[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
On Yedinci Tur
36tntB.png
Paris ve dolayısı ile Fransa düşmüş, Yugoslavya teslim olmuştur. Fransız direnişi savaşı denizaşırı topraklarda sürdürme çabalarına girişseler de bütün Mihver devletleri Müttefiklere savaş açmış, Türkiye boş Suriye çöllerinde Alman uçakları ile beraber at koşturmaya başlamıştır. 

@ByNys - Propaganda ve İç İşleri Bakanı

Yetimhane açılışı gayet iyi geçmiştir. Hitler, Komutan @Faramir, Alman Dan Kraliyet Prensi ve bölgenin yerel ileri gelenleri ile yüksek güvenlikli bir açılış yapmışsınızdır ve  her şey sorunsuz geçmiştir. Hatta o kadar iyi geçmiştir ki bu propaganda oyunlarını küçük bir turneye çevirmeye karar verirsin ve biraz zorlansan da Hitleri de turneye katılmaya ikna edersin. Peki sonraki yeriniz neresi olacaktır?

A) Norveç -kukla yönetim ve huzursuzluk orta-
B) Polonya -kukla yönetim ve huzursuzluk orta-
C) Belçika - Hollanda -işgal yönetimi, huzursuzluk az çünkü çok sert bastırılıyor- 
D) Fransa -işgal yönetimi, huzursuzluk orta çünkü çok sert bastırılıyor- 
E) Yugoslavya -taksim bitmedi, eğer giderseniz konuşmanıza ve hareketlerinize göre müttefikleriniz ile  aranız açılabilir, huzursuzluk fazla, zira doğru dürüst yönetim kurulmadı- 
F) Fikirden cay ve yaratıcılığını konuştur.

@Hatake Kakashi   - Havacılık Bakanı

Yoğun hava bombardımanı sonucunda Atlantik'deki bütün limanları etkisiz hale getirdiniz. Zaten birkaç saat sonra da Paris'in düşüşü ile Fransa teslim oldu. Peki her geçen gün katlanarak artan Luftwaffe'nin yeni görevinin ne olmasını istiyorsun?

A) İngiltere saldırıları -Kuzey Fransadaki hava alanları hasarlı, tamir edilmeli-
B) Almanya'nın bütün hava sahasını koruyalım.
C) Çoğu uçağı Sovyet cephesine kaydıralım. 
D) Yaratıcılığını konuştur

@altnkurt - Ekonomi Bakanı

İş saatlerinin artışı ile kazı süresi yine eski haline döndü. Yaptığın konuşma sayesinde de yemek sorununu çözdün. Her ne kadar Luftwaffe'ye güvensen de hem yemek ihtiyacının büyük kısmının karşılanması hem de SS kışlasının köyde olması nedeni ile herhangi bir bombardımana karşı çok savunmasız durumdasınız. Ne yapacaksın?

A) Olası bombardımanları önlemek için ağaçlar ve başka aletler ile köyü yukardan görünmez yapalım.
B) Düşman uçakları gelirken onları kör etmek için belli noktalara duman jeneratörü kuralım
C) Adam akıllı uçak savarlar yerleştirelim.
D) Bu saçmalıklarla uğraşmayıp, askeri üsse şunu kuralım. 

Tıbbi İlaç tesisin inanılmaz bir hızla açlılır. Üretim ve ar-ge çalışmalarına da başlanmıştır. 

A) Yatırım yapacağın alanı seç.

@25itroy25 - Silah, Cephane ve Silahlanma Bakanları

Fransa'da ki ikmal hatlarında daha yeni incelemeye başlasan da bir sorunla karşılaşmazsın ama araştırmanı daha bitiremeden Hitler taarfından oldukça gizli yürütülecek bir işin başına geçirilirsin. Bu iş ise Enigma'nın güvenilirliğini test etmek ve gerekirse onun yerine başka bir araç bulmaktır. İlk testlerine başlasan da aklın Fransız ikmal hatlarında kalmıştır. Zira bu kadar karmaşık bir ikmal hattı hem sabotaja oldukça açık olacak hem de Alman garnizon ve ordularını istediğin kadar iyi ikmal edemeyecektir. Ama Enigma da oldukça önemli bir projedir. Ne yapacaksın?

A) Enigma testlerine devam et.
B) Fransız ikmal hatları ile ilgilen. 
@TR Ace - Denizcilik Bakanı, 1. Filo ve Denizaltı Amirali ve Atlantik Duvarı Projesi Şefi 

Sadece bir turda hem torpido kullanabilen yeni bir ağır kruvazör, hem yeni kruvazör-muhrip, hem yine Japon donanmasından ilham alınmış mini denizaltı hem de yeni Japon sınıfdaşlarından etkilenen yeni bir Super Heavy Battleship projesinin tasarımlarını başlatırsın. Her ne kadar Alman mühendisliği bu gemileri tasarlamak için yeterli olsa da belki Japonlar'dan teknolojik yardım hatta patent satın almak işleri hem kolaylaştırır hem de hızlandırır? 

A) Dış İşlerinin gideceği yok. Bu yüzden hem torpido hem de gemiler üzerine konuşup, pazarlık yapmak için Japon büyük elçisi ile görüş.
B) Projeleri Alman mühendislerine bırak - tasarım 2 tur sürecek- 
En sonunda Almanya'nın gururu, devasa savaş gemisi büyük bir törenle indiriliyor. Ne yazık ki Führer Danimarka'da yetimhane açılışlarında olduğu için sizi onurlandıramasa da Berlin deki bütün üst düzen yetkililer Hamburg'a geminin indirilişini görmek için geldi.  Geminin adını KM Berlin koydunuz ve sorunsuz bir biçimde gemiyi denize indirdiniz. Artık denizlerdeki güç dengesinin yavaş yavaş Alman ulusuna kaydığını hissetmektesin.

@Wayfear - Dış İşleri Bakanı

Bir hışımla restini çekip, Moskova'dan gittikten sonra kendini Beyaz Zambaklar Ülkesi Finlandiya'da buluyorsun. Kallio tarafından oldukça sıcak karşılanıyorsun. Tabi ki bunun nedeninin Sovyetler'in Baltık bölgesindeki yayılmacı politikaları ve savaşa evrilmesi kesin gibi duran sınır anlaşmazlıkları olduğunu adın gibi biliyorsun. Türkiye deki gibi fazla zorlanmayacağını hissetsen de hem halletmen gereken bir sürü iş (Türk- Yunan sınır krizi gibi- var ve bu yüzden burada fazla oyalanmaya niyetin yok. Kallio her ne kadar savunmalarına güvenseler de saldırı için ordusunun yetersiz olduğunu ve bu yüzden savaşa girmek için isteksiz olduğunu söylüyor. Ne yapacaksın?

A) Vaadlerde bulun ve ikna etmeye çalış. Eğer başarılı olursan şuraya gideceksin. 

A) Sınır vakası için Türkiye ve Yunanistan'a 
B) İlgilenilmez ise Yugoslav Taksimin'e
C) İlgilinilmez ise Japonya'ya -torpido ve müttefiklik konularını konuşmak için-
D) İspanya'ya
E) Yaratıcılığını konuştur.
@Consul of Time - İstihbarat Bakanı 

Her ne kadar Patton'u İç Anadolu şivesi ile telgraf çekmeye ikna ettiremesen ve hatta savaşa girmeyi ciddi ciddi düşünmelerine neden olsan da en azından Patton'un Jesse'yi en azından dinlediğini anlamış oldun. Savaş Müttefikler alehine dönerken Belki Helga'yı Amerika'nın savaşa katılmamasını sağlamak için kullanabilirsin. Sonuçta kocası koskoca senatör. Veya İngiliz casus ağını da kullanabilirsin. 

A) Amerika'da sabotaj yap.
B) İngiltere'de sabotaj yap.
C) Başka ülkeye casus ağı kur.
D) Var olan casus ağını genişlet -1 alan yapabilirisin -

@Feldmarschal - 5. Ordu Komutanı ve Polonya Valisi 

Ordun Polonya sınırına varmıştır. Her ne kadar cephe çok geniş olsa da Romen ve Litvanyalı birlikleri iyice düzenlersen en azından Sovyet ordusu karşısında savunma yapabileceğinizi hissedersin. Peki vatanını kızıllara yedirmemek için ne yapacaksın?

A) İlk önce Romen birlikleri ziyaret ve teftiş et. -eksikleri, zayıflıkları,coğrafya ve komutanları ile ilgili detaylı bilgi edineceksin-
B) İlk önce Litvanyalı birlikleri ziyaret ve teftiş et. -eksikleri, zayıflıkları,coğrafya ve komutanları ile ilgili detaylı bilgi edineceksin-
C) İkisinden de rapor iste -iki ordu hakkında kaba taslak bilgi elde edeceksin.- 

@Bayoj- 3. Ordu Komutanı

Şüphelerine kulak asar ve Maginot Hattını kuşatırsın ve tahmin ettiğin gibi iç hastaneleri, erzak depoları, katman katman savunma alanları ve yeraltı kışlaları ile Magino teslim olmaz ve direnmeye devam eder. Peki içinde binlerce İngiliz ve Fransız askerini barındıran bu bölgeye nasıl saldıracaksın? 

A) Berlin'den çok daha fazla topçu iste
B) Hava bombardımanı iste
C) Ağır Tank iste. 
D) Bir şey isteme ve saldır. -planın varsa yaz-
E) Yaratıcılığını konuştur.

@HulkSpider03  - 4. Ordu Komutanlığı

Paris baget yiyiciler tarafından hiçbir direniş gösterilmeden size teslim edilir ve Fransa'nın teslim olduğu anonsu bütün ülkeye yapılır. Ama senin çok daha önemli işlerin vardır. Zaman kaybetmeden sadece en hızlı birliklerini alarak Bordeaux'a doğru yola çıkarsın. Hiç bir direniş veya saldırıya uğramadan Bordeaux'a varırsın. Tam şehre girecekken atış yağmuruna tutulursunuz. Şans eseri yara almadan kurtulsan da bazı askerlerin o kadar şanslı değildir. Birkaç saatlik kuşatma ve saldırıların ardından şehre girmeyi başarırsınız. Fransız askerleri bir bir teslim olurken karşındaki manzara hem oldukça üzücü hem de sevindiricidir. Bardeaux Limanı neredeyse tamamen yanıp, yok olmuş, o ünlü Fransız Zırhlısı Richelieu ise limanın sağlam kalan yerinde tamamen yanmış güvertesi ile seni selamlamaktadır. Esirleri sorguladıktan sonra öğrendiğin üzere gerçekten duyduğun gibi Fransız Ana Donanmasının burada ikmal yaptığını, ama @Hatake Kakashi 'nin emri ile limanı bombalamak üzere gelen devasa luftwaffe hava filosu yüzünden bütün askerleri alamadan açıldıkları ve hava saldırısı sırasında Richelieu'nun da güveretesinin tamamen yanıp, komuta köşkünün de amiral ile hava uçtuğunu öğrenirsin. Richelieu @TR Ace'a güzel bir hediye olacakmış gibi görünürken, şimdi ordunun hangi cepheye gideceğine karar vermen gerek.

A) Gideceğin cepheyi belirt
B) Fransa'da kal.
C) Yaratıcılığını konuştur
@Faramir - Özel Kuvvetler Komutanı ve İskandinavya Denetleyicisi

Bulgarları sahte belgelerini kullanmana gerek kalmadan savaşa çekiyorsun ve planın başlıyor. Tahmin ettiğinin gibi Yugoslavlar büyük şehirlerine sanki savaş hala iki boyutluymuşcasına garnizon denemeye bin şahit isteyecek cinsten bir iki silahlı çocuk bırakmış. Hava harekatlarınız başarı ile tamamlanıyor ve biraz eski moda olsa bile çoğu yugoslav uçağıyla cephe gerisinde bekleyen komutan, bakan, kral naibi ve en iyisi çocuk kralı yakalıyorsun. Ana cepheler ise hızla çöküyor ve İtalyanların ve denizcilerinin çıkartma yapmasına dahi fırsat kalmadan cephedeki yugoslav orduları tek tek teslim oluyor. Buraya kadar iyi hoş. Ama asıl sorun savaştan sonra toprak paylaşımında başlıyor. Sadece bir iki saldırı yaptıkları veya çok değerli gemilerini kıyıları bombalayarak eskittikleri için Mihver'e yeni katılan Bulgaristan dahil Litvanya dışındaki bütün Mihver devletleri bir şeyler istiyor. Bu diplomatik mevzular aslında @Wayfear'ın işi ama Dış İşleri bu kadar meşgulken belki yüklerini onun için hafifletebilirsin. 

İnşaat işleri gayet iyi gidiyor, neredeyse hızlı harekatınızdan önceki haline geldi sayılır Danimarka. Propaganda Bakanı @ByNys'nin çabaları da sağ olsun Danimarka halkı oldukça işbirlikçi bir tutum sergiliyor. Hatta o kadar iş birlikçi bir tutumdalar ki olası sabotajlar için tetikte bekleyen SS birliklerinin çoğunu başka yerlere destek için yollamayı düşünüyorsun. Peki orası neresi olacak?

A) Norveç'e 
B) Polonya'ya
C) Fransa'ya 
D) Hollanda- Belçiya'ya
E) Yugoslavya'ya 
F) Herhangi bir orduya -kendi ordun da olabilir-

@PashaZade - Grup Önderi

Çocuk askerlerin saldırı için hazırlıklarını bitirmiş, çoktan saldırmaya başlayan İtalyan ordusu gibi saldırılarına başlamışlardır. Ama ilginç olan şey Fransızların usanmadan geri çekilmeye çalışıp durmasıdır. Birkaç saat sonra öğrenirsin ki Paris düşmüş, Fransa teslim olmuştur. Çocuk askerlerine topyekun saldırı emre verirsin ve artık düz araziye kadar çıkmış olan Fransız askerlerini etkileyici bir biçimde yok edersiniz. Sonra aklına Fransız Akdeniz Donanması gelir ve etraftaki bütün limanlara askerlerini yollarsın. Ama donanma çoktan toplayabildiği kadar asker ve teçhizat ile deniz aşırı topraklara kaçmıştır.

Peki şimdi ne çocuk ordun ile şimdi ne yapacaksın?

A) Şu cepheye gidelim.
B) Güney Fransa'da garnizon olarak kalalım.
C) İtalyan Donanmasının eşliği ile Tunus'a geçelim.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Öncelikle A diyorum.

Onun dışında Japon Gemileriyle bizim gemilerimizin tasarımları arasında büyük fark var aslında. Japonlar az sayıda ama çok kaliteli gemiler üzerine giderken biz daha çok hava savunmasına önem vermiş durumdayız tasarımlarda ancak hava savunmasını sağlayabilecek sayıda muhrip üretebileceğimizi düşünüyorum. Bir bismarck faciasının yaşanmaması içinde zaten savaş gemisini tek gezdirmiyoruz :)

Eğitimlerin iyi gitmesi güzel. Ağır ama dayanabilecek bütün herkes ordudaki en tecrübeli askerler olacaktır. Gerekirse bu konuda eğitim için Führer'den fazladan asker talep edip bu birlikleri çıkartmalarda sahili düşmandan temizlemek amacıyla kullanabiliriz.

18 Tersanemizin 13 tanesi Super Heavy Battleship projemize 3 tanesi kruvazör ve kalan 2 taneside Muhrip projemize ayrılacak.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
C) Yaratıcılığını konuştur

İlk önce tüm fransa ve Alman topraklarında bir radyo yayını açarak şu sözleri söylüyorum:

"Fransa an itibari ile düşmüştür bu zafer tüm Alman generallerinin ve Hitlerindir lakin burada bana yardım eden @Feldmarschal ve III'ya ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Yüce Alman askerleri sizin sayenizde Almanya yükselecek. 5. ordum size savaş başlamadan öne bir konuşma yapmıştım hatırlarsanız ben size güvendim siz de bana. Yüzümü kara çıkarmadığınız için teşekkür ediyorum ve ayrıca Maginot hattında direnen diğer fransız ve ingiliz askerler artık savaşınız bitti hükümetleriniz bile sizi orada bırakıp Avrupadan kaçıp Afrikaya gitti. Teslim olun eğer teslim olursanız size iyi davranılacaktır bu benim temennimdedir."

Ardından propaganda afişi düzenleyip sivil halkı ve askerleri kendi yanımıza çekmek ve askerlerime moral vermek istiyorum.

Son olaraktan Hitler'e telgraf ya da telefonla Avrupadaki siyasi harita düzenini bozabileceği için İsviçre'ye saldırmak istediğimi ve orayua yürüdüğümü belirtin ona Fransayı alacağımı desteklerini esirgemediği ve diğer generallerle aldığımı belirtin İsviçrenin dağları olabilir ama küçük bir ölçekli üllke bu yüzden başaracağımı ileterek İsviçre'ye yürüyorum.
[+] 2 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Vaadlerde bulun ve ikna etmeye çalış. Eğer başarılı olursan şuraya gideceksin.

A) Sınır vakası için Türkiye ve Yunanistan'a

Kızıl dalgaya karşı Finlandiya'nın kuzeydeki son kale olduğuna değiniyorum . Her ne kadar Fin halkı istemese de Kızıllar Letonya ve Estonya'ya yaptıklarını Finlere'de yapmaya calışacak. Finler'in Müttefiklere savaş ilan etmesini talep etmiyorum , olası bir savaşta 2 ulus birbirine yardım edecek ve Finlandiya Mihvere katılacak. Mannerheim ve onun ordusuna güvenim sonsuz. Ortaklığımız karşılığında Finlandiya ordusuna lojistik yardım ve Luftwaffe'nin havadan desteğini vaad ediyorum. Fin ulusunun SSCB üzerinde toprak hakkı olduğunu belirtiyor ve sonuna kadar destekliyoruz . Ayrıca Leningrad'da ismi Ludendorff olarak değiştirilmesi karşılığında Finlandiya'ya bırakacak.

@Faramir 'e Yugoslavyanın taksimi konusunda güveniyorum .

Führer ve Almanya için.

Ayrıca Vichy Fransası için Führer'e Philippe Petain ile ünlü trende görüşmesini rica ettiğim bir mektup gönderiyorum.
[+] 2 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevabım D
Ara
A;

İtalya'ya Yugoslavya'nın Dalmaçya Kıyılarını alacaktır.Bulgar ve Yunanlılar İçin de bölgeyi ikiye böl ve eşit pay ettiriyorum.Türkler konusunda Bosna Hükümeti kuruyorum ayrıca Starejik önemi ve kaynak olan her bölgeye bizzat el koyacağım.Eğer bunlar kabul edilmez ise de Bölgede geçici bir hükümet kuracağım ve Yugoslavya'nın tamamını Mihver kontrolünde kalacak hiç bir ülkenin diğerine üstünlüğü olmayacağı şekilde kendileri karar versinler hangisin seçeceklerine ayrıca bunu yapmadan Führer'e telgraf çekerek isteiği herhangi bir bölge olup olmadığını soruyorum eğer varsa buralar bizim olacaktır kim ile çakışırsa çakışsın savaşı değiştiren Almanlar olmuştur ve Savaş İdaresi Alman Yüksek İdaresi tarafından yapılmıştır bunları hatırlasınlar.Çocuk Kral ve Kral Naibi'ne gelince her ikisinede Danimarka'da uyguladığım taktiği uygulayacağım bu sefer ama Sovyetleri ve İngilizleri göstererek yapacağım bunu.Yugoslav yetkililer içinde yine Danimarka için yaptığımın aynısını yapacağım ve bunun için yine Propaganda bakanlığından yardım istiyorum.Çocuk Kral'a tekrar dönmem gerekirse onun benim yanımda durması en iyi olabilir kendisine rütbe vererek onu arkadaşım gibi yanımda tutacağım ayrıca eğiteceğim ileride Krallığın başına bir gün geçeceğini garanti edeceğim kendisine.Cephe konusuna gelince'de Sovyet Cephesine gidiyorum.Tam olarak Macaristan ve Romanya arasına konuşlanmayı düşünüyorum.

F;SS Birlikelerini ise kendi Orduma katıyorum bunlar yedek olarak hizmet edecek ve sürekli eğitim halinde olacaktır herhangi bir durumda bunlar benim kozum olmak ile birlikte kim bilir belkide ileride sorun yaşayan bir bölgeye'de gidebilirler.

Danimarka ile bu kadar iyi bir durumdayken hazır Seferberlik ilan ediyorum özel olarak askere katılmak isteyenler olursa bunlardan bir birlik kuracağımı bildiriyorum kendilerine.Bu ordu hemen eğitime başlamalı ve bunları özel olarak tank & motorize konusunda eğitiyorum ama bir değişiklik olarak bunlar uçaklar ile de alıştırma yapacaklar yani Silahlanma ve Havacılık bakanlığına tank ve motorize taşıyacabilecek bir kargo uçağı yapmalarını istiyorum.Ayrıca Romanya & Macaristan lojistikleride elden geçirilmeli Sovyet savaşı hafife alınmamalı.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Şuanlık bir eksik varsa katılmak ve binyıllık devlete hizmet etmek isterim.
Ara
Tamam artık III Ordu komutanısın tebrikler @Bayoj
Ara
B
Böyle bir hatta direk bir saldırı Anavatan aşkıyla dövüşen gençlerimizi feda etmekten başka bir işe yaramaz. Bu nedenle hızla Luftwaffe ile iletişime geçerek onlardan özellikle Erzak ve Cephane kaynaklarını vurmalarını isteyelim. Bazı keşif uçaklarının da bölgedeki Uçaksavar bölgelerini tespit etmesi ve o koordinatların bombalanması gerekmektedir.
Ara
D) Yaratıcılığını konuştur
Çoğu uçağı Sovyet cephesine kaydıralım ancak her zaman dediğim gibi bir miktar uçağı olası bir saldırıda zaman kazandırması için Almanya hava sahasında tutalım.
Ara
C) Adam akıllı uçak savarlar yerleştirelim.
Ek yatırım için de müttefiklerimizin, komutanlarımızın veya bakanlarımızın bir ihtiyacı var mı diye sormak isterim. Yoksa altyapı çalışmalarına yöneleceğim.
Sic Parvis Magna
Ara
(27-08-2018, 23:28)altnkurt : C) Adam akıllı uçak savarlar yerleştirelim.
Ek yatırım için de müttefiklerimizin, komutanlarımızın veya bakanlarımızın bir ihtiyacı var mı diye sormak isterim. Yoksa altyapı çalışmalarına yöneleceğim.

@altnkurt Alman Donanması olarak İngiltere Adasına yapılacak bir çıkartmaya öncelik etmek yada İngilizleri adalarına koyun sürüsü gibi hapsetmek adına her zaman desteğe açığız.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) İlk önce Romen birlikleri ziyaret ve teftiş et. -eksikleri, zayıflıkları,coğrafya ve komutanları ile ilgili detaylı bilgi edineceksin-

Litvanya birliklerinin az olmasından dolayı daha çok tank ve askere sahip Romanyaya gidiyorum Kiev,Sivastopol,Odessa gibi önemli şehirlere beraber akın edicez
Ara
A) Amerika'da sabotaj yap.

Senatör Jesse, tarihler 28 Ağustosu gösterdiğinde savaşın kaderini önemli ölçüde etkileyecek olan şu konuşmasını gerçekleştirmiştir.
 (Bu konuşmada general Patton onur konuğu olarak bulunup jessenin dediklerini onaylamaktadır.)

--Değerli senatör arkadaşlarım,yoldaşlarım,general patton ve çok değerli başkanım; Amerikayı ekonomik krizden kurtaran bizleriz. Amerikayı bu derecede güçlendirenler bizleriz. Neden avrupadaki bir savaşa dahil olalım ki?Neden Genç amerikalıları burada çalışması varken avrupanın bir "iç meselesi" nde onları ölüme yollayalım? Eğer kadim dostumuz ingiltere için endişeleniyorsanız, merak etmeyiniz. Almanların şu haldeyken ingiltereyi işgal etmeleri imkansız. Boşu boşuna savaşı uzatmamıza gerek yok. Almanların artık genişleyebileceği bir yer kalmadı. Doğularında kızıllar, batılarında okyanus var. Güneylerinde müttefikleri, kuzeylerinde müttefikleri var. Bakınız tekrar ediyorum. Almanyanın ingiltereye çıkacak gücü yok! Donanması yok! Lutwaffe RAF ı yenecek güçte değil! Muhtemelen yakın bir zamanda barış antlaşması imzalayacaklardır. Neden Amerikalı gençlerimizi bitmek üzere olan bir savaşa sürükleyip canlarına kıyalım? Vicdan azabı hissetmeyeceğinizi mi sanıyorsunuz? Bakın senatör yoldaşlarım ve başkanım. Amerika'nın avrupadaki gereksiz bir savaşa girmesine gerek yoktur. Ben, sizlere" bana dokunmayan yılan bin yaşasın" politikasını benimsemenizi öğütlüyorum. Amerika, Amerika kıtasındadır! Ve Almanya ve İngiltere ise Avrupada! Krizden yeni çıkmış sayılırız. Ekonomimiz eğer ki herşeye rağmen sırf bu savaşı uzatmak uğruna savaşa girersek dayanamayacaktır. Herkese teşekkür ederim.

Jesse yerine otururken herkes tarafından ayakta alkışlanır. Islıklar çalınır. Başkan senatörün elini sıkarak "Haklısınız!" Der. Sonra da diğer senatörler jessenin sırtına pat pat vurup tezahürat ederler. Ortalık TBMM ye dönmüştür. Herkes Savaşa hayır! Savaşa hayır! Diye bağırmaktadır...
[+] 1 üye Consul of Time nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Enigma testlerine devam et.enigma nın çözülmesi savaşı iki yıl erken bitirmesine sebeb olmuştu.Ayrıca Eğer varsa fransa valiliği için adayım @Onur34
Ara
Alıntı:hatta savaşa girmeyi ciddi ciddi düşünmelerine neden olsan da en azından Patton'un Jesse'yi en azından dinlediğini anlamış oldun. Savaş Müttefikler alehine dönerken Belki Helga'yı Amerika'nın savaşa katılmamasını sağlamak için kullanabilirsin. Sonuçta kocası koskoca senatör.
Stanley Parable oynarmış gibi hissettim :)
Ara
B) Güney Fransa'da garnizon olarak kalalım.
Ara
Herkesin turlarını oynadığının farkındayım. Ama ne yazık ki iki gündür tamirde olan bilgisayarım anca elime geçti ve şimdi turları yazmaya başlayabildim. 18. Tur yetiştirebilirsem bu gece gibi, yetiştiremez isem yarın öğleden sonra gelecek. Herkese katılımları için teşekkürler.
[+] 5 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sıkıntı yok, oyun patlamadıktan sonra birkaç günlük gecikmeler tatlı molalar gibi oluyor.
[+] 5 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
3. kat için de Tank Mermisi üretiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.