EU4 - Mod Sohbet
Minik minik toprak parçaları yap ve kale ile şehirlerin sınırları küçük olmalı böylece adım adım ilerleriz Anadoluda.
Ara
map/terrain/reflection.dds ve gfx/fx/standardfuncsgfx.fxh dosyaları ne işe yarıyor?
Ara
reflection.dds okyanusların üzerindeki bulut efekti, standardfuncsgfx.fxh ise Fog of War ayarlarının bulunduğu dosya.
G0kMNN.png
Ara
Teşekkürler.Peki gfx/fx/constants.fxh dosyası ne işe yarıyor?
Ara
O epey önemli bir dosya.

Harita ışıklandırmaları
Gölge yoğunluğu
Sınır çizgilerinin kalınlıkları
Arazi dosyasının (atlas0.dds ve atlas_normal0.dds) haritaya hangi sıklıkta yerleştirileceği
Mevsim efektlerinin yoğunluğu
Okyanus ve denizlerdeki dalga yoğunluğu ve dalga hızı

gibi birçok grafiksel ayrıntıya etki ediyor.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Agvbqq.jpg

Burada hangi harita modu kullanılmış?
Ara
Typus Orbis Terrarum, GFX Overhaul ve Bigger Country Borders gibi gözüküyor.
v5jjo8.gif
Ara
@Lothebork

Multiplayer değil mi o?
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Arkadaşlar osmanlıya mehter marşı eklemek istiyorum. Müzikleri ogg formatına çevirdim. '.asset' dosyasını düzenledim. '.txt' dosyasını oluşturacağım. Sadece osmanlı devletiyle oynarken çalmasını ayarlayabilmem için örnek bir kod gösterir misiniz?
Ara
Kod:
song = {
    name = "mehter"
    chance = {
    factor = 3
        modifier = {
            factor = 0
            NOT = {
            tag = TUR
            }
        }
    }
}
Ara
Not parantezlerinin içerisine yani 'tag = TUR' yazan satırın altına 'is_at_war = yes veya no' şartını da ekleyebilir miyim?
[+] 1 üye captivesoul nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yes yaparsan savaş olmadığı zamanlar çalmaz.
Ara
Hocam tek anlamadığım mevzu şu kaldı: Şimdi yukarıdaki kodda 'factor = 3' demişsiniz. 3 sayısı çalma olasılığını mı artırıyor yoksa başka bir anlam mı ifade ediyor? Müzik rehberi konunuzda factor = 3 ifadesini hiç görmedim mesela.
Ara
3 kat daha fazla çalacak demek 1 olanlara göre.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Anladım hocam teşekkürler :)
Ara
Uzun zaman sonra yeni bir campaign başlatasım geldi, güzel bir harita modu arıyorum öneriniz var mı? Eskiden Typis Orbus Terrarum vardı geliştiricisi bıkıp bırakmıştı.
Hâlâ geliştirimine devam ediliyor diye biliyorum.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...=403025031

Kendi favorim, Historical Additions: Borders+
v5jjo8.gif
Ara
Always war modu oynayan arkadaşlar biraz bana bilgi verebilir mi? İçeriğinde ismi dışında başka bir şey var mı?
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli

Ara
Merhabalar, Ülke formlama nasıl yapabilirim ? yada bunu yapmamı kolaylaştıracak bir tool falan varmı ? örneğin rusyayla sovyet yada amerikada alaska canada falan kurmak gibi

Birde common universalisteki gibi ülkelerin belirli yerlerini alınca annexlenmesi olayını anlatabilirmisiniz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.