[Forum Oyunu] Yeni Düzenin Kuruluşu
@Faramir

Polonya'yı alman başarı mı sence? Polonyayı da bir zahmet alman gerekir zaten. Fransa'da maginot hattı ile beraber ingiliz hollanda ve fransa ordularını tek başıma almamı beklemek zaten ütopik. Orduya bu olaylar yaşanmadan önce gelen para kaynağı benim İsviçre seferimden hatırlatırım. Bana basiretsiz diyen general Alpleri tek turda aştığımı bilmiyor. Bu olaylar patlak vermese şuan tunusta Alman bayrağı dalgalandırıyorum lakin bekleyin şu olaylar durulsun hem sizinle aramızdaki olayı mini bir masa strateji oyununda hallederiz.

Ayrıca benim nerede olduğumu ben bile bilmiyorum lokum artık içkilere ne kattıysa :DD
Ara
(11-09-2018, 03:47)HulkSpider03 : @Faramir

Polonya'yı alman başarı mı sence? Polonyayı da bir zahmet alman gerekir zaten. Fransa'da maginot hattı ile beraber ingiliz hollanda ve fransa ordularını tek başıma almamı beklemek zaten ütopik. Orduya bu olaylar yaşanmadan önce gelen para kaynağı benim İsviçre seferimden hatırlatırım. Bana basiretsiz diyen general Alpleri tek turda aştığımı bilmiyor. Bu olaylar patlak vermese şuan tunusta Alman bayrağı dalgalandırıyorum lakin bekleyin şu olaylar durulsun hem sizinle aramızdaki olayı mini bir masa strateji oyununda hallederiz.

Ayrıca benim nerede olduğumu ben bile bilmiyorum lokum artık içkilere ne kattıysa :DD

Hayaller güzeldir general Tunus'a bayrak dikerdiniz ama kaçmayı seçtiniz...Neyse daha fazla kırıcı olmaya gerek yok darbeye katılmadığınız müddetçe sıkıntı yok eğer darbeye iştirak ederseniz bunun sonucuna katlanırsınız general.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
(11-09-2018, 03:49)Faramir :

Hayaller güzeldir general Tunus'a bayrak dikerdiniz ama kaçmayı seçtiniz...Neyse daha fazla kırıcı olmaya gerek yok darbeye katılmadığınız müddetçe sıkıntı yok eğer darbeye iştirak ederseniz bunun sonucuna katlanırsınız general.

-Kırıcı olmak olarak algılama ya RP yapıyoruz oyunun eğlencesi burada :D-

Tunusta bayrak diktikten sonra o bayraklara beni asmayacağınız ne malum? Seferlerimden memnun olmayan bir general sonrasında beni ihanetle neden suçlamasın? Bu sebeple yönetimde bir istikrar sağlanmadıkça sefer boykotu yapıyorum.
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(11-09-2018, 20:38)HulkSpider03 :
(11-09-2018, 03:49)Faramir :

-Kırıcı olmak olarak algılama ya RP yapıyoruz oyunun eğlencesi burada :D-

Tunusta bayrak diktikten sonra o bayraklara beni asmayacağınız ne malum? Seferlerimden memnun olmayan bir general sonrasında beni ihanetle neden suçlamasın? Bu sebeple yönetimde bir istikrar sağlanmadıkça sefer boykotu yapıyorum.

Rp dışı;Doğru ister istemez karşımdaki kırılır mı acaba diye bir endişelendim daha önce ki oyun tecrübelerimde çoğu kötü bittide.

Rp; Bunun yolu yeni bir darbeyi desteklemek midir peki sayın general?Kimse sizi asamaz biz olduğumuz sürece ama böyle devam ederse sizi bizzat ben asacağım.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Yeni tur bekliyoruz. Almanya kurtarıcısını bekliyor :P
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizim savunma planini atmamisim bende dun aksam attim.
Ara
Yirmi Dördüncü Tur

Hamburg Deniz Savaşı

Deniz sanki kan gölüne dönmüştür. Bazı feribotlar boş olsa da, KM Berlin'in uçaksavarları olmasa da silahlandırılmış tayfa ve yan toplar febotların hepsini gemiye doğru dürüst yaklaşamadan batırmış, gelmesi emredilen ana filo KM Berlin'e gelene kadar yaşanan hava muharebesinde uçaksavarlar iyi iş yapsa da sanki İngilizler hayatlarının  hiçbir değeri yokmuş gibi yapılan çılgın kamikaze saldırıları neticesinde çoğu uçak hedefini tutturamasa da -nedeni nedense son anda uçaktan atlayıp kontrolu bırakmaları- bazıları gemiyi vurmuş ve kritik su almasına veya hareket kabiliyetinin düşüşüne neden olacak bir hasra meydana gelmese de, KM Berlin'in güvertesinde -bu nedenle güvertede ateş eden aşçı gibi çoğu personeli de öldürmüş-  ve çoğu uçaksavarda ciddi anlamda hasar neden olmuştur. İngiliz donanması ise daha detaylı bilgiler geldiğinde sadece bir savaş gemisi, bir uçak gemisi, iki ağır kruvazör ve beş muhripten oluşmaktadır. Ana Filo'nun uçakları ufukta gözükür. İngilizler bütün uçaklarını kamikaze saldırıları için harcadığından uçaklara sadece uçaksavar atışları ile karşılık verebilirler. KM Berlin'in ana topları İngiliz savaş gemisine dönmüştür ve torpido uçakların biraz kayıp verse de iki muhribi ve bir ağır kruvazörü batırmayı başarmış, neredeyse boş kalmış İngiliz uçak gemisi ile geri kalan donanma kaçmaya başlamıştır. KM Berlin ve Alman Filosunun tamamı ise Hamburg kıyılarından iyice açılmıştır.

@Feldmarschal ve @Faramir Ortak Tur

Operasyonunuz son hız başlamıştır. Türkler her ne kadar kafkaslarda pek başarı gösteremese de, planladığınız gibi luftwaffe emirlerinize uyarak bütün rus hava alanlarını bombalamış, savunmaları kırarak rus cephesinin çöküşünü hızlandırmıştır. Kırım yarım adasına da çıkmayı başarmışsınızdır ve ikmal için bir limanı ele geçirmiş ve Tatarları kendi tarafınıza çekmeyi başarmışsınızdır ama  Sivastopol'ü düşürememişsinizdir ve istediğiniz kadar ilerleyememişsinizdir. Kuzey cephesinde ise Minsk'i çevreleseniz de şehir hala direnmektedir ve Finler Leningard'ı tam anlamıyla kuşatamamıştır. Ama en büyük sorununuz daha birinci haftasına dahi girmeyen operasyonunuzun kaynak sıkıntısı çekmeye başlamasıdır. SS birliklerinin kontrolüne geçen Alman sanayisi size cephane ve çeşitli kaynak tedariklerini yapmayı kesmiştir. Bu konu hakkında ne yapacaksınız?

A)Polonya sanayisini mermi gibi oldukça ihtiyaç duyulacak şeyleri üretimesi için ayarlayalım.
B) İkmal hatlarını açmasını @turkish lokum'dan isteyelim.
C) Yaratıcılığınızı konuşturun.
İsterseniz bu turu da gizli cevap verebilirsiniz. 

@PashaZade, @turkish lokum, @HulkSpider03 ve @TR Ace'ın turları gizli gelecek.

Not: 
@Consul of Time,@Bayoj ,@25itroy25 ,@Hatake Kakashi.,@Wayfear,@TR Ace yeni Führer için ister geçici ister kalıcı bir çözüme varır ve @Faramir o kadar tartışmayı öğrendiğine göre artık kurmay subayına neyi kabul edip, neyi etmemesi gerektiğini söylerse oldukça makbule geçer. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tek zayiatimiz biraz hasar ve yangin hainlerini karnini desmek icin ufak bir bedel.
Ara
Bakanlar kurulu olarak biz yönetelim. Bu olmazsa ,führer vekili olarak, wayfear önderliğinde bakanlar kurulu. İlk tercihim 1. çoğu kişi 2. yazdığımı söylerse de uyar.
Ara
Değerli bakanlarım eğer benim hakkında şüpheleriniz varsa yükümlülüklerin ve sorumlulukların gayet farkında olduğumu belirtmek isterim . Ayrıca bakanlar kurulu olarak şanlı yolumuzda gazi olma şerefine eriştik gelecek asil alman nesilleri bizi iyi hatırlayacaktır.
Ara
führer vekili olarak, wayfear önderliğinde bakanlar kurulu(geçici)
Ara
Ben Gobbels'in lider olmasından yanayım. Aramızdan birini lider seçmemiz sadece @turkish lokum gibilerin başa geçmeye çalışmasıyla sonlanacaktır.
Ara
Hainlerle bir tutulmayı kendime yakıştırmıyorum .
Ara
(12-09-2018, 21:57)Wayfear : Hainlerle bir tutulmayı kendime yakıştırmıyorum .

Kast ettiğim siz lider olduğunuzda başka bir generalinde liderliği açıkça hedefleyebileceğidir. Bu sefer 2.Dünya savaşı almanyasından Game of Thrones dünyasına transfer olabiliriz.
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gobbelsin başa gecmesini mi istiyorsunuz :)
Yakinda kendisi icinizden birilerinin en buyuk dusmani olacak yanliz.
Ayrica siz once bir caninizi kurtarin da. Sonra ülkeyi kurtarirsiniz :)
giphy.gif
Ara
(12-09-2018, 22:07)turkish lokum : Gobbelsin başa gecmesini mi istiyorsunuz :)
Yakinda kendisi icinizden birilerinin en buyuk dusmani olacak yanliz.
Ayrica siz once bir caninizi kurtarin da. Sonra ülkeyi kurtarirsiniz :)

Hainlerle aynı ortamda soluyacağımıza ülkemiz için savaşarak ölürüz. Korkaklardan gelecek tavsiye'ye ihtiyacımız yok.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2018, 22:01)TR Ace :
(12-09-2018, 21:57)Wayfear : Hainlerle bir tutulmayı kendime yakıştırmıyorum .

Kast ettiğim siz lider olduğunuzda başka bir generalinde liderliği açıkça hedefleyebileceğidir. Bu sefer 2.Dünya savaşı almanyasından Game of Thrones dünyasına transfer olabiliriz.

Bürokrasi farklı Alman ordusu ve asil Prusyalı Generaller farklı . Asil Prusya kanını taşıyanlar zaten ihanete kalkışmazlar .
Ara
Cevabım için Feld'den gelecek mesajı bekliyorum.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
B) İkmal hatlarını açmasını @turkish lokum dan isteyelim.
Sadece benim değil @Faramir inde ikmal hattı olduğu için açılması elzem buranın yoksa tek olsam polonyada rahat rahat üretime dönerdik ayrıca zaten polonya ve çek sanayileri ne üretimi yapıyolar onlarda az değil aslında
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-09-2018, 20:44)Feldmarschal : B) İkmal hatlarını açmasını @turkish lokum dan isteyelim.
Sadece benim değil @Faramir inde ikmal hattı olduğu için açılması elzem buranın yoksa tek olsam polonyada rahat rahat üretime dönerdik ayrıca zaten polonya ve çek sanayileri ne üretimi yapıyolar onlarda az değil aslında

B) İkmal hatlarını açmasını @turkish lokum dan isteyelim.

Aynısını söylüyorum zaten o ikmaller gelmez ise Almanya hızla düşüşe geçer ve Berlin'e Kızıl Bayrak dikilir Tanrı bizi bundan korusun .Lütfen ikmal hatlarını açın eğer açmaz iseniz şayet Almanyayı koruyan milyonlarca evladı ölüme terk ettiğiniz gibi gerçekten vatana ihanet etmiş olursunuz ve bunun bedelini kimse ödeyemez bu faturayı Alman Halkına kesmeyin.

@Onur34 kararımı vermem için iki taraftan'da bana sebeplerini söylemelerini istedim ama iki tarafta hiç bir mesaj göndermedi bu şartlar altında hala biraz zor karar vermem ayrıca cephede işler karışık böyle bir zamanda cepheden ayrılamam zaten bu sebeple biraz daha zaman istiyor ve mesajlarını bekliyorum iki tarafında.
трагедия

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.