Anket Başlığı: Ne zaman yapalım ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Bayramın bitmesini beklemeyelim.

6 35.29%
Bayramdan sonra başlayalım.

11 64.71%
Katılımcı sayısı: 17 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[Forum Oyunu] Bütün Savaşları Bitirecek Savaş - Ocak 1913
İngiltere boş galiba ben İngiltere olurum
Je Maintiendrai
Ara
Alımlar kapatılmıştır, oyuncuların yerleri açıklanacak.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
real_oyun.jpg
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oyunda taraf fln değiştirilebiliyor mu?
bide isveç savaşa katılmış mıydı?
giphy.gif
Ara
(01-09-2017, 10:05)turkish lokum : oyunda taraf fln değiştirilebiliyor mu?

Bir önceki forum oyununun devamı olduğundan dolayı bazı şeyler tarihle 1 e 1 olmayabilir.
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(01-09-2017, 10:05)turkish lokum : oyunda taraf fln değiştirilebiliyor mu?

Taraf değiştirecekseniz açıktan demeyin bunu, gizli mesaj atın :D
Ara
Ooo İtalyanlardan şüphelenmeye başladım şimdiden.
Ara
@PashaZade savaşlarda taktik olayını nasıl yapacağız ?
Ara
(01-09-2017, 22:44)TR Ace : @PashaZade savaşlarda taktik olayını nasıl yapacağız ?

Bir cemiyet gibi birşey olacak (İtilaf ve İttifakların) herkes de buna dahil olacak. Birlikte karar vereceksiniz. Bana kararı iletcek kişinin Üst-General olmasını istiyorum. Yani kararı ileten kişi Üst-General olacak ve bana bildirecek. Savaşlarda ise şık verilmeden sadece metin yazılacak ve planları tamamen oyuncular yapacak. Muhtemelen ilk turdan Üst-Generali seçersiniz.

Not : Bir yakınımı kaybettiğimden kendimi iyi hissetmiyorum, tur gecikebilir.
Ara
(02-09-2017, 00:11)PashaZade :
(01-09-2017, 22:44)TR Ace : @PashaZade savaşlarda taktik olayını nasıl yapacağız ?

Bir cemiyet gibi birşey olacak (İtilaf ve İttifakların) herkes de buna dahil olacak. Birlikte karar vereceksiniz. Bana kararı iletcek kişinin Üst-General olmasını istiyorum. Yani kararı ileten kişi Üst-General olacak ve bana bildirecek. Savaşlarda ise şık verilmeden sadece metin yazılacak ve planları tamamen oyuncular yapacak. Muhtemelen ilk turdan Üst-Generali seçersiniz.

Not : Bir yakınımı kaybettiğimden kendimi iyi hissetmiyorum, tur gecikebilir.
Geçmiş olsun
[+] 4 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ocak 1913

- Hazırlanma ve Bilgilendirme Turu - 

İttifak Devletler'in Kongresi : Viyana 

Viyana Kongresine bütün büyük İttifak Güçleri katıldılar. Ama iç karışıklık nedeniyle Alman taraflısı İsveç diplomatları kongreye gelemeden öldürüldüler. İsveç ve Kralı, karışıklık tamamen sonlandığı ve ülke stabil bir duruma geldiğinde saflarını resmi olarak açıklayabilirler. Kral Gustav V her ne kadar niyetini belli etse de, halkı ve ordusu onu tahttan alaşağı etmek isteyebilir.

Kongre'de gerçekleşecek büyük savaşların (İttifak Devletler için) son kararını vermesi için bir devlet adamı-asker seçilecek. Herkesin bir oy kullanma hakkı var, ve bu oy ülkeye değil, karaktere verilecek.

İtilaf Devletler'in Kongresi : Marsilya

Marsilya Kongresine büyük küçük bütün İngiltere ve Fransa yanlısı devlet katıldı. Bunların içerisine savaşta olmayan ama İngiliz Kabine Başkanı Lloyd George'un özel ricasıyla çağrılan Ermeni, Kürt, İran ve Japonya diplomatları-yöneticileri geldi. Büyük Britanya daha ciddi anlamda sıcak çatışma olmadan kozlarını oynamaya başladı. Saldıran taraf oldukları için İttifak Devletler'i neredeyse tüm cephelerde başarıya koşuyor. Tüm bunların bitmesi için acil ve kesin bir karar alınması gerek.

Kongre'de gerçekleşecek büyük savaşların (İtilaf Devletler için) son kararını vermesi için bir devlet adamı-asker seçilecek. Herkesin bir oy kullanma hakkı var, ve bu oy ülkeye değil, karaktere verilecek.

Devletler Üzerine Bilgilendirmeler 

*** Kararınızı verirken bu durumlara göre verin. Unutmayın, seçilmesi için sunulan her karakter bir cephenin komutanı değil, tüm ülke üzerine etkisi olan bakanlar-mareşallerdir. ***

İttifak Devletleri :

İsveç : 
Ekonomik Güç
Askeri Güç
Asayiş-İstikrar
Halkın Ülkelerine Olan İnancı

Almanya:
Ekonomik Güç
Askeri Güç
Asayiş-İstikrar

Avusturya:
Ekonomik Güç
Askeri Güç
Asayiş-İstikrar

Osmanlı:
Ekonomik Güç(Almanya ve Avusturya Yardımlarıyla)
Askeri Güç(Almanya ve Avusturya Yardımlarıyla)
Asayiş-İstikrar

İtalya
Ekonomik Güç
Askeri Güç
Asayiş-İstikrar

İtilaf Devletler :

Fransa
Ekonomik Güç
Askeri Güç
Asayiş-İstikrar

Büyük Britanya
Ekonomik Güç

Askeri Güç
Asayiş-İstikrar(Deniz aşırı topraklarda problemler olabilir.)

Rusya
Ekonomik Güç
Askeri Güç
Asayiş-İstikrar

A.B.D
Ekonomik Güç
Askeri Güç
Asayiş-İstikrar

Oy kullanmayı unutmayın. 
Ara
Ülkemde istediklerim dışında hareketler yapılması kararı alınmasına karşıyım tabi ki de oyum Rasputin'e.
Ara
İttifak Devletlerinin en büyük askeri gücünden sorumlu olmama dayanarak kendimi aday gösteriyorum.
Ara
@Feldmarschal diyorum.

Bu arada Osmanlı askeri gücü için sarı renk az bence.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kendi kendine oy verilmesi doğru değil bence ama PashaZade'ye kalmış tabi. Onun yerine general olabileceğini belirtmek iyi olur. Bende Feld'e karşı oynamak isterim ama bakalım kim seçilecek.

@PashaZade generalin verdiği karardan farklı olarak cephemde karar verebilir miyim ?
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2017, 10:47)TR Ace : Kendi kendine oy verilmesi doğru değil bence ama PashaZade'ye kalmış tabi. Onun yerine general olabileceğini belirtmek iyi olur. Bende Feld'e karşı oynamak isterim ama bakalım kim seçilecek.

@PashaZade generalin verdiği karardan farklı olarak cephemde karar verebilir miyim ?

Tabiki. Hersey serbest. Ust-general sadece senin seceneklerine bir secenek ekler. Tabiki senin o secenege uyman generalin plani acisindan iyi olur herhalde ama daha iyi bir karar olacagini dusunuyorsan yine diledigini yapmakta ozgursun :)
Ara
Tamam o zaman ancak genede özgür olmam direk olarak bütün emirlere itaat edilmeyeceği anlamında gelmiyor. Lider kim olursa olsun yapacağım durum için rapor veririm genede.

Savaşlarda birim çeşidi olacak mı yoksa sadece belirtilen askeri güç olayına göremi gideceğiz ?
Ara
Savas olan cephelerdeki askeri durumu belirtecegim. Oradaki askeri guc genel olarak belirtildi. Yoksa savas olan yerde top tufek asker sayisini iletecegim size.
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Isvec in durumu rezalet biraz duzenlenirse iyi olur
Oyumu kendime veriyorum
giphy.gif
Ara
@turkish lokum Aramızda durumu en berbat ülke sensin.Seçilmen pekte mümkün görünmüyor.Daha gerçekçi bir oy kullansan daha iyi olur bence.
@PashaZade kendi kendine oy verme işlemini tamamen kaldır bence.
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.