EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Eu4 oyun dosyalarında başarım için isveçin bağımsız olması gerektiği ile ilgili bir bilgi yok. Muhtemelen diğer kişilerin başarımı elde edememe sebepleri protestan liginin başındaki kişinin Enforce religious unity yapmadan savaşı bitirmesidir.
Kod:
achievement_lion_of_the_north = {
    id = 95

possible = {
        NOT = { num_of_custom_nations = 1 }
        normal_or_historical_nations = yes
        normal_province_values = yes
        ironman = yes
        start_date = 1444.11.11
        tag = SWE
    }

visible = {
        has_dlc = "Art of War"
    }

happened = {
        religion = protestant
        custom_trigger_tooltip = {
            tooltip = achievement_lion_of_the_north_tooltip
            has_country_flag = won_religious_league_war
        }
    }
}

HRE'de protestan tarafının liderlik meseleside ilk protestan olmuş elektör devlet Protestan liginin lideri olur. Tam emin olmamak ile birlikte protestan liginin başındaki kişi daha sonra en güçlü barış halindeki protestan devlet yeni lider olacak şekilde değişiyor. Yani lig savaşının yaklaştığı yıllarda oturup ülke ile uğraşırsan olabileceğini düşünüyorum.
Ara
@tahr1bat bildiğim kadarıyla askeri olarak en güçlü ülke ligin lideri oluyor hatta liderin ve üylerin üstüne imleci götürürsen askeri skorları yazıyıor
Ara
Yeni rev mekaniği neye göre nerede çıkıyor? Eskisinden farkı ne?
Ara
enstitü gibin birşey oldu rev. bşir merkezde doguyor. oradan yayılıyor. çıktığı ülke eger çıkan rev disasterini temizlerse merkez kayboluyor.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Devrimler çağı başladıktan sonra 20 gelişmişlik ve üzeri olan topraklarınızda gelişmişlik seviyesine göre artacak şekilde her yıl çıkma ihtimaline sahip. İlk merkez çıktıktan sonra etrafına hızlıca yayılmaya başlıyor. Ülkenin belli bir miktarına yayıldıktan sonra devrim disasteri aktif oluyor.

Disaster aşağı yukarı aynı çalışma mantığına sahip ufak farklılıklar bulunmakta. Disaster gerçekleştiğinde iki seçenek sunuluyor. Ya monarşi destekçilerini seçip devrimcilere karşı savaşabiliyorsunuz. Böylelikle devrimi engelleyebilirsiniz ya da devrimcileri seçip direkt devrimci olabilir ve monarşi destekçilerine karşı savaşabilirsiniz. Disaster eskiden sahip olduğu özellikleri de korumakta. Seçmediğiniz taraf kazanırsa büyük kayıplar da yaşayabiliyorsunuz.

Bir diğer yöntem de ülkenin büyük bir kısmına yayıldıktan sonra direkt devrimciliği kabul etmek. Bunu kendim denemedim fakat böyle bir seçenek de mümkün.
WhaW8Am.gif
Ara
bir tane başarım var mulhouse ile hre imparatoru ol diye ama mulhouse rebuplic baanaa kimse oy vermiyor yönetim sistemini değiştirmenin kısa yolu var mı ya daa nasıl yapabilirim?
Ara
Cumhuriyet geleneğini 20'nin altına düşürürsen, diktatörlük eventleri geliyor olması lazım. Diktatör olmasını kabul ettigin zaman, diktatör öldügünde krallığa dönüşebiliyorsun. HRE'de cumhuriyetçi ülkelere oy verilmez. Monarşi olman gerekiyor
omnia fui et nihil expedit
Ara
(25-06-2020, 16:25)candrall : bir tane başarım var mulhouse ile hre imparatoru ol diye ama mulhouse rebuplic baanaa kimse oy vermiyor yönetim sistemini değiştirmenin kısa yolu var mı ya daa nasıl yapabilirim?
Hre liderini pu düşür ya da vasalla
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(26-06-2020, 15:10)korkusalan :
(25-06-2020, 16:25)candrall : bir tane başarım var mulhouse ile hre imparatoru ol diye ama mulhouse rebuplic baanaa kimse oy vermiyor yönetim sistemini değiştirmenin kısa yolu var mı ya daa nasıl yapabilirim?
Hre liderini pu düşür ya da vasalla

Öyle bir şey yok.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Bunca zamandır orijinal oynamıyordum ama indirimi görünce aldım. DLC aboneliğini de kullanayım dedimse abone olunacak buton yok yav. Gambell'ın konuyla ilgili videosunu izledim. Adamda ekranın sol altında aboneliği aktif etme zımbırtıları var ama benim oyunda yok. Başqa çareler gördüm ama uslu bir çocuk olmak istiyorum. Efendice oynamak istiyorum.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
Ara
Belli bir süre sonra açılacaktır. Direkt erişime açık olmuyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Bende bulamadım dlc aboneliğini?
Ara
Herkese erişimi açık değil. Normalde bir süre oynadıktan sonra ana menüde sol alt kısımda bilgilendirme kutucuğu çıkıyor. Beklemekten başka bir şey yapabileceğinizi sanmıyorum
Belki daha yapmadıysanız paradox hesabınızla giriş yapabilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Paradox'tan da girmiştim. Yavan oyuna 5 dk dahi tahammül edemirem.
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Ara
Ben ilk yüklediğimde hiç bir DLC almadan çıkmıştı. Bence DLC kaldırıp öyle deneyin belki eklentisiz teklif geliyordur.
Ara
(27-06-2020, 12:13)Ferguner : Ben ilk yüklediğimde hiç bir DLC almadan çıkmıştı. Bence DLC kaldırıp öyle deneyin belki eklentisiz teklif geliyordur.

Hiçbir DLC'yi almadım daha. Sadece beleşe verilen müzik ve kozmetik eklentiler aktif. Bir ara pasifleştirip bakarım.
Ara
Yeni Dlc yi satın aldım, Emperor'ı.
Oyuna girdim, Ottoman'la başlayacaktım.
Crash yedim. Moralim bozuldu. 32 TL vermişken durduk yere crashlenmesine.
Başka bu sorunu yaşayan var mı?
Ara
Mod falan var mıydı? Dosyaları doğrulamayı denedin mi? Belgelerimden EUIV'ü silmeyi de deneyebilirsin.
Sic Parvis Magna
Ara
Vassalımın görev ağacına geçince yalnızca generic missions görünüyor, ülkeye has görevler görünmüyor, bu bir hata mıdır yoksa normali bu şekilde mi?
Ara
(28-06-2020, 17:30)Salomon : Vassalımın görev ağacına geçince yalnızca generic missions görünüyor, ülkeye has görevler görünmüyor, bu bir hata mıdır yoksa normali bu şekilde mi?

Vassal'ın hangi ülke?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 31 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.