[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016
Açıktdır ki Resmen Bu Barbar Kavmin İmparatoru bir dinin Ruhani liderini tehdit altına tutup kukla gibi sallandırmak istemektedir. Ama umudumuz Kastilya ve Fransanın sizin yanınızda olmasıyladır Papa hazretleri.
Ara
defend korea :) kore toprakları sizin yayılma talebinize karşın korenin mançurya üzerine yayılma çabasından sonra işgal edilip ming imparatorluğuna bağlanmıştır.Kore bu bağlamda işgalden başka seçenek bırakmamıştır. Din kardeşlerimiz japonya hakimiyetine girmektense çin hakimiyetini kabul etmiştir.Asya ana kıtasında japon hakimiyeti malesef çıkarlarımıza değildir.tayvan çin eyaletidir. Bu eyaletteki hak iddianız ming imparatorluğu tarafından savaş sebebi sayılacaktır.Diğer alanlarda istediğiniz şekilde kolonileşebilir savaş açabilir toprak sahibi olabilirsiniz..Bizler de imparatorluk olarak çin halkını konfüçyus dinini korumak durumundayız..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Sayın Çin İmparatoru. Maalesef ki sizin bana öngördüğünüz sona doğru siz yaklaşıyorsunuz :(
Ara
Güçlü Tayvan, Güçlü Ming.
Daha fazla yorum yapmak halkımız tarafından tanrılara saygısızlık olarak nitelendirilmiştir.
Ara
                                       ZYAkjo.jpg                                                              
Avusturya oyun başı imparatorluğu kaybettiği gibi saçma bir savaşta azalan prestijini de yerle bir etmişir.
Polonya'nın sınırları saldırıya açık hale gelmiştir.

Öyle ki bir tarafta Prusya hayalleri kuran Brandenburg, diğer tarafta amacı Polonya topraklarını talan etmek isteyen Türkler, doğu cephesinde ise Slav hakimiyeti düşleri kuran Moskava.3 tarafımız da düşmanlarla çevrelenmiştir.

Müdahale edilmezse Doğu Avrupada ki dengeler açısından olay geri dönülemeyecek bir hal alacaktır.Buradan dengeleri gözetmek isteyen Avrupa Devletlerine açık çağrı yapıyorum.Papa'dan da Polonya halkı için dua bekliyoruz.

Tanrı Polonya-Litvanya halklarını korusun.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
330px-Persia.png
DEVLET-İ KAZVİNİYYE

*Her türlü batılı devletle ittifak'a hazırız.
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Tayvan konusunda görüşlerimiz açık ve nettir. Tayvan çin toprağıdır.Sadece tayvanlıların haberi yok :) Diğer tüm alanlarda japonyanın hak iddialarına karışmamaktayız.Avustralya dahil kolonilşecekseniz buyrun ..Ama tayvanı veremeyiz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Açıkçası Polonya devletinin ayakta kalması Avrupanın dengesi içün gayet ey olar. Yoksa bu gidişle 1600 senesinde Barbar İmparatorluğu Çin'e kadar uzanacak.
Ara
Doğululaştırabiliriz :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Kasıtlı batılılaştırmak kural ihlali. Müzakeresi edilebilecek veya satılabilecek bir şey değil.
Adalet ve Denge'yi getirebiliriz.
Ara
Tayvan. Aramızda bir husumet oluşturacaksa bunu engellemeyiz. Lakin Hanedanınızın sonunu çok da iyi gitmemektedir. Bİlginize.
Ara
Anladım anladım .Zaten bende 1700 sonrası için yazmıştım .

559px-Gardane_Jaubert_Jouanin.jpg
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Polonya saldırgan bir tutumla Alman Katolik Şövalyelerinin topraklarını gasp etmiş, Kutsal Roma İmparatorluğu genelinde prensliklerin tepkisini çekmiştir. Avusturya'dan dolayı karanlık günler geçiren Kutsal Roma İmparatorluğu prenslikleri, bu tehdit karşısında örgütlenememişlerdir. Şövalyelerin toprağını elinden alan Polonya bir de utanmadan Papalıktan yardım istemektedir.

Almanlar şüphesiz ki intikamlarını alacaklardır.
Kabile üyeleriniz yerin dibine girsin.
Ara
(16-08-2016, 00:45)PashaZade : Papa hazretleri Batılı Merchantların gelmesi sonucunda Din değiştirmeyi düşünüyoruz. Bize lütfen Kadim Azizlerinizden gönderin. We pray For Him.

Keşke oyun mekaniklerinde mümkün olsaydıda hindistanı hristiyan olarak görebilseydik ama yinede bir ekip yollıyacağım 

Sizede selamlar olsun kutsal roma imparatoru 

Sevgili fransa aldığınız prensesleri vaftiz edilmesi gerekmektedir hristiyan olmayan evlilikleri yasal sayamam
p8RNv0.png
Sayın japon imparatoru size saygımızla beraber açıkça söylüyoruz. Tayvan konusunda görüşlerimiz açık ve nettir.tayvan tartışmaya kapalı bir konudur. tayvana girmeniz halinde imparatorluğumuza savaş sebebi verirsiniz.Bunu açık ve net olarak ifade ediyoruz. Tahditkar bir tutum izlemeniz halinde diplomatlarımızı geri çağırıp tüm ilişkimizi bitirir sizi düşman ilan ederiz.Bu son teklifimizdir.Tayvandan vazgeçiniz. Boş yere kan dökülmesin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Bırakayım bunu buraya.
Ara
Japonyaya özel Hristiyan etme olayı var.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.