EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Evet.
Ara
EU4 TE GÜNÜMÜZ CUMHURİYETİ İLE OYNAMAK İSTİYORUM AMA HANGİ CUMHURİYET BİÇİMİNİ SEÇMEM GEREK BİLMİYORUM LÜTFEN BİLEN BİRİ YAZABİLİRMİ
Ara
(07-03-2022, 21:16)RETAKUM : EU4 TE GÜNÜMÜZ CUMHURİYETİ İLE OYNAMAK İSTİYORUM AMA HANGİ CUMHURİYET BİÇİMİNİ SEÇMEM GEREK BİLMİYORUM LÜTFEN BİLEN BİRİ YAZABİLİRMİ
Extended timeline modunu yükle günümüzde oyna...
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
(07-03-2022, 19:14)Voidian : Evet.

Ya very hardda oynuyorum çok asker basıyolar quality de alcam fena hırslandım
Ara
CK3deki gibi karakter özellikleri vs var mı ? :)
Ara
Çok basit bonuslar veren hükümdar özellikleri var, fakat CK3 kadar etkili, çeşitli ya da yönlendirilebilir değil.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-03-2022, 16:44)korkusalan :
(07-03-2022, 21:16)RETAKUM : EU4 TE GÜNÜMÜZ CUMHURİYETİ İLE OYNAMAK İSTİYORUM AMA HANGİ CUMHURİYET BİÇİMİNİ SEÇMEM GEREK BİLMİYORUM LÜTFEN BİLEN BİRİ YAZABİLİRMİ
bend o mod var ama kendi devletimi kurarak oynamak istiyorum el dorado dlc si var ozaman hangi cumhuriyet biçimini seçmem gerek bir kaç tane var hangisi günümüz.
Ara
İstediğim toprak fethetmek değil, çok zengin olup refahı arttırmak istiyorum. Az topraklı olayım ama çok param olsun. Ben seçenekleri ya Portekiz ya da Hollanda olmak üzere ikiye düşürdüm ama başka ülkeleri de önerebilirsiniz tabi ki. Zorluk very hard olacak.
Ara
Koloni ile ilgilenecek, Ticaret için iyi bir konumda olan ya da gelişmişliği rahatlıkla yükseltebileceğin topraklara sahip tüm ülkeler ile yapılabilir. Alman minörleri, İngiltere ya da İtalya ülkelerinden birini de tercih edebilirsiniz.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(09-03-2022, 23:59)RETAKUM :
(08-03-2022, 16:44)korkusalan :
bend o mod var ama kendi devletimi kurarak oynamak istiyorum el dorado dlc si var ozaman hangi cumhuriyet biçimini seçmem gerek bir kaç tane var hangisi günümüz.
Normal oyunda günümüz cumhuriyeti yok diye biliyorum... Ss at cumhuriyetleri bir bakayım
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
PU'larımın liberty desire'ını nasıl düşürebilirim? Improve relation yapıyorum ama katkısı olmuyor. Biri %90 diğeri %100. Bayağı da büyük ülkeler.
Ara
Topraklara gelişmişlik basabilirsin, etkileşimlerden maddi destek vererek doğrudan özgürlük isteğini düşürebilirsin. Gelişmişlik basmak en hızlı ve en etkili yöntem olacaktır.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-03-2022, 13:35)Kapıkulu : İstediğim toprak fethetmek değil, çok zengin olup refahı arttırmak istiyorum. Az topraklı olayım ama çok param olsun. Ben seçenekleri ya Portekiz ya da Hollanda olmak üzere ikiye düşürdüm ama başka ülkeleri de önerebilirsiniz tabi ki. Zorluk very hard olacak.
Kore ile oynuyorum. Koreyi tavsiye ederim.
Ara
@baywatch06 sınırımdaki bazi ülkelere tributary cb veriyor bazılarına vermiyor bir fikrin var mı ?
Ara
(11-03-2022, 10:31)Legnica : @baywatch06 sınırımdaki bazi ülkelere tributary cb veriyor bazılarına vermiyor bir fikrin var mı ?
maalesef bilmiyorum belki 1.33 ile bi kac şey değiştirmiş olabilirler
Ara
-AE sebebiyle yedigim koalisyon ne zaman ve nasil dagilir?
-Baskentim baska bir dinden ve degistiremiyorum, otonomi veya seperatizm de yok, nasil dinini degistiririm, convert bonuslu advisor da aldim, eventlerde de convert artiran secenegi seciyorum olmuyor.
-Bir ildeki seperatizmi nasil dusurebilirim, kultur convert etmemi engelliyor.
-PU oldugum ulkeyi nasil komple ilhak edebilirim?
Ara
-Bir sürüm önceye kadar koalisyondaki ülkelere garantörlük yapıp truce alabiliyorduk, koalisyonu idare etmenin belkemiği buydu. Artık böyle bir imkan yok truce rotasyonuyla olabildiğince koalisyonu kurdurtmamak lazım. Çok güçlü ülkelerle müttefik olup veya koalisyondakilerle ilişki geliştirip yine bir şeyler zorlanabilir.

-Yeni din değiştiren toprakta belli bir süre -%100 din değiştirme etkisi oluyor. Süresini tam hatırlamıyorum 20-30 gibi bir şey olması lazım, toprağın üstünde modifierlarda gözükür.

-Separitizmin de belli bir süresi var, sanırım unrest üzerine gelince bitiş tarihi yazıyordu.

-Diplomatik menüde entegrasyon seçeneği var.

@cennaro
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1.33 ile gelen custom nation ideaları neler acaba
Ara
Ck3 deki haritayı eu4'e uyarlayabilen bir mod varmış youtubeda gördüm aynı harita ile eu4den devam ediyorsun burda nasıl yapabileceğimi detaylı ve basit bir şekilde anlatabilecek birisi varmı?

Video bu arkadaşlar 

Evet doğru tahmin ettin eu4de bizansı osmanın elinden kurtaramadım ve zamanı geri almaya çalışıyorum..
Ara
Krallıktan düklüğe düşmüşüm ne ara nasıl oldu fark edemedim açıkçası. Bu neden olur ve nasıl tekrar krallık olabilirim? Hre elektörlüğünden de düşmüşüm sanırım bununla da alakalı, nasıl tekrar elektör olabilirim?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 39 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.