EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
E peki millet nasıl Kongoyla falan alıyor onun mantığı nedir?
Ara
Topraklarını geliştirerek yayılmasını hızlandırıyorlar.
Peki bu başkentin devini arttırmak nedir? Yani bunun mantığı nedir? Şu enstitü işini bir anlamadım. Bir foto gördüm adam Avrupayla daha tanışmamış Kongo ile rönesansı almış.
Ara
yeni enstitü mantığı şu .. 2 yolu var. zamanla topraklarına yayılmasını bekleyeceksin. ya da tek bir şehrin developmentini artırıp enstitüyü benimsemesini sağlayacaksın.enstitüyü tek bir şehre benimsettiğinde eğer o şehrin devi tüm ülkenin devinin % 10 una tekabül ediyorsa enstitüyü benimseyebilirsin. yok hayır olmamış yeterli değil ise aynı işlemi bir başka şehirde yapabilir veya benimsemiş olan şehrinden yayılmasını bekleyebilirsin.

sanıyorum ki itiraz edilen mevzu da development artırarak enstitü benimseme olayı. fakat bu da olmazsa rönesansın çin hindistan gibi ülkelere 200 yıl sonra gitmesi gibi problemler oluyor.haliyle o süreçte 4 enstitü açan ve teknolojiyi halen %100 ile artıran avrupanın yanında teknolojiyi %300 lere varan zamlarla açabilen ülkeler karşınıza çıkıyor. sanıyorum ki bu işlem bir miktar oyuncunun tasarrufuna bırakıldı.

bu hali daha sağlıklı olur kanımca. zira eskiden sabit olan teknoloji zammı yeni sistemde %350 ye varan zamlarla açılabilir ki bu da avrupa dışı ülkeler için felaket..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Zaten ainın böle dev arttırıp falan Kongo'dan Çin'den rönesans alacağını sanmıyorum :) Keşke öyle bir ai olsada bizde ona karşı oynasak. Multi içinde bir şık kullanılabilir bu durumu kapatan. Ck2 deki gibi şunu aç şunu kapa cinsinden. Bu arada Kırım eventi süper olmuş. Oyun başında Kırımla ilişki kasın evlilik yapın march olmayı kabul ediyor. Birde bu yeni harem sisteminde haseki değiştirebiliyormuyuz yoksa sadece bir haseki mi var batıdaki kralice gibi?
Ara
kendin değişemiyorsun ama event gelebiliyor. eventle değişiyor. fakat eğer sehzadeni belirlemiş isen haseki değişimi pek olumlu durum yaratmayabilir. gerçi halihazırda bulunan haseki de aynı şeyi yapabiliyor.şehzadelerinizin işi şansa kalmış..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
66705BED830395F32571293AFFC83C217A2D0EDE
F7FDCC24F315AD20DF7C7A74509DD488E1FC6B24
Arkadaşlar görüldüğü üzere İmparator seçildim fakat başkentim hariç bende bulunan İmp. toprakları eksi İa ya neden oluyor.Sebebi de sanırsam İmparator olmama rağmen Hre ye üye sayılmamam.Şimdi sorum şu Hre ye nasıl üye olabilirim ya da bu toprakları eksi İa yemeden nasıl ekleyebilirim?
Ara
Başkentini HRE'ye ekleyemiyor musun HRE topraklarından yol yapar bir şekilde.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(16-10-2016, 02:48)Duman : Başkentini HRE'ye ekleyemiyor musun HRE topraklarından yol yapar bir şekilde.

Yok Paris zaten ekli gözüküyor
Edit:Yolu çekince eklendi.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bizim bu kültür olayı ne oldu uzun süredir takip etmedimde.
Ara
Bu son yamayı çözmek için 5 6 tane oyun açtım Osmanlı ile hepsinde İberian wedding gerçekleşti ama kabul edilmesi. Bunu Castille reddediyor galiba. Neden böyle yapıyor? Sizde de oldu mu?
Ara
Benim açtığım 3 oyundada 1460 olmadan wedding gerçekleşti ve hiçbirinde reddetme olmadı. Ama önceki versiyonlar için konuşursak küçükte olsa kastilyanın reddedebilme ihtimali var. Sana öyle denk gelmiş.
Ara
Ulan ne bahtsız bedeviyim her seferinde de olur mu ya. Sonra Fransa hayvan gibi güçleniyor beni rival ekliyor uğraş dur.
Ara
Burgundian Conquest başarımında Fransa ve Avusturya aynı anda mı vassal olmak zorunda, ekk olarak Pu olsalar da sayılıyor mu?
Ara
Subject diyor dolayısıyla PU olmaları da sayılmalı.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Şu enstitü olayının development artırarak yapılması saçma olmuş resmen insanları DLC almaları için zorluyorlar.
Development artırmaktan başka seçeneğimiz yok sanırım ?
Ara
(21-10-2016, 20:53)Royal Guard : Şu enstitü olayının development artırarak yapılması saçma olmuş resmen insanları DLC almaları için zorluyorlar.
Development artırmaktan başka seçeneğimiz yok sanırım ?

Beklemek erdemdir.  :imp:
Ara
İskoçya ile açtım az önce yıl oldu 1485 daha hiçbir şehir rönesansa geçemedi.1 tane geçse diğerlerini parayla hallederim yine ama hepsi 0.04 ile doluyor (daha doğrusu dolamıyor) .
Koloni dalgası gelecek biz daha rönesans yapacaz yani :P
Ara
(21-10-2016, 23:40)Royal Guard : İskoçya ile açtım az önce yıl oldu 1485 daha hiçbir şehir rönesansa geçemedi.1 tane geçse diğerlerini parayla hallederim yine ama hepsi 0.04 ile doluyor (daha doğrusu dolamıyor) .
Koloni dalgası gelecek biz daha rönesans yapacaz yani :P

Ben sana söylüyorum, dlc şart. O yüzden ben RoM alacağıma Cossacks ve Common Sense aldım. Birisi National Focus diğeri Development içün.
Ara
Hangi dlc
Ara

Konuyu Okuyanlar: 31 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.