EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Peki nasıl elektör seçilebiliriz. Katolik sayısı az ve elektör sayısı 7'den az. İmparatorda seviyor beni fakat bir türlü elektör yapmıyor. İşaretlemem gereken bir yer mi var. ?
Ara
Tahminim imparatorluk içinde güçlü bir devleti oyun elektor yapmıyor elektorlugu boşver sana imparator olmak yakışır :)
Ara
İmparator olsam lig lideri olacagimdan dolayi dostlarımı kaybedecektim. O sebeple olmadım. Evangelical union dağılıncada olma şansım kalmadı. Kingdom olamıyorum elektor olmadığımdan. 4 tane elektor var suan disarda kalan tek katolik benim.
Ara
Failed to backup save problemi alanlar varsa çözümü buldum.
Save dosyalarının bulunduğu klasörde tek dosya vardı benim yani 2 dosya olupta backup isimli 0 kb olan dosyayı silemedim yanin senin çözüm bende işe yarayamadı @captivesoul
.
Ama hata verdiği zaman save dosyalarına gittiğimde dosya içinde var olan tek save nin isminin sonuna _Backup ekleyince sorun çözülüyor.
Yani mesela Avusturya.eu4 isimli save dosyasını Avusturya_Backup.eu4 olarak değiştirince hata gelmiyor tekrar.
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avusturya ile Macaristana saldırmadım PU ya düşer veya PU CB si gelir diye ama ikiside olmadı.Yıl 1464.
Macaristanda soyadı Von habsburg olan kral ve heir var.
Ayrıca Burgonya ile RM yaptım krallarını savoyda savaştırdım yinede PU ya düşmediler :D Burgonya nasıl PU ya düşüyor ?
Ara
Misyon kovalıycaksın event ile macaristana pu yapma şansı gelebilir bunun dışındaki bohemya macaristan ve burgonya misyonlar dahilinde geliyor
daha fazla bilgi için incele
http://www.eu4wiki.com/Austrian_missions
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu missionlar şans eserimi düşüyor yoksa kesin olarak geliyorlarmı ?
Ara
(28-12-2016, 19:28)Royal Guard : Bu missionlar şans eserimi düşüyor yoksa kesin olarak geliyorlarmı ?

şartları sağladıgın sürece gelme olasılıgı artar genel de de gelir ben oynadıgım her oyunda nerdeyse gelmediğini hatırlamıyorum eğer misyonlarda yoksa herhangi bir misyon şeç yapılacak değişse iptal et 1 sene sonra misyonlar yenilenir böylelikle çıkma ihtimali artar
p8RNv0.png
[+] 1 üye Fire nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Macaristan Bohemya ve Osmanlı arasında paylaşıldı ben o görevi elde edene kadar :/
Bide Bohemya ile Ally ve RM var görev geldiğinde bunları bozmam gerekiyor önce ve 5 yıl beklemem(truce) gerekiyor sanırım ?
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Favor olayı ne oluyor ? :(.
Ara
Steam üzerinden oynuyorum autosavelerde oyun kapanıyor. Yeniden açıyorum 10-20 ay geçmeden bir daha atıyor. Sorun nedir fikri olan var mı
Ara
(28-12-2016, 20:25)AyranForever : Favor olayı ne oluyor ? :(.

Coşku anlamına geliyor galiba ama sen borç olarak bil
Müttefiki savaşa çağıracağın zaman 10 fâvor ister.Bu zamanla ve müttefikine savaşta yardım ettiğin zaman artar
Ara
Favor iyilik demek. Müttefiğinle arandaki güç farkına göre birikiyor savaşa çağırman için toprak vermen veya favor harcaman gerek. Hatır gibi bi şey yani :D
Ara
merhaba sorum önemli benim bilgisayarda eu4 kasıyor ama gereksinimlerin çocugunu ortalama karşılıyor grafikler en düşükte olmasına rağmen kasıyor

geçen dikkatimi çekti önerilen directx sürümü 9 ama benim sürürüm 11 bunun kasmasında bi etkeni varmıdır acep?
Ara
(29-12-2016, 00:25)kralarz : merhaba sorum önemli benim bilgisayarda eu4 kasıyor ama gereksinimlerin çocugunu ortalama karşılıyor grafikler en düşükte olmasına rağmen kasıyor

geçen dikkatimi çekti önerilen directx sürümü 9 ama benim sürürüm 11 bunun kasmasında bi etkeni varmıdır acep?

Bununla bir ilgisi yoktur. Oyunun çok iyi optimize olduğu da söylenemez. Yani sorun sadece seninle alakalı da olmayabilir.
Ara
(29-12-2016, 00:25)kralarz : merhaba sorum önemli benim bilgisayarda eu4 kasıyor ama gereksinimlerin çocugunu ortalama karşılıyor grafikler en düşükte olmasına rağmen kasıyor

eu4 de kasmalar genelde ekran kartından değilde işlemci kaynaklı oluyor
Ara
Arkadaşlar ben oyuna yeni başladım. Osmanlıyı aldım. Macaristan askerleri 6 kişi benim ordum 15 kişi, macaristan alıyor Neden oluyor bu?
Ara
Ordunun bakım maliyetini kısmış olabilir misin? Muharebeden resim alırsan daha iyi anlayabiliriz durumu.
1.15 öncesinde en sorunsuz sürüm hangisi.Zira 1.16 ile gelen denizaşırı bölge bana saçma geliyor o yüzden 1.15 ve öncesini oynamak istiyorum.
Ara
(29-12-2016, 12:10)Duman : Ordunun bakım maliyetini kısmış olabilir misin? Muharebeden resim alırsan daha iyi anlayabiliriz durumu.

Evet maliyeti kısmışım teşekkürler :D Peki savaş bitti. Giderler arttı baya. Orduyu düşürdüm bende -8 şuan nasıl para kazanabilirim? Ticaret yapıyorum zaten nasıl yapıldığını tam bilmiyorum ama merchants'ın ikiside başka şehirlerde ticaret yapıyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 33 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.