EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Katolikleri kabul edebilmek içinde isyancıların ülkenin yarısından fazlasını katolik yapmasını beklemelisin.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-01-2016, 22:02)Redtay : Katolikleri kabul edebilmek içinde isyancıların ülkenin yarısından fazlasını katolik yapmasını beklemelisin.

aslında isteiğim buydu ama 36-37 tane bölgem var şu an 6 tanesi katolik oldu isyanlardan başımı kaldıramıyorum o yüzden mecburen decision yapacağım :D
Ara
sakoku law japonyanın katoliklikten kurtulmasının çaresi..diğer yandan puan olarak geriden ileriye gitmenin çaresi victory cardlar..onlara dikkat ederek oynarsanız puandan yana sıkıntı olmaz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-01-2016, 23:09)jax61 : sakoku law japonyanın katoliklikten kurtulmasının çaresi..diğer yandan puan olarak geriden ileriye gitmenin çaresi victory cardlar..onlara dikkat ederek oynarsanız puandan yana sıkıntı olmaz..

victory card lar nedir tam olarak ?
Ara
Multiplayerlarda skor veriyor. 1450teki 1000, 1550teki 2000, 1650'deki 3000 olmak üzere artıyor.
nasıl yapıyoruz bu kartları peki ?
Ara
Bu bahsettiğim senelerde eğer 300 developmentten büyük ise ülken yakınındaki bir ülkenin areasını kontrol etmeni istiyor. Kontrol edip elinde tutabilirsen skor kazanıyorsun.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Memlüklerle oynuyorum ve Etiyopya'nın oraları almak istiyorum sizce ilk iki idea ne ? (Nubian kültürü ülkemde kabul edilen bir kültür değil.)

Ara
Religious uygun olabilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Sana kalmış Humanist alıp orayı accepted culture yapıp tolerans gösterebilirsin ve ya Religious alıp asimilasyon ve din değiştirme yapabilirsin.

Ama ben Etiyopya dışında fazla farklı dinden düşman olmadığından Humanist Idea'yi tercih ederdim.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Memlük ile oynarken ilk idea hümanizm yada religions almak mı :/
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
Ara
(23-01-2016, 18:39)forgiven : Memlük ile oynarken ilk idea hümanizm yada religions almak mı :/

Şahsen önermem.
Ara
Protestan olmak için en doğru zaman ne zamandır? İlk Protestan olanlardan olursak tüm dünya direkt düşman kesiliyor. Yalnız kalıyoruz. Sonradan olursak Center of Reformation alamıyoruz.
Ara
(23-01-2016, 19:57)Xendblue : Protestan olmak için en doğru zaman ne zamandır? İlk Protestan olanlardan olursak tüm dünya direkt düşman kesiliyor. Yalnız kalıyoruz. Sonradan olursak Center of Reformation alamıyoruz.

Çıktığında ol. Çevirdikten sonra müttefik olmak istemeyebilirler, ama öncesinde olursan devam ettirebilirsin.
Ara
Etiyopya ve bölgesine daha iyi genişlemek için dedim, başka önerilerin varsa belirtebilirsin. @forgiven

Protestan özellikle büyük bir ülkeyle oynanıyorsa ilk çıktığında olup defender of the faith'liği kaparak fazladan misyoner ve reformation center elde etmek avantaj sağlayabilir. @Xendblue
Z7jJOZ.jpg

Hindistan'ı Roh'u almadan kurabilir miyim. Ne zamandır oynamıyorum unutmuşum.Afganistan Osmanlı, Bengal ve Sind'le müttefik.Osmanlı İran'la müttefik yani yardıma gelebiliyor.Sind'le müttefikim.Ona dalıp Afganasitan'dan Roh'u alabilirim ama truce'da İran'la müttefik olursa hiç şansım kalmaz.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
Ara
Kuramazsın
Ara
Hre dışından bi ülkeyi Hre ye alma şartları nelerdir. Custom N. bi ülke ile Hre içinde başladım. 1445 te Fransa Austriayayı PUladı. Au. Hre ışında kaldı. Şu anki halimle Fransaya dalamam. Fransayla Allyim zaten. Onu Hreye alabilirmiyim. alabiliyorsam nasıl.

65pD8E.jpg
Ara
Fransa'yı HRE'ye alamazsın. Fransa ile oynarken imparator seçilip topraklarını HRE'ye ekleyerek HRE'ye dahil olabilirsin ama oyun içerisinde dışarıda olan bir devleti HRE'ye davet etme gibi bir fonksiyon bulunmuyor.
Avusturya'nın Fransa PU'sundan çıkması gerekiyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 24 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.