EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(22-10-2016, 00:31)PashaZade :
(21-10-2016, 23:40)Royal Guard : İskoçya ile açtım az önce yıl oldu 1485 daha hiçbir şehir rönesansa geçemedi.1 tane geçse diğerlerini parayla hallederim yine ama hepsi 0.04 ile doluyor (daha doğrusu dolamıyor) .
Koloni dalgası gelecek biz daha rönesans yapacaz yani :P

Ben sana söylüyorum, dlc şart. O yüzden ben RoM alacağıma Cossacks ve Common Sense aldım. Birisi National Focus diğeri Development içün.

sanırsam nf için res publica veya cs gerekli. cossacks'ın estate mekaniği için almış olmalısın  :tongue:
Ara
Arkadaşlar bu yeniçeri eventinin çıkması neye bağlı hükümdar özelliklerinden başka?
Ara
Ordu geleniğinin en az 50 olması lazım
Ara
Venediği tekrar cumhuriyet nasıl yaparım ?
Ara
Bir ülkenin Defender of Faith unvanını nasıl düşürebilirim? Örneğin, Fransa DOF iken küçük bir ülkeye saldırıp Fransa ile savaşırken asıl almak istediğim ülkeye savaş açtığımda Fransa'nın doğal olarak savaşa katılamaması unvanını düşürür mü?
Ara
Düşürmez. Savaştan yenilerek çıkması gerek.
(22-10-2016, 19:39)kralılgaz : Venediği tekrar cumhuriyet nasıl yaparım ?
Ara
  • 28px-Government_monarchy.png Monarşi olman gerek.
  • Steppe horde, Iqta, Tribal despotism, Tribal kingdom, Tribal federation, Native council, Siberian native council, English monarchy, Celestial empire, Daimyo, Shogunate veya Revolutionary empire yönetim biçimlerine sahip olmaman gerek.
  • 28px-Province_icon.png 20'den az bölge sayın olması gerek.
  • Barışta olman gerek.
  • En az 1 stabilty'ye Icon_stability.png sahip olman gerek. 
  • Gelirinin %40'ının ticaret geliri olması gerek. Ticaret ve  Ekonomik idea gruplarını tamamlamış olman gerek 

Bu şartları sağladığında "Adopt Plutocratic Administration" kararını Execute_decision.png geçirerek tekrar  Tüccar Cumhuriyeti 28px-Government_republic.png olabilirsin ancak bu sana -4 stabilty'yeIcon_stability.pngpatlar.
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Olmuyor 20 den fazla bölgem var.
Ara
(23-10-2016, 15:12)kralılgaz : Olmuyor 20 den fazla bölgem var.

Vassalllar da mı olmuyor ?
Ara
Olmuyo Sırbistanıda İlhak ettim Neyse krallıkta olur.
Ara
Modsuz giriyorum ama Iron Man açınca oyunun içeriği ile oynanmış diyor, başarımlar ve skor açılmıyor. Verify Integrity of Game Cache yaptım olmadı, oyunu sildim tekrar yükledim gene olmadı. Oynanmıyor şuan.
Ara
Bugün Osmanlı ile multiplayer oynarken ( arkadaşım Arnavutluk - vassalım ) memlük seferine çıktım 1498 de ve tüm Memlüğü kuşatmışken birden persia ve venedik bana karşı koalisyona girdiler ae 0 olmasına rağmen ve " Coalition against the Ottoman Empire " adlı bi event geldi Memlüğün tüm topraklarında claim , 12 k manpower ve -5  War Exhaustion  verdi event'i aldıktan sonra anlaşma ekranında tüm topraklarda claim'im olduğunu gösterdi fakat normalde bu event geldiğinde War Score  düşmesi gerekmiyor mu ? Sadece alabildiğim toprakları core yaparken belli bi indirim geldi claim'im olduğundan dolayı. Benim sormak istediğim soru ise bu event tek seferde annexlemeye mi yarıyor yoksa aldığımız toprakları daha ucuza core yapmaya mı ?
Ara
O event tarihsel bir olayın oyuna yansıtılması, ancak oyun mekanikleri ne yazık ki buna müsaade etmiyor. Tek seferde alman mümkün olsa dahi OE/ADM sıkıntısı yaşarsın.

Bu event genel olarak pek bir işe yaramıyor (son güncellemede değişmediyse) çünkü Memlüğün topraklarına zaten görevlerle claim alabiliyorsun.
(16-10-2016, 13:33)zencefil : Bizim bu kültür olayı ne oldu uzun süredir takip etmedimde.
Ara
Bizim kültür olayı derken?
Belki yeni gelen " Kabul Edilebilir Kültür " özelliğinden bahsediyordur ekleyip çıkartıyoruz ya.
Ara
Türk kültürü Arap kültür grubuna alınmıştı, otto ile arabia kuruluyordu.
Ara
Artık Arabistan kurulmuyor ama hala aynı gruptayız.
Ya beyler , bir bölgenin tıkladığınızda üstünde resim oluyor ya o bende yok . Bütün dlcleri aldım.Acaba ayarlardan mı oluyor?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 36 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.