EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(29-08-2021, 19:53)baywatch06 :
(29-08-2021, 19:51)Averroes : Ming'in mandate etkisini düşürmek için ne yapabilirim?
nomadic frontier diasesteri tetiklenip %75 in üstünde çıkart
Peki başka var mı? Örneğin Osmanlı ile oynarken ne yapabilirim mesela?
Ara
Osmanla daha çabuk parçalanması için önce sınır olup disaasteri tetikleyip mingle ilk savaşı yapıp vasallar çıkartıp vassal feed yapacaksın birde quantity almayı unutma
Ara
En fazla mandate kaybını devastation'dan alıyor. Yani carpet siege ile çok fazla toprağı ve mandate için gereken şehirlerin bazılarını bir süreliğine işgal altında tutabilirsen gerisi kolaylaşır.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-08-2021, 20:11)Voidian : En fazla mandate kaybını devastation'dan alıyor. Yani carpet siege ile çok fazla toprağı ve mandate için gereken şehirlerin bazılarını bir süreliğine işgal altında tutabilirsen gerisi kolaylaşır.
Orası öyle ama ateşkes yapınca devastation düşüyor tekrar mandate etkisi yükseliyor.
Ara
Uzun süre işgal altında tutarsanız devastation biriken bir modifier olduğu için kolay kolay sıfırlanmaz. Ayrıca barış yaparken Beijing, Canton veya Nanjing toraklarını almak toprak başına 0.05 mandate kaybına sebep olur.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı serim için hangi ideayı seçmeliyim kararsız kaldımda
Ara
(03-09-2021, 15:36)baywatch06 : Osmanlı serim için hangi ideayı seçmeliyim  kararsız kaldımda
religion olabilir hümanist ve religion yeni aldığın topraklar için baya işe yarar asimile eder tabi avrupa odaklı oynayacaksan dahada işe yarar ama gerek yok ben sürekli savaşırım diyorsan quality ve naval idea alabilirsin

beyler oyuna ilk başladığımda hileli oynuyordum oyunu öğrenmek için o aralar bölgelerin üzerinde sayılar olan bir harita vardı adını hatırlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Ara
Koloni idealarını alabilirsin. Koloniler yeterli ilgi alırsa kolay güçleniyor
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Arkadaşlar eu4 mutliplayerde nasıl hızlı koloni atabilirim şuan iki tane kolonistim var varmı bu koloni işinin bir püf noktası yada hilesi falan varsa bildiğiniz yöntemler söylerseniz güzel olur.
Ara
(03-09-2021, 16:47)Justinian : Arkadaşlar eu4 mutliplayerde nasıl hızlı koloni atabilirim şuan iki tane kolonistim var varmı bu koloni işinin bir püf noktası yada hilesi falan varsa bildiğiniz yöntemler söylerseniz güzel olur.
Koloni ideaları olarak bilinen exploration ve expansion. Ayrıca custom nationda builderden +2 kolonist alınabiliyor toplam 5 oluyor. Ayrıca bazı devletlerde kolonist veren fikirlere sahip olabiliyor.
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2021, 16:39)korkusalan : Koloni idealarını alabilirsin. Koloniler yeterli ilgi alırsa kolay güçleniyor
Amerika keşifleri için değilmi?
Ara
Ayrıca yeterince askerin varsa yerlilere karşı zor kullanabilirsin ve koloni oluştuğunda 1000 kişiyi beklemeden terk edip kolonisti sonraki toprağa gönderebilirsin

(03-09-2021, 17:05)Takeda Akane :
(03-09-2021, 16:39)korkusalan : Koloni idealarını alabilirsin. Koloniler yeterli ilgi alırsa kolay güçleniyor
Amerika keşifleri için değilmi?
Exploration ve Expansion kolonist ve koloni range'i sağlıyor her türlü lazım olabiliyor
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(03-09-2021, 16:36)Justinian :
(03-09-2021, 15:36)baywatch06 : Osmanlı serim için hangi ideayı seçmeliyim  kararsız kaldımda
religion olabilir hümanist ve religion yeni aldığın topraklar için baya işe yarar asimile eder tabi avrupa odaklı oynayacaksan dahada işe yarar ama gerek yok ben sürekli savaşırım diyorsan quality ve naval idea alabilirsin
 -15 tech  kazanmak için admin alacam yada isyan risklerini  düşürmek ve daha hızlı harmony kasabilmek için hümanist alacam
Ara
EU4'e başlamayı düşünüyorum da fırsat olmadı hiç. En son EU3'de kaldım.
Ara
eu 3 te güzel
Ara
Modern modu vardı günümüzde geçen onuda oynamıştım.
Ara
Beyler benim oyun eski sürüm ama güncel gösteriyor great projects fala yok bende mesela ama oyun son sürüm gözüküyor güncellenmiyor yani nasıl çözebilirim
Ara
Güncel sürümdeyse Great Projectlerin olması lazım. Oyuna kütüphanende sağ tıklayıp özelliklere gitmen, oradan da betalardan hiçbirini seçmen gerekiyor. Ayrıca Leviathan DLC'sine sahip olmanız gerekiyor.
WhaW8Am.gif
Ara
https://www.youtube.com/watch?v=jFPlTnI4...=ZlewikkTV

Bu video da gördüğünüz olay nasıl mümkün olabiliyor 72 tane trader'ı oluyor. Bu kadar trader nasıl geliyor ve ticaret geliri nasıl bu kadar artabiliyor?
Ara
Bu sayfa yardımcı olacaktır:

https://eu4.paradoxwikis.com/Trade
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.