[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016
Leon sende venedikte iyi değilsin kardeş kb :D
Ara
Herhalde 6 satır yazıyı sildim daha demin.Oyun sonunda görürüşürüz.
Ara
Beyler Kastilya iflas verdi bende. Bu union oldu ama idiot rulerlar yüzünden ne tekneloji fln açamadım. Tabi advisor ile telafi etmeye kalkınca sadece 7-8 advisora gitti. Oyunun başından yaptığım hata hala peşimi bırakmadı 500 borcun ''Faizi'' ödemeye ödemeye bitiridi ve sadece interest 8-9 oldu . Altından dolayı 4-5lerde gezen enflasyonu söylemiyorum bile. En sonun 3-4k borç ile iflas ilan ettim. Borçları toprak satarak kapattım ama hala gelirim 3-4'ün üstüne çıkmıyor sebebi nedir bilen var mı?
Ara
En iyisi Asya. Hepinizi bekleriz.
Ara
MkPp67.png

The Ming Dynasty

1476-1509

aXjXL5.jpg

Ming imparatorluğu 1476-1509 yılları arasında bir süre duraklama döneminin ardından Haixi Jhianzou ve Korchin hanlıklarının hakimiyetlerini bitirmiş , Oirat , Buryatia ve Kamcadals hanlıkları imparatorluk bünyesine katılmıştır.

FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Oyuna 5 dk daha devam ettik. 5 dk da avrupa savaşı patlak verdi
Ara
Noldu avrupada ?
Ara
Brandenburg v Fransa.

Fransa Lorraine'den çekildi.
Fransa nasıl yenildi ya ? Vay be. Almanlarla düşman olmamak lazım.
Ara
Arkadaşlar Duman'ın benim oynamama karşı çok büyük itirazları var sizler ne düşünüyorsunuz acaba ? Dengeleri bozduğumu ve papaya haksızlık olduğunu düşünüyor. Bende aksini düşünmüyorum ama kim oynasa denge bozulurdu zaten.
Ara
Sana oyun öncesi Avrupa'da seçmemen gerektiği hem tarafımca hem de oyun yöneticisi tarafından belirtilmişti. İlk olarak Asya'ya geçip tamam Asya'dayım dedin, ardından oyun başlamadan İsviçre'ye geçip readyledin ve Avrupa'da bulunduğun bölgenin dengesini özellikle Papalık oyuncusu için bozdun.
Zaten bu oyunda denge diye bir şey yok ki bozasın.Kastilya yüzünden zaten dengeler bozuldu @Duman İsviçre bana saldırırken denge bozulmuyor muydu hemde Otto ile savaşırken arkadan vurdu.''Kankacılık'' yapmayın.Ayrıca İsviçre bir kere bir hareket yaptı AI ye devredilse daha büyük bir hata olur.

Ek Olarak : HREyi bilen bir AU atasaydınız direkt olarak denge Prusyaya kaymasaydı güzel olurdu.
Ara
(18-08-2016, 00:27)Leon : Herhalde 6 satır yazıyı sildim daha demin.Oyun sonunda görürüşürüz.
Neden ki? Iki devletlik savasima gelmedin :(

(alintiyi biraz silmis olabilirim kb)
Ara
Ya gelin Asyaya işte dedikçe gelmediniz. Sonu bu oldu :(
Ara
(18-08-2016, 00:59)HulkSpider03 :
(18-08-2016, 00:27)Leon : Herhalde 6 satır yazıyı sildim daha demin.Oyun sonunda görürüşürüz.
Neden ki? Iki devletlik savasima gelmedin :(

(alintiyi biraz silmis olabilirim kb)

Savaşı sen açtığın için Truce etkisi vardı -5 stability ve diğer - şeyleri yememek için gelmedim.2 Devleti tek başına halledersin.
Ara
ÖNEMLİ OLAY : PRUSYA ALMANLARI KURTARILDI
1503 yılında Konigsberg ve Memel toprakları ele geçirilerek Prusya bölgesinde Leh soykırımına uğrayan Alman aileleri kurtarıldı.
Pomeranya ve Neumark bölgesine kaçamayan çok sayıda Alman aile soluğu Brandenburg bayrağı dalgalanan Konigsberg kentinde aldı.

Görsel
ÖNEMLİ SAVAŞ : BRANDENBURG PAPALIK V FRANSA
1509 yılında Fransa Krallığı Kutsal Roma İmparatorluğu üyesi Liege Prensliğine savaş ilan etti.
Brandenburg imparatorluk prensliğinden gelen yardım çağrısını cevapsız bırakmadı, yapılan Rheims muharebesinde Fransızlar yenilgiye uğratıldı.
Savaş sonucunda bir başka Alman Prensliği olan Lorraine özgürlüğüne kavuştu.
Avrupa'ya kendi kafama göre dönmedim ben. Asyada seçtiğim ülkeyi seçmememi söylediler. Bende İsviçre'yi seçiyorum ozaman dedim , kimse bişey demedi. Üstünden bayada bir süre geçti. Hatta Ayva adlı arkadaşım için zaman istediydim sizden. Beni tam oyun başlıycakken herkesten gizli ülke değiştirmiş gibi göstermesen iyi olur Duman.
Ara
(18-08-2016, 00:57)Leon : Zaten bu oyunda denge diye bir şey yok ki bozasın.Kastilya yüzünden zaten dengeler bozuldu @Duman İsviçre bana saldırırken denge bozulmuyor muydu hemde Otto ile savaşırken arkadan vurdu.''Kankacılık'' yapmayın.Ayrıca İsviçre bir kere bir hareket yaptı AI ye devredilse daha büyük bir hata olur.

Ek Olarak : HREyi bilen bir AU atasaydınız direkt olarak denge Prusyaya kaymasaydı güzel olurdu.

Mesele İsviçre'nin birine saldırması değil, İsviçre'ye oyuncu geçmesi. İsviçre'nin kime saldırdığını takip etmiyorum oyunda. Bu multiplayer etkinliklerinde kankacılık yakıştırması yapabileceğin son kişiyim.
Aslında oyun başlarken 5 kere yazdım bu arkadaş Avrupada seçmiş diye. Ben Ardalan'ın yerinde olsaydım isyan etmiştim şimdi.
Ara
(18-08-2016, 01:03)Duman :
(18-08-2016, 00:57)Leon : Zaten bu oyunda denge diye bir şey yok ki bozasın.Kastilya yüzünden zaten dengeler bozuldu @Duman İsviçre bana saldırırken denge bozulmuyor muydu hemde Otto ile savaşırken arkadan vurdu.''Kankacılık'' yapmayın.Ayrıca İsviçre bir kere bir hareket yaptı AI ye devredilse daha büyük bir hata olur.

Mesele İsviçre'nin birine saldırması değil, İsviçre'ye oyuncu geçmesi. İsviçre'nin kime saldırdığını takip etmiyorum oyunda. Bu multiplayer etkinliklerinde kankacılık yakıştırması yapabileceğin son kişiyim.

Geçici ''Kankacılık'' desem daha iyi olur.Bir human devleti kullanıp atıyorsun hep gayet doğal.
Adam bir kez geçmiş ayrıca tüm Asya da aralarında anlaşma yapmıştır Hindistandan bir devlet alsa orada da denge bozulacak.İsviçrede kalmasını istiyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.