CK2 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
z3nRr9.png

@TurkJedi
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
İnternette biraz bakındım. Onun için faction kurulamıyormuş ama favor kazanıp yasayı değiştirmesi için oylama başlatabilirmişsin.
Ara
Internal vasalların kendi arasında savaş yapması diğeri de başka ülkelere vasalların kendi başlarına savaşabilmesi. Yasalardan kapatılmış demekki o yüzden savaş açamıyorsun.
Ara
Hiç dlc yok fakat alacağım, ilk hangilerini almamı önerirsiniz ve dlcler % kaç indirime girerler?

Ülkedeki yanlış yerleşme bölgesini ile ilgili ne yapabilirim ve bu de jure olayı nedir?
Ara
https://forum.strategyturk.com/konu-gunl...rus-anketi
https://forum.strategyturk.com/konu-anket-ck2-hangi-dlc

CK2'nin ilk DLC'leri son DLC'lerinden ve EU4 DLC'lerinden farklı olarak tematik DLC'lerdir yani oyunun safi belli bir bölgesine odaklanıp safi o bölgeye geliştirmelerde bulunurlar bu açıdan örneğin Old Gods al iyi derim ama sen paganlarla oynamayı sevmeyebilirsin sonuç olarak hoşuna gitmez. Dolayısıyla eklentiler ne ekliyor diye inceleyip kendince tartman en doğrusu.

Yanlış yerleşme bölgesi dediğin nedir? Hükümdarlar tapınak vb. toprakları direkt olarak yönetemiyor eğer dediğin buysa o toprakları uygun karakterlere vermen gerek, önerim yüksek Steward'a sahip kişilere vermen yönünde.

Oyundaki her düklüğün, krallığın ve imparatorluğun önceden çizilmiş resmi sınırları vardır buna de jure sınırlar denir ve bu de jure sınırlar içerisinde 'hakkın' olan topraklar vardır. Örneğin Fransa Kralıysan Fransa de jure toprakları içerisinde olan bir toprak için savaş açabilirsin. Bunları de jure haritalardan inceleyebilirsin.
Ben şu rehberleri hatim edeyim en iyisi :D. Yanlış yerleşme bölgesi derken wrong settlement falan diyor. Khiva açmıştım ve şehir yapısı kültüre uygun değildi ondan bahsediyorum.
Ara
O olayla bir sonraki karşılaşmanda görsel atarsan tam net bir açıklama yapabiliriz, 2 seçenek var ya o yerleşim birimi tapınak vs. o sebeple senin elinde tutman mümkün değil ya da örneğin sen tribalsin o şehir feudal, sen feudalsin o şehir tribal.
Hellenist dini oyunda mevcut lakin hellenist dinine mensup bir karakter göremedim nasıl hellenist olabiliyoruz ve reform edilebiliyor mu ?
Ara
Helenist olunamıyor. Helenist karakter görmek için tahminimce Bizans İmparatorluğu ünvanına gelip history kısmından eski imparatorlara bakabilirsin onlarda vardır.
hastane kuramıyorum?
V008qV.jpg
Ara
(26-03-2017, 12:22)kurtulus : hastane kuramıyorum?

Triballarda hastane kuramıyorsun.
Ara
Vassallarımın nerdeyse hepsi noble bunları değiştirebilir miyim?
Ara
(26-03-2017, 14:31)Hammurabi : Vassallarımın nerdeyse hepsi noble bunları değiştirebilir miyim?
Kontluk verirken kontun altında ki şehir ve tapınaktan birine kontluğu verirsen değişir. Örneğin şehirli bir yöneticiye kontluk verirsen cumhuriyet oluşturmuş olursun. Ya da kilisede ki piskopoza verirsen tarihteki piskoposluk oluşur.
Ara
Anladım teşekkürler
Ara
oyunda kadı atma filan vardı o halla devam ediyorum birde hırstıyan ülkelerde kadı atama varım
Ara
Yok.
Ara
Şu olayı cidden bilen yok mu? Adam devleti bölüyor kendi devletini kuruyor hordelerdeyken. Clan olayında devletin bölünmemesini sağlamak nasıl kısacası?
Ara
Birden fazla kingdom title'ını elimde tutmam ne kadar mantıklı? Yani mesela İrlanda Krallığı ile oynuyorum sonra Wales'i fethiyorum, kingdom of wales title'ını oluşturmalı mıyım?
Ara
Bu adventurerları yenmenin başka yolları yok mu? Adamın toprağı yok, 30k asker ile geliyor yuh deve.
Ara
(28-03-2017, 22:59)Hammurabi : Birden fazla kingdom title'ını elimde tutmam ne kadar mantıklı? Yani mesela İrlanda Krallığı ile oynuyorum sonra Wales'i fethiyorum, kingdom of wales title'ını oluşturmalı mıyım?

O ünvanı oluşturmak sıkıntılı bir iş. Öncelikle ünvan yasaları gavelkind olursa kurduğun krallık çocukların arasında bölüşülecektir ki bu büyük bir sıkıntı. Onun dışında o ünvanı oluşturmanın avantajı eğer ki Wales'i tamamen feth edememişsen alamadığın yerlere claim kazanırsın ve kolayca o yerleri alabilirsin. Onun dışında İmparatorluksan ve o ünvana sahipsen o ünvandaki vassalların o krallık ünvanını senden isteyeceklerdir. Bu da ilişkinin düşmesine sebep olucaktır.

(28-03-2017, 23:03)Lothebork : Bu adventurerları yenmenin başka yolları yok mu? Adamın toprağı yok, 30k asker ile geliyor yuh deve.

Gelicek adamı gelmeden plot kurarak öldürebilirsin. Zor tabiki genelde uzak yerlerde oluyor ama en etkili çözüm.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.