EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Gördüm teşekkür ederim
Ara
Kozmetik paketi sanırım tamamen. Yeni başlayacaklara collection pack öneririm. DLC'leri tek tek almaktansa collection sürümüyle daha ucuza geliyor.
Sic Parvis Magna
Ara
Mandate dışındaki tüm dlcler var bende indirimde olunca bi göz attım ne var ne yok diye :)
Ara
Osmanlı ile Hre lideri olunabiliyor. Peki çin imparatoru? Hem hre hemde çin imp olabilir miyiz?
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Uzakdoğu dinlerinden veya pagan ülkeleri Çin İmparatoru ünvanını almak için "Take Mandate of Heaven" cbsine sahip olabiliyor. Fakat bu dinlerden birindeyken HRE imparatoru olmanız mümkün olmuyor. Pratikte hem Çin hem HRE imparatoru olamayız.

Fakat HRE imparatoru olup imparatorluğun babadan oğula geçtiği reformu yaptıktan sonra din değiştirip Çin imparatorluğuna göz dikebilir miyiz veya tam tersi Çin imparatoruyken hristiyan olup HRE imparatoru olabilir miyiz bi fikrim yok. Deneyip tekrar döneceğim.

Edit: Hem HRE hem Çin imparatoru olmak mümkünmüş.
Sic Parvis Magna
Ara
Bekliyorum
Ara
1L6LE5.jpg

LylyDV.jpg

r3531P.jpg

Osmanlı ile önce doğu dinlerine geçip Çin imparatorluğu cbsini alıp Çin imparatoru olup ardından Katolik olup HRE'ye girip imparator seçilme fantezisi kurmak isteyenlere duyurulur.

Teorik olarak aynı anda hem HRE hem Çin imparatoru olmak mümkün.

Aslında bununla ilgili bir başarım konulabilirmiş. Sonuçta Ryukyu ile WC yapmak kadar zor olmasa gerek.

@HulkSpider03 buyur.
Sic Parvis Magna
Ara
İlginç durumlar çıkabilir bununla
Ara
Yani özel olarak uğraşsan bile cidden çok zor bir iş ama Ryukyu ile WC yapılıyorsa eminim uğraşarak bu da yapılabilir.

X0M057.jpg

Ne zamandan beri March olan bir devletin March'ı olabiliyor?
Sic Parvis Magna
Ara
ALDkoL.jpg

Sabah rasgele bir yayıncıdan denk geldiğim bir görüntü. Ming tributary cbsiyle biraz fazla agresif olmuş. Osmanlı da Great Powers listesinde üçüncüydü. 1.20'nin sonuçları gözükmeye başladı.

Ayrıca reformasyon çağındaki kültür birleştirme şartı buglu gibi. Bütün kültür topraklarına sahip olmasına rağmen triggerlanmadı. Hiç denedin mi? @jax61
Sic Parvis Magna
Ara
oyunda buglar mevcut.. fix gelecektir @altnkurt japonyayı denedim. shogunluk oldukça basitleşti gibi.. daimyolar zorlaştırıldı. zira daimyolarla eskisi gibi agresifçe ilerlemek mümkün değil. vassallar KOALİSYON kuruyorlar :D oynamaya devam edip izlenimlerimi paylaşırım.oynadığım oyunda edindiğim izlenim multiplayerlerde mingi oyuncuya vermemek lazım. zira world conquest potansiyelli ming var karşımızda ..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
AI bu kadar agresif oynayabiliyorsa oyuncu napar kim bilir. Kıta-devlet haline gelen bir Ming var karşımızda. İzlediğim oyunda en son Delhi'ye tributary savaşı açmıştı.
Sic Parvis Magna
Ara
Herkesi vassallamak istiyordum zaten tributary sistemi tam benlik.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben yine de Mplerde Ming'in AI'ye bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum. Aslında bi Mp sırf Japon adasında yapabiliriz. CKII'deki cumhuriyet Mpsi gibi olur. Ne dersiniz? Bir haftalık da sürse eğlenceli olabilir. Şogun'u AI'ye bırakabiliriz belki.
Sic Parvis Magna
Ara
Japon shogunlari da CB li başlıyorlar claim hak getire
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
HRE mekaniğini bi türlü beceremeyen AI diğer mekaniklere gelince aslan kesiliyo galiba ya da HRE mekaniğini AI'ye yeteri kadar kodlayamadılar.
Sic Parvis Magna
Ara
Sıkıntı şu . Ming mekaniği sonuna dek kullandı . Tekfen hiç geriye kalmadı. İdea olarak diploma tık admin ve quantity aldı . Yıl 1550de 250k askeri 160 geliri vardı . En yakın rakibi bendim 80k askeri vardı. Öyle op yapmislar. Bende de aynen İmparatorluğu eklediği hindi çini n ardından Hindistan'a girdi. Devam etsem sanırım avrupada doğru yardiracakti
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Yapay zekanın bi yığın ordusu varken quantity alıp supply limiti hiçe sayarak 70k stack halinde asya çöllerinde dolandırdığı bi oyundan bahsediyoruz. Yine de yakın zamanda gelmesini umduğum bugfix patchinde birazcık balance ayarları yaparlar.
Sic Parvis Magna
Ara
dPvlVL.jpg 4. sünde ne demek istiyor
Ara
Rönesansı tüm şehirlerine yay ve embracele.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 33 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.