Türkler hakkında söylenen sözler
Buraya Türkler hakkında söylenmiş sözleri paylaşabilirsiniz.

(Türk forumunda, başka millet hakkında söylenen sözleri yazsak olmaz ki)

İlk ben başlıyım.

"Türkler, ihtiyaçlarından fazla yemek yemedikleri gibi, oyunlarını da sırf eğlence olsun diye oynarlar. Pintice bir hırsa kapılmaksızın satranç,üçtaş,dama ve bir nevi tavla oynarlar. Fakat endişesiz ve küfürsüz oynarlar"

- Fransız seyyah Du Loir. (17.Yüzyıl)
Ara
Ben babamla tavla oynarken yemediğim küfür kalmıyor yalan hocam. -_-
D99lQz.jpg
[+] 3 üye Kızılderili nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Türklerden bahsediyorum... Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk; dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur."
G0kMNN.png
Ara
Alıntı:There are two merits that glorify a person. For a man, to be courageous, and for a woman, to be virtuous. Besides these two, there is another merit that glorifies both man and woman. So much loving the homeland to be ready to sacrifice his life if needed. Turks are such courageous and virtuous people. That is why you can kill a Turk but you can never defeat them.
Napoleon Bonaparte

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.

There are two unknowns in the World. The Poles and the Turks! Albert Sorel

Görsel
[+] 1 üye fff7 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Voltaire'in sözlerini yazmamak lazım buraya :D
Duman icin özel:

Türkler öldürülebilir fakat mağlup edilemezler.
- Napolyon
[+] 1 üye PiriReis nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Irk ve millet olarak Türkler, bence geniş imparatorluklar içinde yaşayan kavimlerin en asili ve başta gelenedir. Dini, sosyal ve örfi faziletleri, tarafsız kimseler için birer takdir ve hayranlık kaynağıdır."
La Martine-Fransız yazar, şair ve devlet adamı.
G0kMNN.png
Ara
"Poltava'da esir oluyordum. Bu benim için bir ölümdü, kurtuldum. Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi; önümde su, ardımda düşman, tepemde cehennemler püsküren güneş... Su beni boğmak, düşman beni parçalamak, güneş beni eritmek istiyordu; yine kurtuldum. Fakat bugün esirim, Türklerin esiriyim. Demirin, ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana yaptılar, esir ettiler. Yalnız ayağımda zincir yok, zindanda da değilim; istediğimi yapıyorum. Fakat bu defa da şefkatin, asaletin, nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. Bu kadar alicenap, bu kadar asil, bu kadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak, bilsen ne kadar tatlı"

XII. Karl ya da Demirbaş Şarl (17 Haziran 1682 - 30 Kasım 1718) , İsveç kralı
Ara
Keru i Turčinu nikad ne veruj - "Bir ite bir de Türk'e güvenilmez." Sırpça bir deyim.
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Aferin. Şaşırmadık Sırp zavallılarınının bu lafı söylemesine.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
When one examines the Turkish language, he discovers the big miracle that human intelligence has achieved.
Max Muller
Ara
"Türklerle dost ol ama düşman olma. "
-Gianni de Michelis
G0kMNN.png
Ara
"Türk, Heredot'tan, Tevrat'tan çok eski yüzyılların tanıdığı bir ulustur.
Sadelik içinde görkemi, sükunet içinde ihtişamı, tahakküm kabul etmeyen bir yüreklilik, alabildiğine geniş bir fetih aşkı, sonsuz bir teşebbüs kabiliyeti, bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve alışkanlığı Türk milletinin asırlar dolduran tarihinde açıkça görülür."
-Ünlü Tarihçi Hammer
G0kMNN.png
Ara
"Savaşın zevkini almak isteyen herkes türklerle savaşmalıdır."
-Towsend (İngiliz bir komutan)
Ara
(28-10-2015, 23:33)GaulTurk : Aferin. Şaşırmadık Sırp zavallılarınının bu lafı söylemesine.

Dostum senide 400 sene işgal edip yönetseler sende böyle havlardın  :Cry
n20GdM.png
[+] 1 üye Steafun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hadi buraya özlü güzel sözler yazalımda ırkımızı kendimizi şımartalım

Уклоните ћевапе / sırp insanlar topluluğu
"Kılıcı insafsız bir beceriyle kullanan Türk'ün eli, yendiği insanların yarasını sarmakta da ustadır."
-Lord Byron
G0kMNN.png
Ara
"Türk"ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, ermeni'nin ermenistan'la kuracağı asil damarında mevcuttur."
Hrant Dink

"Dünyada yaş ve cinsiyet ayırımı yapmadan çocuk yaşlı herkesi kesen, hatta ana rahmindeki bebeği bile katleden Türkler kadar acımasız ve kaba bir ırk yoktur."
Johann Faber

"Davetsiz misafir Tatardan kötüdür"
Rus atasözü

Ne kadar güzel(!) sözler.
[+] 1 üye Tonyukuk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlla güzel sözler olacak değil ya..
Ara
“Kostantiniye, bir gün fetholunacaktır. Onu fetheden asker ne güzel asker, onu fetheden komutan ne güzel komutandır.”
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 21 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.