EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
tüm islam devletleri halifeligi kuruyor the caliphate diye ama andulusun görevleri halifelik görevleri
Ara
1.30 bizans iyi bir stratejisi olan varmi?
Ara
Macar ve polonya müttefik olup osman adalabilirsin bide borç alıp para galley basmalıosın
Ara
(20-09-2021, 16:48)baywatch06 : Macar ve polonya müttefik olup osman adalabilirsin bide borç alıp  para  galley basmalıosın
hocam iyide polonya memlukler avusturya gibi buyuk devletler ne yaptiysam muttefik olmuyorlar ki 2-3 tane minor devletten baska?
Ara
ilişki geliştirieceksin
Ara
(21-09-2021, 09:13)baywatch06 : ilişki geliştirieceksin
Knk tskrler ama bir ulkeyle muttefik olmak icin iliski gelistirmek gerektigni bilmeyen yoktur herhalde.
[+] 1 üye Tahyr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
dün özbekle oynarken bir ülkeyi full annex yapmak için yüzde kaç savaş skoru gerekiyor onu görebiliyordum. bugün nası yaptığımı unuttum xd bilen varsa yazabilir mi
Ara
Bir toprağa tıklayıp alttaki war score gereksinimin üstüne farenizi getirirseniz tüm ülkeyi ilhak etmek için gereken miktar gözükecektir.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
ıron man oyunlarda save işi nasıl oluyor gene kendimiz mi save alıyoruz yoksa sadece auto save mi var
Ara
(24-09-2021, 17:01)baywatch06 : ıron man oyunlarda save işi nasıl oluyor gene kendimiz mi save alıyoruz yoksa sadece auto save mi var
kendisi save alıyor

oyunda hem teknolojide geri kalmamanız gerekiyor hemde savaştığınız yerler için adm basmak gerekiyor ama bakıyorum ben hep development olarak gerideyim mesela cogu kisi deli gibi dev basıyor üstelik savasınıda yapıyor teknolojidede ilerliyor idealarıda açıyor bunların hepsinde ilerleyip nasıl dev basabiliyorsunuz ben bir türlü işin içinden çıkamadım hep dev olarak geride kalıyorum basarsamda teknolojide falan geride kalıyorum benim bilmediğim bir yöntem falanmı var ?
[+] 1 üye Justinian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Justinian 2 önemli nokta var, oyunun erken dönemi için konuşuyorum 1. Asla diplomatların boş kalmamalı gerektiğinde claim atmalı gerektiğinde production interface kısmında koalisyona girmesi muhtemel ülkelerle ilişkini otomatik olarak geliştiren, outraged countries butonuna çökmelisin bu durum savaşlarda koalisyonun hızını kesmesini geciktermek için kullanacağın bir yöntem 2. Nokta ise düşük özellikli bir heiri asla tutma gerekirse öldür yüksek özellikli ruleri de asla general yapma dev basacağın artık puanları sağlayan şey iyi bir iiliderdir.
[+] 2 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Demir adam 1821den sonra devam etme modu varmi
Ara
1821'den sonra devam etme durumunda ironman bozulur. Yani hayır, yolu yok. Modlar ise ironman bozacağından pek bir anlam taşımıyor.
WhaW8Am.gif
Ara
(26-09-2021, 18:33)PCOyun : 1821'den sonra devam etme durumunda ironman bozulur. Yani hayır, yolu yok. Modlar ise ironman bozacağından pek bir anlam taşımıyor.
tşkler
Ara
kotteyle oynarken 2. idea olarak offensive mi almaliyim defensive m8 ilk ideam expension offensive alırsam poliçesi çok işime yarayacak ama defensive alirsamda moral baya bie artacak
Ara
+55 skorda istediğim anlaşmayı kabul etmezse düşman ülkenin eksi stabilite yemesi gerek miyor mu ?
Ara
Aldığın skorun yarısı ws kadar barış atman gerekiyor stabhit yemesi için.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
4. Koalisyon savaşı 7. Yılına girdi koalisyonu öncüsünün 20 savaş yorgunluğu var güvercin kaçıncı Yılda çıkıyordu ?
Ara
10. yılda
Ara
kolonicilik enstitüsünde çıkması için illa yeni dünyada mı koloni atmak gerekli yoksa her hangi bir yere koloniler atmakta işe yarara mı
Ara

Konuyu Okuyanlar: Cinans, 41 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.