EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Din savaşını kazanıp ülkelerden dinlerini değiştirmesini isteyebilirsin. Kabul etmezlerse din değiştirmen için Cb geliyor.
Ara
O şekilde ülkelerden mezheplerini değiştirmesini talep edersen İmparatorluk genelinde o mezhebe sahip diğer tüm ülkeyle aranı ciddi şekilde bozarsın. Aranı bozduğun ülkeler senin mezhep değiştirme talebini kabul etmeyeceği gibi reformlarına da Hayır diyecektir.

Daha kullanışlı yöntem bu ülkelere başka sebeplerden savaş açıp savaş sonunda change religion seçeneğini seçmek.
Protestanlık çıkmadan reformu geçir yoksa çok uğraştırır.
Ara
yıl 1540 4 reform yaptım. eğer 5. yi yaparsam din savaşları çıkmaz mı. bu da catholic empire özelliğinden faydalanamam demek olur.
Ara
Eğer hereditary yapan reformu geçirirsen din savaşları çıkmaz.
Catholic Empire özelliğinden faydalanırsın.
1540'sa çabuk olman gerek yalnız. Şansına göre 1580'e kadar falan bile gittiğini gördüm amaa 1550-1560 sonrası çok nadir.
Ara
Osmanlıyla 1542 yılı itibariyle Viyana'yı almış bulunmaktayım.İlk defa bir oyunda bu kadar ilerledim.Batılılaşmalımıyım? bunun için şartlar varmı?
Ara
Seperatism etkisi geçtikten sonra tek tıkla batılılaşabileceksin.
G0kMNN.png
Ara
(28-02-2016, 13:22)GaulTurk : Seperatism etkisi geçtikten sonra tek tıkla batılılaşabileceksin.

Viyanada ki seperatism mi?
Ara
Evet.
G0kMNN.png
Ara
(28-02-2016, 13:25)GaulTurk : Evet.

Kaç yıla bitiyor? 10 yıl diye biliyordum 10 yılı geçti hala var
Ara
30

.
.
.
.
Ara
Fakat Humanizmdeki yanlış hatırlamıyorsami idea ile azalıyor tabi açtıysan.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
bildiğiniz map modu var mı ironman uyumlu?
Ara
@GaulTurk'un modu var.

http://forum.strategyturk.com/konu-mod-gfx-overhaul
(28-02-2016, 14:15)menars : Fakat Humanizmdeki yanlış hatırlamıyorsami idea ile azalıyor tabi açtıysan.

Quantity humanizm ve ticaret açtım.
Ara
10 yıl azaltıyor separatizmi bir 10 yıl daha bekle sonra batılaş.İleride Offensive açarsan o ikili idea ile bir 5 yıl daha azaltabilirsin tabi isyanlardan şikayetçiysen.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(28-02-2016, 16:35)menars : 10 yıl azaltıyor separatizmi bir 10 yıl daha bekle sonra batılaş.İleride Offensive açarsan o ikili idea ile bir 5 yıl daha azaltabilirsin tabi isyanlardan şikayetçiysen.

Batılılaştım an itibariyle.Şu ana kadar kayda değer bir isyan çıkmadı ülkede.
Ara
(28-02-2016, 15:01)Total Warcı : bildiğiniz map modu var mı ironman uyumlu?

(28-02-2016, 15:06)Duman : @GaulTurk'un modu var.

http://forum.strategyturk.com/konu-mod-gfx-overhaul
o mod 1.14 ile uyumlu 1.15 için çıkarılmadı daha gaulturk 1.16 için çıkaracağını söylemişti sanki.
Ara
<!-- Teknik Sorun --!>
Bilgisayarımı w7'den w10'a yükselttikten sonra oyun hızı 5'de olmasına rağmen çok yavaş geçiyor zaman ve hiç bir mod açık değil. Bunu nasıl düzeltebilirim ?
euorpa_universalis_iv_signature_by_forev...9dpsup.jpg
[+] 1 üye forever_ducale nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.