EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(11-05-2023, 18:19)Aiakos : Castile ilk military idea ne almalI?
şahsen quantity alırım ama kolonide şansın yaver giderse güzel  force limit ve manower geliyor.. bu nedenle ofansif de tercih edilebilir
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beyler selam,
Osmanlı eyalet sistemini anlamadım. Detaylı bilgi verecek var mı, ya da nerde bulabilirim

Yukarda cevabı mı buldum teşekkürler
Ara
Merhaba ;

Bir sorum olacak .  Decadence 100 oldu bunu nasıl düşürebilirim. Hiç bir yerde bulamadım . Yardımcı olur musunuz ? 1682 yılındayım ve ülkenin yarısını ticaret şirketlerine verdim tüccar alabilmek için acaba sebebi bu olabilir mi ?
Yardımcı olabilirseniz sevinim.
Ara
Decadence barının üzerine gelip ekran görüntüsünü atarsan sebeplerini daha net görebiliriz. Tahminimce government capacity limitinin çok üzerine çıktın ama ekran görüntüsünden daha iyi yorumlanabilir.
youjo-senki-the-saga-of-tanya-the-evil.gif
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(20-05-2023, 16:48)Aeschyli : Decadence barının üzerine gelip ekran görüntüsünü atarsan sebeplerini daha net görebiliriz. Tahminimce government capacity limitinin çok üzerine çıktın ama ekran görüntüsünden daha iyi yorumlanabilir.
AzUTjYv

State hiç yapmadım genelde trade company de topraklarım merchant için. Dolayısı ile autonmy yüksek ama bu akdar etkileyeceğini sanmıyorum . Resim paylaştım
Ara
(20-05-2023, 16:42)ByHector1 : Merhaba ;

Bir sorum olacak .  Decadence 100 oldu bunu nasıl düşürebilirim. Hiç bir yerde bulamadım . Yardımcı olur musunuz ? 1682 yılındayım ve ülkenin yarısını ticaret şirketlerine verdim tüccar alabilmek için acaba sebebi bu olabilir mi ?
Yardımcı olabilirseniz sevinim.
Bana bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu ?AzUTjYv
Ara
Dostum ekran görüntüsünü göremiyoruz.
[+] 2 üye Nochteass nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Şimdi oyunda 20 tane ana dlc var genişletme olan , bunların hepsini bir oyunda açarsak oyunu çok karıştırırlar mı hepsinin kendince bir sürü ayrı olayı var çünkü bir zararı olur mu ?
Ara
Oyunu hiç bilmiyorsanız, hiçbir DLC olmadan birkaç basit mekaniği çözdükten sonra tüm DLC'leri açmanız daha uygun olacaktır. Zira DLC'ler ile eklenen mekaniklerin çoğu olmadan oyun "eksik" çalışıyor denebilir. Hatta oyunun bazı kısımları DLC'ler olmadan direkt çalışmıyor dahi olabilir.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(22-05-2023, 18:07)PCOyun : Oyunu hiç bilmiyorsanız, hiçbir DLC olmadan birkaç basit mekaniği çözdükten sonra tüm DLC'leri açmanız daha uygun olacaktır. Zira DLC'ler ile eklenen mekaniklerin çoğu olmadan oyun "eksik" çalışıyor denebilir. Hatta oyunun bazı kısımları DLC'ler olmadan direkt çalışmıyor dahi olabilir.
oyun hakkında baya video izledim çoğu basit mekaniği öğrendim , direkt oyundaki bütün dlcler ile başlamamın bir zararı olur mu?
[+] 1 üye freya572 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
olmaz, düşe kalka öğreneceksin bazı şeyleri.
[+] 1 üye Nochteass nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Basit mekanikleri kavradıysanız zararı olacağını sanmıyorum, DLC ile gelen mekaniklerin hiçbiri temel mekanikler kadar elzem ya da karışık değil. Oynadıkça ne işe yaradıklarını çözersiniz, çözemediklerinizi de burada sorarsanız cevaplanır.
WhaW8Am.gif
Ara
osmanlıda yeniçerilerin sayısı neden kendi kendine artıyor bunu durdurabiliyor muyuz
Ara
Sayısından kastınız ordudaki yeniçeri sayısı mı yoksa yeniçerilerin sahip olduğu toprak yüzdesi mi?
WhaW8Am.gif
Ara
aragon ile  köylü cumhuiryeti nasıl olunur
Ara
Sindicat Remença adlı eventin tetiklenmesi gerekiyor.

Trigger conditions
The country:

is Flag of Aragon Aragon.
Owns or has non-tributary subject own the Catalonia area.
Mean time to happen
60 months

Negatif istikrar değerine sahipsen event 3. Seçenek olarak sana köylü cumhuriyeti olmanı sunuyor. Oyun başında bir kraliyet evliliği yap ve onu boz böylece negatif istikrar değerine sahip ol. Ardından event tetiklenene kadar istikrar değerini arttırma. Event tetiklendikten sonra 3. Seçeneği seçersin sonrasında istikrar değerini arttırabilirsin.
[+] 1 üye Nochteass nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
teşekkür ediyorum
Ara
(26-05-2023, 15:27)Nochteass : Sindicat Remença adlı eventin tetiklenmesi gerekiyor.

Trigger conditions
The country:

is Flag of Aragon Aragon.
Owns or has non-tributary subject own the Catalonia area.
Mean time to happen
60 months

Negatif istikrar değerine sahipsen event 3. Seçenek olarak sana köylü cumhuriyeti olmanı sunuyor.  Oyun başında bir kraliyet evliliği  yap ve onu boz böylece negatif istikrar değerine sahip ol. Ardından event tetiklenene kadar istikrar değerini arttırma. Event tetiklendikten sonra
3. Seçeneği seçersin  sonrasında istikrar değerini arttırabilirsin.

bu olay her ulkeyle oluyormu kaç reform  veriyor
Ara
Aragon'a özel bir olay. Son DLC ile geldi.
WhaW8Am.gif
Ara
Selamlar,
Osmanlı çöküş mekaniği bence iyi olmuş 1650 den sonra oyun yeniden başladı. Ve de ben batırdım :)
Askeri felaket ile paşa felaketini çözdüm, yeniçeriler hala devam ediyor batılaşma olmadı. Sanırım gelen event i yanlış seçtim. Harem felaketi baya zor onu aşmanın şansdan başka yolu var mı.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 30 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.