Imperator: Rome - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Asimülasyonu eyalet politikası haricinde kısaltmanın bir yolu var mı?
Ara
Tiyatro yaparak hızlandırılıyor sanırım. Tabi sadece şehri etkiliyor bu. Yerleşimlerde bildiğim başka bi yol yok ne yazık ki.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Savaşta ordularım cebri yürüş yapamıyor. O tuşa tıklanmıyor. Bunun nedeni ne olabilir ?
Ara
Ordular hareket ederken olmuyordu o sanırım. Veya başka bir sebebi de olabilir. O arayüzün ss'ini at istersen.
Sic Parvis Magna
Ara
(25-05-2020, 21:27)altnkurt : Ordular hareket ederken olmuyordu o sanırım. Veya başka bir sebebi de olabilir. O arayüzün ss'ini at istersen.

Evet dediğin doğru sonradan fark ettim.  

Peki bu kötü araştırma neyin nesi ? Ekran görüntüsü attım. 

https://hizliresim.com/yKCdrZ
Ara
İsenya ile oynuyorum..Kuzey britanya'daki herkes savunma birliği kurdu.Bu birlik koalisyon mekaniği gibi mi çalışıyor yoksa bağımsız mı ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Defansif koalisyon gibi düşünebilirsin, birine saldırırsan hepsi katılıyor. Birleşip sana saldıramıyorlar.
@Elensar
teknoloji mekaniğini henüz tam çözemesem de vatandaşların ürettiği teknoloji puanlarının toplam nüfusa oranı sana araştırma oranı veriyor.Bu araştırma oranına göre temel teknoloji artışın belirleniyor.Oyun sana bu oranının şuan oldukça düşük olduğunu söylüyor yani teknolojileri yavaş alacaksın demek.
Ara
Cumhuriyetten monarşiye geçebilmek için hangi şartları yerine getirmek gerekiyor?

Savaş halinde olduğum düşmanın kültüründen olan paralı asker birliği tutunca onlarla savaşmıyor sanki, birkaç defa denk geldim. Böyle bir mekanik mi var oyunda?

İdeal donanma nasıl olmalı sizce (Roma olarak kartacaya karşı kuruyorum)?

Slave output'tan kasıt ne? Köle sayısının artması mı?

Ek: Ticaret tekliflerine otomatik evet diyebiliyor muyuz?
Ara
(26-05-2020, 14:17)Duman : Defansif koalisyon gibi düşünebilirsin, birine saldırırsan hepsi katılıyor. Birleşip sana saldıramıyorlar.

Peki nasıl dağılırlar ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
Kendiliğinden dağılmazlar, savaşa girmelerini bekleyebilirsin birileriyle.

(26-05-2020, 15:59)cennaro : Savaş halinde olduğum düşmanın kültüründen olan paralı asker birliği tutunca onlarla savaşmıyor sanki, birkaç defa denk geldim. Böyle bir mekanik mi var oyunda?

Sanmıyorum.

Slave output kölelerin "ürettiği" her şey.
(25-05-2020, 23:44)Elensar : Peki bu kötü araştırma neyin nesi ? Ekran görüntüsü attım.

İskender'in dediği gibi ülkendeki vatandaş sayısının az olması. Daha fazla vatandaş ile daha çok araştırma puanı üretmelisin.

(26-05-2020, 16:02)KARTAL : Peki nasıl dağılırlar ?

Dağılmazlar. Ally bulup öyle saldırmayı dene.

(26-05-2020, 15:59)cennaro : Cumhuriyetten monarşiye geçebilmek için hangi şartları yerine getirmek gerekiyor?

Savaş halinde olduğum düşmanın kültüründen olan paralı asker birliği tutunca onlarla savaşmıyor sanki, birkaç defa denk geldim. Böyle bir mekanik mi var oyunda?

İdeal donanma nasıl olmalı sizce (Roma olarak kartacaya karşı kuruyorum)?

Ek: Ticaret tekliflerine otomatik evet diyebiliyor muyuz?

Yönetim biçimi değiştirmek için kararlar bölümünden ilgili kararı seçmelisin. Nasıl seçilebilir/aktifleştirilebilir olacağı fareyle üzerine geldiğinde yazıyor.
Paralı asker kullanmadım henüz, bilmiyorum.
Büyük gemilerin sayıca çok olan küçük gemilerden dayak yediğine bikaç defa şahit oldum. Manevra ile ilgili bişeyler olabilir. Sen yine de 2 tür hafif 1 tür de ağır basıp. Ortaya ağırları koy, en küçükleri kanatlara koy derim. Genelde oyunda sayı üstünlüğü çoğu şeye yetiyor.
Slave output kölelerden aldığın vergi miktarını arttırır. Köle sayısına bağlı olarak üretilen ticaret ürününü etkilemez.
Sic Parvis Magna
Ara
Bir yerde okudum ama bulamadım şimdi.

Bir ülkeyi fethettiğimiz zaman oyun bize yeni merkez seçmemizi istiyor. Onu neye göre seçiyorsunuz?
Ara
(26-05-2020, 17:27)Elensar : Bir yerde okudum ama bulamadım şimdi.

Bir ülkeyi fethettiğimiz zaman oyun bize yeni merkez seçmemizi istiyor. Onu neye göre seçiyorsunuz?

En cok köle veren seçenegi ve eğer varsa kale olan yeri seçerim. Yani fethettigin eyaletin başkentini seçmeni istiyor senden
omnia fui et nihil expedit
Ara
(26-05-2020, 18:30)Mabella :
(26-05-2020, 17:27)Elensar : Bir yerde okudum ama bulamadım şimdi.

En cok köle veren seçenegi ve eğer varsa kale olan yeri seçerim. Yani fethettigin eyaletin başkentini seçmeni istiyor senden

Köle seçeneğini şehirin nufüsuna göre mi seçiyorsunuz ? Bana hepsi aynı geldi bende genelde kıyı şehirlerini seçiyorum.
Ara
Bir eyaletin başkenti düştüğü zaman barış anlaşmasında tüm eyalet talep edilebilir hale geliyor, dolayısıyla savunması en kolay tercih edilmeli, mabella'nın da dediği gibi kale olan bir yer tercih edilebilir.
Ara
(26-05-2020, 18:49)elefsar : Bir eyaletin başkenti düştüğü zaman barış anlaşmasında tüm eyalet talep edilebilir hale geliyor, dolayısıyla savunması en kolay tercih edilmeli, mabella'nın da dediği gibi kale olan bir yer tercih edilebilir.

yanlış bilmiyorsam bölge başkenti +%10 bonus alıyor. fazla getirisi olan bir bölgeye kurmak daha mantıklı olabilir duruma göre.
eger şehire cevirdiyseniz ve para sıkıntınız yoksa level 1 kale yapmakta fayda var.
Ara
1- Sorum
Şimdi kartaca eyaletinden kendi başkentime boya ihracat ettim. 4. sıradaki bonusu aldım. Halbuki başkente ihraç ettiğim için 3. sıradaki başkent fazlalığı bonusu almalıydım. Onu alamıyorum.

Bu sadece boya da mı geçerli diye merak ettim. Gittim yine kendi eyaletimden besi hayvancılığı ithal ettim. Böylece hem 3. hem de 4. sıradaki bonusu aldım.
Bu neden boya da işe yaramadı ?
2-Sorum yine ticaretle alakalı bozkır atı için bir ülkeyle müttefik oldum. Yeşil tik aktif ama tıklanmıyor. Şöyle yazıyor: xxx ülkesi başkent faydalarından vazgeçmeye razı değil. Arkadaşım razı değilsen neden yeşil tik aktif, bir anlat sen bana bakam. Adam savaşta diye mi öyle acaba ?
Ara
Birincisi başkentte o maldan +1 fazlalık olduğuna emin misin?

İkincisi adamda o maldan 1 tane fazlalık var, onunla başkent bonusu alıyor. O yüzden onu satmak istemiyor yani.
Sic Parvis Magna
Ara
(27-05-2020, 01:19)altnkurt : Birincisi başkentte o maldan +1 fazlalık olduğuna emin misin?

İkincisi adamda o maldan 1 tane fazlalık var, onunla başkent bonusu alıyor. O yüzden onu satmak istemiyor yani.
Teşekkürler.

1- Başkentte gözükmüyor. +1 fazlalık için illa  2 tane almak mı şart. Roma eyaletinde besi hayvancılığı yetişmiyor ama 1 tane alınca fazlalık oluyor da neden boya da olmuyor.,

2- Bu bozkır atını nasıl elde edebildiniz ? Satmıyorlar. Gidip te kırımdan toprak ta alamıyorum ki sırf bu bozkır atı için.

3- Filleri ordu da nereye yerleştiriyorsunuz ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.