EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Tamam teşekkürler. Ama her 100 MIL Puanına 3 Cumhuriyetçi gelenek veriyor. 10 gelenek verse idi iyiydi...
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Defterdar :Tamam teşekkürler. Ama her 100 MIL Puanına 3 Cumhuriyetçi gelenek veriyor. 10 gelenek verse idi iyiydi...

* Cumhuriyet geleneğini yönetim reformlarından elde edebilirsin.
* Bazı dinlerden elde edebilirsin. ( Kıptilik, Protestan vb. )
* Porselen ürününden bonus alabilirsen bu katkıyı oda veriyor.
* Bazı politikalardan ( Admin - Aristo ve Ekonomik - Pluto )
* Parlamento kurarsan yıllık cumhuriyet geleneği artışı alabilirsin.
* Pluto - Diplo politikası ile aynı kişinin başta kalmasını için verdiğin cumhuriyet geleneğini %10 düşürüyor. Aynı etki yönetim reformlarının son reformunda var oda %10 düşürüyor. Kısaca 10 puan veriyorsan aynı kişiyi seçmek için bunları alarak 9 puan vereceksin.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
[+] 1 üye Türk Şad nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sağol usta.
Ara
(13-05-2020, 16:41)HulkSpider03 : HRE kurmak istiyorum kimle nasıl bir taktik izlemeliyim?

Fikir verebilecek var mı?
Ara
1-Vestefalya kurduktan sonra Almanya kurmak mümkün mü?
2-Multiplayer'da Lübeck ile oynarkene Cumhuriyetçi geleneğim 1 olmasında rağmen monarşi olmadım,neden?
Ara
1- Vestfalya kurduktan sonra Almanya kurulabilir.
2- Gelenek belli bir miktarın altına düşünce ülke diktatörlük olur. Ülke diktatörlükken 20 geleneğin altında diktatör ölürse ülke monarşiye döner.
WhaW8Am.gif
Ara
Hmm...Tamam teşekkürler.
Ara
bu neki gerci aldım ama
bU7nfw.jpg

cevap yokmu
Ara
verify ettikten sonra back yapip girebiliyor olman lazim
omnia fui et nihil expedit
Ara
Ülkelere özel olan başarımların listesini bulabileceğim bir site var mı? Türkçe ingilizce farketmez.Osmanlıya özel parise paşa ata gibi ya da rum kur gibi.
Ara
(15-05-2020, 02:13)Tigerclaw : Ülkelere özel olan başarımların listesini bulabileceğim bir site var mı? Türkçe ingilizce farketmez.Osmanlıya özel parise paşa ata gibi ya da rum kur gibi.

Ülkelerin wiki sayfalarında o ülkelere özel başarımları bulabilirsin.
hby6qc.gif
Ara
(15-05-2020, 02:19)Ayro :
(15-05-2020, 02:13)Tigerclaw : Ülkelere özel olan başarımların listesini bulabileceğim bir site var mı? Türkçe ingilizce farketmez.Osmanlıya özel parise paşa ata gibi ya da rum kur gibi.

Ülkelerin wiki sayfalarında o ülkelere özel başarımları bulabilirsin.
Onu biliyorum .Böyle bir site yok galiba.Rehber vardı da tek tek bakmak yorucu.
Ara
@Tigerclaw
Adam bu siteden bahsediyor:
https://eu4.paradoxwikis.com/Europa_Universalis_4_Wiki
Ara
https://eu4.paradoxwikis.com/Achievements Tüm liste burada mevcut
Millet, Kan Demektir.
Ara
Bu rehberin sayfasında istediğin ülkeyi ctrl+f ile aratarak bulabilirsin
Ara
Eu4'e 1.30 yaması gelmiyor. Steamden aldığım eu4'e en son gelen yama 1.29.5 yaması oluyor. 2 defa silip yeniden kurmama rağmen 1.30 yama güncellemesini alamıyorum. Geçen hafta deneme amaçlı Art of War dlc'sini korsan olarak kurup biraz denedikten sonra silmiştim. Acaba bu yüzden mi yeni yama güncellemesini alamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ara
taylan :Eu4'e 1.30 yaması gelmiyor. Steamden aldığım eu4'e en son gelen yama 1.29.5 yaması oluyor. 2 defa silip yeniden kurmama rağmen 1.30 yama güncellemesini alamıyorum. Geçen hafta deneme amaçlı Art of War dlc'sini korsan olarak kurup biraz denedikten sonra silmiştim. Acaba bu yüzden mi yeni yama güncellemesini alamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şaka yapıyorsun herhalde. 1.30 yayımlandı mı ki oyunun güncellenmesini bekliyorsun. 1.30 a yaklaşık 1 ay var.
Millet, Kan Demektir.
Ara
(15-05-2020, 17:07)Türk Şad :
taylan :Eu4'e 1.30 yaması gelmiyor. Steamden aldığım eu4'e en son gelen yama 1.29.5 yaması oluyor. 2 defa silip yeniden kurmama rağmen 1.30 yama güncellemesini alamıyorum. Geçen hafta deneme amaçlı Art of War dlc'sini korsan olarak kurup biraz denedikten sonra silmiştim. Acaba bu yüzden mi yeni yama güncellemesini alamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şaka yapıyorsun herhalde. 1.30 yayımlandı mı ki oyunun güncellenmesini bekliyorsun. 1.30 a yaklaşık 1 ay var.
youtube'de birçok videoda fransayı bölünmüş halde görünce geldi sandım pardon. yardım için teşekküler
Ara
The Shadow Kingdom'un etkilerinden nasıl kurtuluyoruz? Hre de kaldım floransa ile.
Ara
1490 yılında gelen event ile HRE'den ayrılabilir veya HRE'de kalabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 31 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.