EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
HRE'ye katıldıktan sonra veya zaten oyun başından beri HRE'deysek developmentımızı 200 den veya 100 den fazlasına çıkarabiliyor muyuz. Çıkarabiliyorsak çıkardığımızda bizi HRE'den atıyorlar mı ?
Ara
Çıkabiliyorsun , atmıyorlar.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(02-01-2016, 20:58)bypr010 : jVjO7W.jpg

Diğer ülkelere Sol Mouse Tık Ekranı saydam oldu oyunumda çıkıp tekrar girmeme rağmen düzelmiyor. Bir keresinde de Askeriye Bakış sekmem aynı olmuştu. Bu hatayla başka karşılaşan arkadaş oldu mu çözümü var mı

bende halen bu hata sık sık oluyor..demek yalnız değilmişim..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bende de pluypr suçu genelde gaulün görüntü modu gfx overhaul 5.6 ya atıyorum ama oyundan kaynaklanıuormuş hem gfx overhaul 5.6 bile vazgeçmem bu moddan.

Gfx overhaul 5.6 oyuna birde böyle bakın, johan bile daha iyisini yapamadı gfx overhaul 5.6
Ara
padişahların özelliklerini değiştirmek istiyorum fakat dosyanın yerini bulamadım.
Ara
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Europa Universalis IV\history\countries

TUR - Ottoman Empire.txt
Padişahın özellikleri derken adm- dip ve yaş gibi özelliklerinden bahsediyorum. Oraya bakmıştım önceden.
Ara
Bahsettiğim dosyadan bir parça

Kod:
1444.1.1 = {
    monarch = {
        name = "Mehmet II Fatih"
        dynasty = Osmanoglu
        birth_date = 1432.3.30
        adm = 5
        dip = 5
        mil = 6
    }
}

Gözünden kaçmıştır.
Teşekkürler ben hep common bakıyordum.
Ara
Peki hocam, ExtendedTimeline modundaki rise of islam modifier custom olarak kurduğum bir devlete nasıl ekleyebiliriz ?
Ara
Custom kurduğun bir devlete oyun dosyalarından bir modifier ekleyemezsin diye biliyorum. Belki kurduktan sonra o devletin custom tagına bakarak bir şeyler yapılabilir.
Hmm anladım, ya tagına nasıl bakıyoruz.
Ara
Konsolu aç debug_mode yaz mouse'ı ülkenin üstüne getir.
Mercantilism ne anlama geliyor?
Ara
Anlamına bir şey sana pozitif getirisi var. Şimdi hatırlamıyorum. Ticaret sayfasına gelip üzerine baktığında olumlu etkisini görebilirsin. Gelen eventlerde onu seç.
Ara
Mercantilism oyundaki en önemli değerlerden biri, direkt olarak ticaretten elde ettiğin geliri belirliyor ve herhangi bir negatif etkisi yok bildiğim kadarıyla. Mercantilism değerin yüksekse ticaretten o derece iyi gelir elde edersin.
Anladım teşekkürler.
Ara
Mercantilism veren eventlerde her zaman mercantilism bulunan seçeneği işaretlemelisin.
G0kMNN.png
Ara
mercantilism şehirlerinin ticari gücünü artırıyor..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
bir vassal annexlendiğinden kaç yıl sonra başka bir vassal annexliyebiliyorduk
Ara

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.