EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Nasii
Ara
Oyun dosyaları kurcalanarak yapılabilir örnek olarak oyundaki görevleri modlamak için Europa Universalis IV\missions'a bakabilirsiniz.
Ara
Yeni mp açılacak mi? Açılırsa ne zaman açılır ?
Ara
http://forum.strategyturk.com/konu-eu4-m...yer-sohbet

Burada sorman daha doğru olur burası oyun içi soru cevap alanı.
State sistemi konusunda sorum olacak , mekaniği bilen birisi aydınlatırsa sevinirim.

Kastilya olarak Ironman ile oynuyorum Aragon PU durumunda , Fas ve Portekiz savaştığında Fas'a ordumu kiralayıp Portekiz'i ezmesini sağladım böylece Fas'ın aldığı toprağı daha sonra Portekiz'den aldım ve ileride Portekiz'i tamamen vassal yapmayı düşünüyorum , bunun dışında Fas'ın Kuzey bölgesine çıkartma yaptım ve state kurdum ama Portekizden aldığım toprak sarı ve Navarra bölgesi aynı şekilde sarı olarak gözüküyor.

Şimdi bu State sistemi nasıl işliyor ? sadece İberya bölgesini mi State'e dönüştüreyim yoksa Avrupa'da alacağım diğer yerleri de aynı şekilde dönüşüme uğratayım mı ?
Soğuk içiniz.
Ara
Eğer bir bölge tamamen sana ait ise orayı state yaparken gelir-gider aralığına bak , eğer geliri giderden fazlaysa orayı state yapabilirsin.

Eğer bir bölge tamamen ana ait değil ise o zaman Area Map Mode ile o bölgeye dahil olan diğer topraklara ve development puanlarına bak , zengin bölgeler var ise state yap çok zengin değilse yapma.

Avrupada çoğu bölge sana zarar getirmez fazlasıyla kâr getirir o yüzden avrupada state yapmanı afrikada ise belli başlı yerler dışında state yapmamanı öneririm. Birde kolonilerinide state yapma sonuçta ileride Koloni Devleti kurulacak orada boşuna state yapmak için core puanı verme.
[+] 2 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yardımcı olduğun için teşekkür ederim , büyük oranda açıklayıcı oldu. Roma'yı kurmaya çalışacağım İberya-Fransa-Hollanda/Belçika State yapmayı düşündüğüm yerler , Afrika'da yanlışlıkla State kurdum desem yeridir.
Soğuk içiniz.
[+] 1 üye Blorg nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Merhabalar gencler lütfen yardım edin Müttefigimle beraber toprakları ele geçirirken bana lazım olan bir şehri müttefigim ele geçiriyor ben ondan o şehri savaş bitmeden nasıl isteyecegim
Ara
Art of War DLCsi ile işgal edilen toprak başka bir ülkeye transfer edilebiliyor. Ancak eğer müttefiğin o toprağı almak istiyorsa veya stratejik olarak önemli görüyorsa (bu toprakları da diplomasi ekranından inceleyebilirsin) sana transfer etmeyecektir.
Peki dlc siz olmuyormu
Ara
Art of War içeriği olduğu için eklentisiz olmuyor.
Askeri bir ülke için en ideal hıristiyan dini nedir?
Ara
(09-05-2016, 00:27)Tigin Yusuf : Askeri bir ülke için en ideal hıristiyan dini nedir?

Protestan 
3 church power slotunu %2.5 disiplin %5 kara ve deniz morali ve %10 insan gücü doldurma hızı alırsın
p8RNv0.png
Bazı şehirlerde local autonomy zamanla azalmıyor, kendim de düşüremiyorum. %75 de sabit duruyorlar. Sebebi sizce nedir? Nasıl düşürebilirim?
Ara
(15-05-2016, 01:27)captivesoul : Bazı şehirlerde local autonomy zamanla azalmıyor, kendim de düşüremiyorum. %75 de sabit duruyorlar. Sebebi sizce nedir? Nasıl düşürebilirim?

1.16 surumuden sonra state yapısı geldi buna müteakiben terotery bölgeler %75 in altına inmiyor
[+] 1 üye Tigin Yusuf nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Anladım teşekkürler.
Ara
1500lü yıllarda Portekiz'e göz attım 4-5 tane himaye ve ticaret aktarımı yaptığı ülke var ama diplomatik ilişki sayısı 2 olarak görünüyor. Sömürgenin dip ilişki sayılmadığını biliyorum ama transfer gücü aktarımı sayılıyordu normalde. 1.15 Sürüm
Ara
Overlord olduğun koloni devletlerinde sayılmıyor olabilir. Kolonici devlet oynamadım çok ama benim tahminim bu yönde.
Ara
(18-05-2016, 20:26)semihuygur : 1500lü yıllarda Portekiz'e göz attım 4-5 tane himaye ve ticaret aktarımı yaptığı ülke var ama diplomatik ilişki sayısı 2 olarak görünüyor. Sömürgenin dip ilişki sayılmadığını biliyorum ama transfer gücü aktarımı sayılıyordu normalde. 1.15 Sürüm

En son surumuden itibaren transfer gücü aktarımı diplomatik sayılmıyor ben kendim denedim diplomatik sayılmadı
Ara
Protectorate(Himaye) - Ticaret Transferi - Koloni Devlet Yönetmek ilişki sınırında sayılmıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 36 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.