Önemli: EU4 - Haftanın Ülkesi Etkinliği
(13-03-2017, 13:18)guud : Moğolistan
Ara
Ashikaga
Ara
naxox
Ara
naxos
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ragusa
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara
Biraz garip gelebilir fakat her sitede aradığım fakat bulamadığım bir Adal rehberi olabilir. Adal veya Air olabilir Afrika ülkeleri içinde, rehber olarak.
Ara
Yeni patchle beraber senlenen Manchu devletleri
Ara
Sanırım 'haftanın ülkesi' haline getirmemiz sonrası tagı 1444'ten silinen ilk ülke Japonya oldu.

Bu arada etkinliğin doğası gereği 'popüler ülkeler' zamanla geride kalabiliyor. Bu konuda birkaç şey yazmak isterim. Şu anda baktığımızda bu etkinlik yaklaşık 40 ülke için konu oluşturmuş. Elbette zaman içerisinde Osmanlı, Fransa gibi daha popüler ülkelerin konuları geride kalacak ve misal veriyorum Saksonya veya Fas gibi bu ülkelerle karşılaştırıldığında daha az popüler ülkelerle yapılacak ve bu sebeple 'yeni sayılara ilgi' bir Osmanlı, bir Fransa konusundan daha az olacak. Öte yandan versiyonlar değiştikçe ülkelere dair ilk mesajda verilen bilgi de eskiyebiliyor, oyuncuların verdikleri öneriler de. Ancak buna bir çözüm olarak etkinliği resetlemenin doğru olacağını da düşünmüyorum. Herhangi bir güncelleme geldiğinde 40 adet konuyu güncellememiz de pek mümkün değil.

Ne kadar başarılı olur bu şekilde yararlanılmasını sağlamak bilemiyorum ancak benim düşüncem bu haftanın ülkesi konularını 'güncelliğini yitirmez' olarak görüp, örneğin Fransa konusu 5. hafta yapılmışsa dahi daha sonraları o konuya geri dönerek üyelerin düşüncelerini, önerilerini paylaşmaya devam etmesi. Bunun yanı sıra ilk mesajı daha basit ve muhtemelen daha kullanışlı bir hale getirebilirim (liste ve ülke isimleri şeklinde) böylelikle eski konulara ulaşmak daha kolay olabilir.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(06-05-2017, 23:08)Duman : Sanırım 'haftanın ülkesi' haline getirmemiz sonrası tagı 1444'ten silinen ilk ülke Japonya oldu.

Bu arada etkinliğin doğası gereği 'popüler ülkeler' zamanla geride kalabiliyor. Bu konuda birkaç şey yazmak isterim. Şu anda baktığımızda bu etkinlik yaklaşık 40 ülke için konu oluşturmuş. Elbette zaman içerisinde Osmanlı, Fransa gibi daha popüler ülkelerin konuları geride kalacak ve misal veriyorum Saksonya veya Fas gibi bu ülkelerle karşılaştırıldığında daha az popüler ülkelerle yapılacak ve bu sebeple 'yeni sayılara ilgi' bir Osmanlı, bir Fransa konusundan daha az olacak. Öte yandan versiyonlar değiştikçe ülkelere dair ilk mesajda verilen bilgi de eskiyebiliyor, oyuncuların verdikleri öneriler de. Ancak buna bir çözüm olarak etkinliği resetlemenin doğru olacağını da düşünmüyorum. Herhangi bir güncelleme geldiğinde 40 adet konuyu güncellememiz de pek mümkün değil.

Ne kadar başarılı olur bu şekilde yararlanılmasını sağlamak bilemiyorum ancak benim düşüncem bu haftanın ülkesi konularını 'güncelliğini yitirmez' olarak görüp, örneğin Fransa konusu 5. hafta yapılmışsa dahi daha sonraları o konuya geri dönerek üyelerin düşüncelerini, önerilerini paylaşmaya devam etmesi. Bunun yanı sıra ilk mesajı daha basit ve muhtemelen daha kullanışlı bir hale getirebilirim (liste ve ülke isimleri şeklinde) böylelikle eski konulara ulaşmak daha kolay olabilir.

Bir ülkeye çok büyük bir değişiklik gelmediği sürece bence güncellemeye gerek yok. Örnek olarak Osmanlı sırasıyla Bizans - Anadolu Beylikleri - Memlükler gibi bir strateji izleniyor. Eğer bir ülkenin stratejisi büyük ölçüde değişmiyorsa zaten eski rehberler geçerliliğini yitirmemiş olur değil mi? Fakat haftanın ülkesi etkinliğinin sürekliliğini koruması ülke hakkında bilgi edinmek isteyenler için daha faydalı olabilir.
Ara
Bu gece Haftanın Ülkesi Etkinliği konularını genel bir bakımdan geçireceğim, bunun yanı sıra ilk mesajın tarzında değişiklikler olacak.

Haftanın Ülkesi Etkinliğinin konularının Cumartesi günü açılması uygun, bu kapsamda yarın konusu açılacak ülke için önerilde bulunabilirsiniz, bu hususta yardımcı olması için bu zamana kadar Haftanın Ülkesi seçilmiş ülkeleri aşağıdaki haritada gösterdim.

Bu ülkelerin yanı sıra, Mançu, Japonya, İrlanda gibi 1444'te bulunmayan ancak kurulabilir ülkelerin de Haftanın Ülkesi seçildiği oldu.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Corfu diyorum
Ara
Kilwa
Ara
livonya düzeni
Ara
İlk mesajda değişiklikleri tamamladım.
Yeni duzende ulkeler daha anlasilir olmus,haftanin ulkesi icin onerdiklerim Quirat, veya Uzbek.
Ara
Huron
Ara
@Lothebork Huron'la çok güzel taktiğim vardı da son patchlerden birinde reform için adm tech 8 şartı geldi. Benim taktik patladı anlayacağın. Ama yine de bi nebze gideri var.
Sic Parvis Magna
Ara
Litvanya olabilir.
Ara
İskoçya, geç bile kalındı.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Lübeck
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.