Oyununuzu Mahveden/Kurtaran Eventler
Bu Malum EU4'te çoğu event sadece oyuna biraz "ilginçlik" katmak için.Ama bazı eventler sağolsun sizi sinir krizlerine sokabilecek ve ya havalara uçurabilecek cinsten.Peki sizin oyununuzu (modlu/modsuz) mahveden ve ya sizi çok zor bir durumdan kurtaran bir event oldu mu?
Ara
Dramın resmidir.

lWjkbJ.jpg
G0kMNN.png
[+] 6 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şu kayan yıldız eventi tam kanser. Hele de işler biraz ters gidiyorsa üstüne de bu event geliyorsa yeri tekmeliyorum.
[+] 1 üye Zebercet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
eufail17.jpg

Esasında Victoria II'de çok işlevli bir eventtir. EU4'te fenaydı ama son sürümlerin birinde bir hükümdar kişiliği biraz adam etti eventi.
Ara
@PashaZade Hangi hükümdar kişiliği napıyor?
Sic Parvis Magna
Ara
Ben daha 1 sene filan önce extenden timeda yanlış hatırlamıyororsam 600 yıllarda bizans ile başladım.Amacım 1444'ten önce romayı tekrar kurmaktı.İşte kuzey güney seferleri derken Kuzey Fransa ve Güney İngiltere hariç Roma sınırları+Ukranya topraklarıyla 1300lere geldim.Ama kültür değişimi yapmadım Ukranya dışında(Not:Ucuz Dip puanları istiyorlar diye yapmıştım.)Sadece dini dönüşümle baya az isyanla geldim.Sonra o inanılmaz event geldi .İnternette resmini bulmadım ama sonuçları şöyleydi:
Yunan kültüründe olmayan bütün topraklarda isyan riskinin çok fazla artması
Bundan pek emin değilim ama 3 istikrar düşüşü
Tek hatırladığım sanırım eventte kötü yönetim ve yozlamşma ile ilgili bir şeyler yazıyordu.
Not2:Aklıma öyle kazınmışki event 1360 larda gelmişti.Tabi ben event geldikten ve bol bol isyan çıktıktan sonra oyunu kapatmıştım.Ve sanırım yanlış hatırlamıyorsam bir event değil bir event zinciriydi.
Ara
Avusturya'da comet sighted'ın olumlu versiyonu vardı sanırım.
(25-06-2017, 20:51)Onur34 : Ben daha 1 sene filan önce extenden timeda yanlış hatırlamıyororsam 600 yıllarda bizans ile başladım.Amacım  1444'ten önce romayı tekrar kurmaktı.İşte kuzey güney seferleri derken Kuzey Fransa ve Gney İngiltere hariç Roma sınırları+Ukranya topraklarıyla  1300lere geldim.Ama kültür değişimi yapmadım Ukranya  dışında(Not:Ucuz Dip puanları istiyorlar diye yapmıştım.)Sadece dini dönüşümle baya az isyanla geldim.Sonra o inanılmaz event geldi.İnternette resmini bulmadım ama sonuçları şöyleydi:
Yunan kültüründe olmayan bütün topraklarda isyan riskinin çok fazla artması
Bundan pek emin değilim ama 3 stabilty düşüşü
Tek hatırladığım sanırım eventte kötü yönetim ve yozlamşma ile ilgili bir şeyler yazıyordu.
Not2:Aklıma öyle kazınmışki event 1360 larda gelmişti.Tabi ben event geldikten ve bol bol isyan çıktıktan sonra oyunu kapatmıştım.Ve sanırım yanlış hatırlamıyorsam bir event değil bir event zinciriydi.

Ben Extended Timeline ile oyunun ilk başlangıç tarihinde Batı Roma İmparatorluğu'nu seçmiştim; EUIV'te cehennemi yaşamıştım. Hatta forumda bir yerde yazmıştım birkaç şey. Siz siz olun Batı Roma ile oynamayın.
G0kMNN.png
Ara
Multi oynarken (otto ile) arkadaşlara hepinizi yok edecem dedikten hemen sonra yıl 1450 gibi Fatih ölüp yerine 1-2-0 gibi birisi geçince anında rage quit attım ve internet bağlantısını kestim sonra telefondan steam e girip elektriklerin kesilidiğini söyledim ardından birkaç saat boyunca internete bağlanmadan oyun oynadım. Siz siz olun millete boş racon kesmeyin :D
[+] 3 üye zencefil nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
B678560167948B66F55C97ED4D92D752E29689B6
@PashaZade
[+] 3 üye brk007 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sonucu önlenemez kader...
Ama dediğim gibi VicII'de Resarch point veriyordu.
Ara
kılıç alayı eventi... nice yiğitlerim çöp yoluna gitti ahh
[+] 2 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bela olan event bu kayan yıldız olan (sanırım adı comet sighted)
Aklıma gelen güzel bir event ise stipulated teachings for catholic faith şeklinde çıkan ve +1 stab veren event.
Ara
(25-06-2017, 21:12)Duman : Avusturya'da comet sighted'ın olumlu versiyonu vardı sanırım.

4M18PY.png
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
onun bi versiyonu daha var osmanlı için galiba 7 tane seçenek var hepsi aynı lose 1 stab
Ara
(20-07-2017, 13:01)kadraptor : onun bi versiyonu daha var osmanlı için galiba 7 tane seçenek var hepsi aynı lose 1 stab

O klasik bir event, ne zaman karşına çıkacağı belli olmaz anında gelir ağlarsın.Kayan yıldız eventiyle arka arkaya geldiğini görmüştüm.(Yayındaydı sanırım hatırlamıyorum)
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
(20-07-2017, 15:23)murathan3459 :
(20-07-2017, 13:01)kadraptor : onun bi versiyonu daha var osmanlı için galiba 7 tane seçenek var hepsi aynı lose 1 stab

O klasik bir event, ne zaman karşına çıkacağı belli olmaz anında gelir ağlarsın.Kayan yıldız eventiyle arka arkaya geldiğini görmüştüm.(Yayındaydı sanırım hatırlamıyorum)

[img]Lnv5DV.png[/img]
neyseki beni ağlatmadı şu ana kadar ilk defa geldi ondan öncede +1 stability veren event gelmişti :D

murathan yayıncımısın? kanalın adı ne
[+] 1 üye kadraptor nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-07-2017, 15:46)kadraptor :
(20-07-2017, 15:23)murathan3459 :

neyseki beni ağlatmadı şu ana kadar ilk defa geldi ondan öncede +1 stability veren event gelmişti :D

murathan yayıncımısın? kanalın adı ne

Stability veren eventler baya işe yarıyor  :smiling: 

Yayıncı değilim hocam, yayıncı olmak için gereken bilgi birikimim yok.  :smiling:  Kendi halimde oynuyorum oyunlarımı, başka birisinin yayınında görmüştüm
"c" tuşum çalışmıyor copy-paste yapıyorum.Lütfen "c"leri büyük yaz demeyiniz, iyi forumlar :)
Ara
XXlO8k.png

Özellikle early game de kimse general çıkaramazken gelirse hayat kurtarabilir.

bG9NZb.png
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
KODU KAÇ EVENTİN
[+] 2 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 9 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.