Ara
İngiltere tarafında oyuna katılmak istiyorum.
v1.png
Ara
(23-03-2017, 21:02)Pvris : İngiltere tarafında oyuna katılmak istiyorum.

Tamamdır.İngilizlere yeni katılan milis tümenlerinden birine verebilirim gelecek turdan itibaren sayını felanda görürsün adı 6.Militia Division olacak.
Ara
Düzce, hakkım olanı istiyorum. Bir de Hitler reiz Reichsmarschallığı verse.
Ara
(23-03-2017, 21:15)PashaZade : Düzce, hakkım olanı istiyorum. Bir de Hitler reiz Reichsmarschallığı verse.

Oturun tümeninizde :D .

Birde şık seçerken basit şekilde şıkkı belirtin bir turu yazmak minimum 30 dakika alıyor birde düşünmeyeyim bu adam ne demeye çalıştı diye
Ara
Dover zaferinden sonra, Hitler Disco-Barlarında yakalandı. Acele çıkartıldıktan sonra yaverleri yarın bir basın toplantısı (basın özgür de değil tarafsız da xd) gerçekleşeceğini söyledi.

tumblr_niu4h5kP2n1sel756o1_250.gif
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dover galibiyetinizin tadını çıkarın çünkü yok ettiğiniz her askerin cezasını çektikten sonra tat çıkaracak bir canınız kalmayacak SAYIN FÜHRER(!)
Ara
@PashaZade den 3.SS Division un kendime bağlanmasını talep ediyorum
Ara
(23-03-2017, 21:54)Feldmarschal : @PashaZade den 3.SS Division un kendime bağlanmasını talep ediyorum

Hitler+approves+of+this+message+_539f471...02aba5.jpg
Ara
Ayrıca C Şıkkını Seçiyorum Şehri korumak için ağır tahkimatlara başla
Ara
O şehrin içi dışını biliyoruz istediğiniz kadar koruyun...
Ara
(23-03-2017, 22:04)HulkSpider03 : O şehrin içi dışını biliyoruz istediğiniz kadar koruyun...

Şehri Alman zekası ve parlaklığı ile birlikte hayal bile edemeyeceğiniz bir cennete dönüştüreceğiz.

[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 8 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.