EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
http://forum.strategyturk.com/konu-eu4-g...e-yozlasma
Aramaya inanalım.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bir teknolojiyi komşulardan önce yapmak neden cezaya(pahalı olmasına) sebep oluyor
Ara
Rakip devletler ile aran çabucak açılmasın diye ki oyun dengeli bir şekilde devam etsin. Aynı şekilde zamanla ucuzlayabiliyorda.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
O komşulardan önce yapmak değil, zamanından önce yapmak. Çağın ilerisine geçiyorsun o sebeple ceza oluşuyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Anladım teşekkür ederim

Dini Tengri olan ülkelerin bazılarında syncretic faith başka bir din daha yazıyor o nasıl oluyor
Ara
@semihuygur syncretic faith dediyi iki din birden sece bilirsin demek.Biri oz dinin tengri ikincide senin sececegine gore degisiyor islam,ortodoks ve ya buddist dinlerinden birini secebiliyorsun.
Ara
Nasıll yapabiliyorum bunu
Ara
The Cossacks DLC'si varsa Tengri bir ülke ile din sekmesinden yapıyorsun.
Ara
Din sekmesi var oyunda hani ustunde hac isareti olan.Din logosunun yaninda bir isaret var oradan secebilecegin dinler goruceksin.
Ara
Teşekkür ederim buldum. Son bir sorum var. Şimdi ben ikinci din olarak sünniyi seçersem. Devletin iki dini mi olacak yoksa zamanla Tengri kaybolup devletin dini Sünni mi olacak
Ara
Iki dini olacak.
Ara
Oyunda neredeyse hertürlü şeyi yaptım, önereceğiniz ülke/hedef var mı ?
Ara
İngiltere ile başla Eastern America'da koloni kurup o koloninin yönetimine geç USA kur Amerika'yı ele geçir.
(21-04-2016, 17:46)Duman : İngiltere ile başla Eastern America'da koloni kurup o koloninin yönetimine geç USA kur Amerika'yı ele geçir.

kendi kolonimizin yönetimine nasıl geçiyoruz
Ara
@Total Warcı ilk once vassallar olan sekmeye gecmelisin orda butun vassallarin kolonilerin hepsi gosteriliyor sag alt kosede ev ustunde bayrak logosu goruceksin kolonilerle ayni logoya sahip ona basiyorsun orada gosteriliyor mesela kanada kolonin var adi nova scotia ustune iki kere tikliyosun uyari cikiyo bu ulkeyi serbest birakmak istediginize eminmisiniz evet basmadan once yazinin altinda serbest biraktiginiz ulke ile oynamak istermisin diye renkli yazilmis yer var onu uzerine basip etkinlestiriyorsun yes basiyorsun iki saniye sonra artik serbest biraktigin ulkeyi kontrol etmeye basliyorsun.
[+] 2 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Imparatorlugun icindeki free city mantigi nedir ne avantaj saglar anlata bilirmisiniz bize ne avantaj verir ?
[+] 1 üye Kamran nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tek bildiğim özgür şehir sayısı (belli bir sayı sınırı var mı bilmiyorum) çok olunca İA fazla geliyordu.
Biz Lozan'la sadece bir devleti tasfiye etmedik.Aynı zamanda hayallerimizi de tasfiye ettik...
Ara
Özgür şehirler 1 topraktan fazlasına sahip olamazlar, müttefik olmasalar bile savaş ilanı aldıklarında İmparator korumaya gelir.
Ek olarak ;

Bir Free City Imparatora aylık +0.05 IA 28px-Imperial_authority.png  ve  +2 Gold_Icon.png  Yıllık gelir bonusu sağlar.

Free City'ler  +10% Trade efficiency 28px-Trade_efficiency.png −10% Development cost  28px-Development_cost.png bonuslarına sahip özel bir yönetim biçimine sahiptirler.
[+] 2 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(10-04-2016, 20:48)Kamran : @semihuygur syncretic faith dediyi iki din birden sece bilirsin demek.Biri oz dinin tengri ikincide senin sececegine gore degisiyor islam,ortodoks ve ya buddist dinlerinden birini secebiliyorsun.

Devletinin komşu olduğu bütün devletlerdeki dinleri seçebilirsin. Buna Amerikan yerlilerinin dinleri de dahil.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 32 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.