EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(09-06-2020, 16:53)Ferguner :
(09-06-2020, 16:20)kralılgaz : Ben rodosla başladım deniiz idealarını açtığım halde yapamaıyoum
Zannedersem teknoloji ilerledikçe açılıyordu.

Traditionlarda var raid coast. Yani oyun başından itibaren yapılabiliyor. Kendi dininden olanlara yapamıyorsun ama. Ayrıca 3 tile limiti var.
Sic Parvis Magna
Ara
Aynen @Türk Şad Ne yapilabilir bunun için
omnia fui et nihil expedit
Ara
Mabella :Aynen @Türk Şad Ne yapilabilir bunun için

Çözüm bulamadık ne yazık ki. Rahatsız edici bir görüntü oluşuyor.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
Development binası dikmek istedigimde solda bazı provincelerde sayı yok neden?
€20
Ara
Çünkü orada üretilen ürünü estatelere peşkeş çekmişsin. 10 yıl boyunca alacağın parayı peşin aldığın için 10 yıl boyunca üretim olmayacak.
Sic Parvis Magna
Ara
Eu4'ü eski versiyonuna nasıl alacağım?
Ara
(09-06-2020, 21:42)Joe Andy : Eu4'ü eski versiyonuna nasıl alacağım?

Özellikler > Betalar > "Sürüm Numarası"
IbnE9P2.gif
Ara
(09-06-2020, 21:42)Joe Andy : Eu4'ü eski versiyonuna nasıl alacağım?

betaselection.gif
Sic Parvis Magna
[+] 3 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bazı ülkeler nedense HRE'ye bir şekilde giriyorlar ama başkentlerini eklemiyorlar bu da bayağı bir IA kaybetmeme yol açıyor. Buna ne sebep açıyor bilen var mı?

unknown.png
Ara
O bende de oldu. Başkenti eklemeden nasıl diğer toprakları ekliyorlar bi fikrim yok. Onun dışında Hırvatistan, Bosna, Hersek, Sırbistan, Papalık gibi devletler ilk fırsatta HRE'ye girdiler. Ayrıca Bohemya ve Macaristan'dan sonra Milan'a da pu cbsi aldım eventle.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Vasalların toprakları otomatik ekleniyor 1.30 da

Hre den birine vasal ya da pu düşmüşlerdir
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Bugün garip bir şey oldu, toprak verme şartı ile müttefik çağırdım savaş sonunda çok fazla toprak aldığım ve müttefiğime hiç toprak vermediğim halde trustı düşmedi.
Ara
Bende öyle yapmıştım (ama yanlışlıkla) sonrasında başka bir müttefiğimi toprak verme şartı ile çağırdığımda -1000 negatif verdi nedeni ise belli olacaktır ki "öncesinde söz verilen toprak verilmedi" idi.
Belki de bu çelimsiz çocuk gelecekte bir imparator olacak, ona iyi bakın.
Ara
Yok olmadı aynı olayı 2 farklı müttefike yaptım yine trust düşmedi, bug sanırım.
Ara
Eu4 ü 3 kişi multi oynayacağız. İndirime düştüğü için 16 lık paket alındıktan sonra

Hangi dlc alınmalı. Sizce en önemlileri hangisi ?
Ara
16 TL'lik paket yerine direkt empire founder veya empire bundle paketleri alınabilir. Empire founder en gerekli DLC'leri içerirken empire bundle oyuna özellik ekleyen tüm dlcleri içeriyor.
WhaW8Am.gif
Ara
(10-06-2020, 20:50)PCOyun : 16 TL'lik paket yerine direkt empire founder veya empire bundle paketleri alınabilir. Empire founder en gerekli DLC'leri içerirken empire bundle oyuna özellik ekleyen tüm dlcleri içeriyor.

Başkalarının multisine katılsak nasıl olur ? 200 lira harcamadan pek bir oyuna benzemeyecek anlaşılan.

Eu4 multisi çok oluyor mu ? istediğimiz kimsenin multisine katılsak ve o oyundan sonradan çıksa dlc özelliklerini kaybediyor muyuz ?
Ara
Oyunu kuran DLC'lere sahip olduğu sürece DLC özellikleri aktif olur. Oyunu kuran kişi çıktıktan sonra tekrar kurmanız gerekecektir bu yüzden oyunu tekrar kurduğunuzda kuran kişide DLC'ler yoksa özellikler gider.
WhaW8Am.gif
Ara
eu4 estates statutory rights, yüzde 25 otonomi veren bu yeni estate etkisinden nasıl kurtulurum acil
Ara
Resim vs. atarsan daha iyi yardımcı oluruz.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.