EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Düşmanımın düşmanı dostumdur.
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Aç bro

@Redtay
Ara
(02-01-2016, 18:15)Ceyo_09 : @lortcush ama dediğim gibi zaten konuyu okumuş olman lazım aragon rival fransa rival ingiltere rival avusturyaya savaş ilan etcez o da olmaz zaten major powerların hepsi gitti geriye osmanlı kaldı

@Xepluper şuna bak anlarsın http://m.chapelcomic.com/15/
Ayrıca senden 7 teknoloji ilerde olması lazım zaten rusya gibi bir devletsen git danzigi işgal et ordan decisions u yapıp western olabilirsin

Sorumu yanlış anlamışsın, şu anda zaten batılılaşıyorum hızlı bitmesini etkileyen faktörler neler, onu sordum.
Ara
@Ceyo_09

Mesala Kastilya'sın Aragon Rival ve Fransada Aragona Rival atmış bu durumda Fransa ile Ally olabilirsin.

Ve ya Kastilyasın Avusturya çok güçlü bir ülke konumunda ve Ally olmak istiyorsun bu durumda Avusturyanın senin müttefiklerinden biri ile Rival olmaması gerek. Bu durumda Ally olursun ancak savaş açacağın ülkeler ile de iyi ilişkiler içerisinde olmadığına dikkat et eğer senin hedef ülkelerinle ve ya Rivallarınla iyi ilişkileri varsa (Ally de olabilir) sıkıntı çıkarır. Savaşlarına gelmez. Eğer Ally ise onların tarafında katılır.

@Xepluper

Ülken ne kadar büyükse o kadar zor batılaşırsın. 
 Hızlı batılaşmak için yapacağın en iyi şey eventlerde "Lose ... Westernization" seçeneğini seçmemek . Ve ya Development'ini azaltabilirsin ancak çok mantıklı olmayacaktır.
Ara
(02-01-2016, 17:27)Ceyo_09 : Kastilya ile oynarken aragon ve naples i pu'ya aldım fakat tarihsel olarak ispanya burgondiya yı kendine katıyor ama king dies of burguny event i hiç bana gelmiyor bunu 4 oyundur deniyorum olmuyor ve en son oyunumda en yüksek prestij bendeydi ve burgundy ile marriage ve allience vardı neden olmuyor bir bileniniz var mı yada alternatif bir yol?

Arkadaşlar şartları açıklamış ben tarih yönüne değiniyim.İspanya'nın oralarda hak iddiaları yoktu.Tarihte oraların İspanya'ya geçmesi HRE nin Habsburg kontrolünde olması ve İspanya tahtında V. Şarl'ın(Habsburg) olması idi.V. Şarl evlilik bağları sayesinde birçok tahtın varisi olmuş ve hepsini kendi şahsında birleştirmişti.Ölmeden önce HRE imparatorluğunu kardeşi Ferdinand'a İspanya tahtını ise oğluna bırakmıştı.Eğer hepsini tek birine bıraksa idi ya birleşik bir Avrupa olacaktı ya da bugünkünden daha dağınık bir Avrupa olacaktı.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
Ara
Şimdi bende "Random New World" u getiren dlc yok ama sizde var ben sizin multiye katılabiliyor muyum katılabiliyorsam ne oluyor (New World) ?
Ara
jVjO7W.jpg

Diğer ülkelere Sol Mouse Tık Ekranı saydam oldu oyunumda çıkıp tekrar girmeme rağmen düzelmiyor. Bir keresinde de Askeriye Bakış sekmem aynı olmuştu. Bu hatayla başka karşılaşan arkadaş oldu mu çözümü var mı
[+] 1 üye bypr010 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bana da olmuştu düzeldi sonra. UI'de sıkıntılar vardı patch'ten sonra.
G0kMNN.png
Ara
Bu alçak ülkelerin ispanyaya geçme işi şöyle 5. Karl Alçak ülkelerin varisiydi sonrada İspanya tahtına çıktı. Sonrada hoop imparator. İmparatorluğu kardeşine bıraktı İspanya tahtınıda oğluna Alçak ülkeleri ilk İspanya tahtına çıktığında İspanyaya ilhak etmişti o da dolasıyla oğluna kaldı.
Ara
(02-01-2016, 22:57)Semavi7 :  Alçak ülkeler

Hain krallar, şeref**z bürokratlar.. :D

(02-01-2016, 20:55)Trubac : Şimdi bende "Random New World" u getiren dlc yok ama sizde var ben sizin multiye katılabiliyor muyum katılabiliyorsam ne oluyor (New World) ?

Multi'nin hostunda hangi DLC'ler varsa o DLC'leri sen de kullanabiliyorsun. (Yalnızca o MP için)
Ara
Ya şu horde unity nasıl yükselticez ? İlla savaşa mı girmek gerek ? Yada ülkemize yeni kattığımız core yapmamış toprağı mı yakıp yıkmak gerek ?

İkiside bir çözüm değil ki ! Birisi manpower azaltıyor. Diğer ise kendime katıcağım toprakları yakıp yıkmak çözüm değil.
Ara
Horde unity toprak yağmalayarak da yükseliyor, dolayısıyla evet illa savaşa girmen gerek ama önemli olan savaştan unity olarak ne kadar verim aldığın, işgal ettiğin toprakları sonuna kadar yağmalamalısın.
(03-01-2016, 01:36)Elensar : Ya şu horde unity nasıl yükselticez ? İlla savaşa mı girmek gerek ? Yada ülkemize yeni kattığımız core yapmamış toprağı mı yakıp yıkmak gerek ?

İkiside bir çözüm değil ki ! Birisi manpower azaltıyor. Diğer ise kendime katıcağım toprakları yakıp yıkmak çözüm değil.

Boşver sen beni dinle yak gitsin (Y)
Ara
Steam'deki italyayı kurma başarımını kazanmaya çalışıyorum.Kutsal Roma İmparatorluğu'nu terketmeli miyim?
Ara
Otomatik çıkıyorsun zaten eventle.
[+] 1 üye lortcush nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bir şehrim HRE'ye eklenmiş.Dediğiniz event sonrası bu şehrimi kaybeder miyim?
Ara
Hayır.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Başkentin HRE'deyse Italya kurduğun zaman sahip olduğun tüm topraklar HRE den çıkar. Başkentin HRE de değilse bilmiyorum.
Ara
Başkentim HRE'de değil de kovmuş bunlar beni :D İyi ki HRE'ye dahil olan şehirlerimi elimden almamışlar. :)
Ara
Shadow Kingdom eventi ile ayrılmışsındır.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 24 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.